Jump to content

Manilla Road


RNA

Recommended Posts

Mislio sam na prethodne albume, nisam se lepo odrazio.

 

Predhodni? Pa ovako,sto se mene tice,pad kvaliteta pocinje sa voyager,zatim jos vise sa playground of the damned,ali od oba se ima izabrati dobrih pesama. mysterium mi je bas dobar,vecina pesama, skoro da mi je album u rangu onih iz srednje faze. ovaj novi sam overio jednom. za sada ne mogu nista dobro reci.jedino drugi disk, akusticni jebo mater, mi se cini da je sranje tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez sumnje meni su oni i dalje epic heavy,samo sto je to daleko od nivoa 80's. doduse kad pogledas citavu diskografiju oni su odsvirali sve sto se moze iz tog zanra i tu nema sta vise da izmisljaju. lako je mladim bendovima poput grand magus ili visigoth da prave to sto je neko radio pre30 godina. zamisli 17 albuma,pa kad ce oni ili bilo ko drugi snimiti toliko. verovatno sam i zbog toga manje kritican o novijim manilla izdanjima.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg snimio je i King sa svojim bendom 12 i sa MF 9 pa su svi listom vrhunskog kvaliteta i istog zvuka, nije mi to opravdanje. Manilla je odradila te kurčeve promene zvuka za kojima neki kukaju ali su ih upropastile. Meni ovo kao što rekoh uopšte ne zvuči epic, čak mi u nekim momentima i na grunge povuče, u svakom slučaju jeste to heavy ali bez zrna žara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to pominjanje MF i KD pri ovakvoj raspravi jeste kec iz rukava zato sto je to pa skoro tacno. samo se ne slazem da su svi listom vrhunskog kvaliteta.

e sad sto se tice te promene zvuka koje su upropastile bend manilla road. hajde reci mi koja je to promena zvuka,koji je to momenat,album,godina ili sta vec sto ih je upropastilo.

evo sta ja mislim,a ti reci svoje.jedina velika promena je bila posle prva tri albuma(tu ulazi i mark of the beast) kada su svirali taj neki hardrock,proto metal i od tada zasvirali i postali pravi pravcijati i najuticajniji epic metal. na albumima od atlantis rising do voyager su se odlicili na duze pesme i albume i taj period je meni "najepicniji". posle toga opet povratak na period pre raspada,mozda u stilu the courts of chaos ,ali nikakve promene zvuka tu nema i jedino sto ovi noviji albumi nemaju kvalitet na istom nivou. za MR standarde jesu slabiji ali generalno su vrlo dobri. sto je slucaj i sa the blessed curse. polako mi je sve bolji i mozda prestigne mysterium. produkcija je bolja i rifovi,atmosfera mi najvise lice na onaj"najepicniji" period benda. nema slabe pesme.

a onda dodjes ti ,stub foruma, i kazes kako nema ni e od epike i jos da ima uticaja nirvane :obrv: . postujem to tvoje misljenje jedino ako si poslusao album vise od tri puta. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, stvarno nemam snage da ga poslušam više od 3x, toliko mi je dosadan da me ubija. Slažem se sa tvojim podelama ali meni je sve od Voyager pa naovamo težak smor. Možda se nekad predomislim i uvidim svoju grešku ali za sada nema šanse jbg. Za Kinga nije skoro pa, već stopostotno tačno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva pesma mi je super. Slazem se s goksijem da epicnost nije odsutna ali i sa grobom da album nije 'generalno vrlo dobar'. Ima par stinkera i da se zamijetiti stanovita skurcanost...ovaj put preko mog praga tolerancije nazalost. Preterase ga sa hipi primitivom. Kapiram da sa ponovljenim nagudranim preslusavanjima moze tu stosta da se isceprka, ali ja idem dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...

Ukapirao sam da mi je potpuno i temeljno nepoznavanje opusa ovog benda ozbiljna rupa u opštem obrazovanju. Hajde neka mi neko ko je familijaran sa diskografijom, ali da poznaje materiju onako dubinski, da savet koji albumi su must, i oni raniji, a naročito posle reunion-a. Ovaj To Kill A King mi je baš lepo legao juče, a to mi je btw prvi MR album koji sam ikada pustio (sramota, sve znam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...