Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

 

Могу курац. За енглески, на пример, је потребно да имаш Ц ниво завршен, да би могао у школи да предајеш, а на мом смеру је Б максимум.

 

Pa mozes nesto da dopolazes? :D

 

Btw, nije to los posao, ali nije ni blizu zajebancije koliko ti mislis.

 

A druga stvar, ako se zajebavas na poslu i boli te kurac za sve, bices smece od profesora, a ja bih takve terao govnjivom motkom.

 

Mada su za motku i oni sto se uzive u glumljenje autoriteta nad klincadijom iz osnovne i srednje pa maltretiraju i zavode red...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva tri meseca sam se pitao zašto sam to upisao, pojma nisam imao strogo formalnu matu (jer sam iz opšte gimnazije), a bilo je kolega iz mat. gimnazije koji su sve to već radili, u ovom ili onom obliku. i naravno, kidali su. ali kada je prošao taj prvi šok talas i kad sam skapirao da ipak radim svojim tempom, došli su i rezultati. jbg, teško jeste (meni je bilo), ali ako radiš i uporan si, završićeš. bez panike. :lol:

 

Eh.. ja sam iz opste gimnazije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh.. ja sam iz opste gimnazije.

ma opušteno. jedino će malo patiti društveni život, haha, ali jbg. sa druge strane, zezanje na faksu je sjajno, učionica sa 20 klupa, male grupe, malo ljudi, kao u srednjoj školi. ja uopšte nisam imao utisak da sam na fakultetu. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bože, 'de sam ja to ondak išao. Od početka sam geometrijskom progresijom počeo da smanjujem broj predavanja i vežbi koje sam pohađao. Što zbog smora od predavanja, što zbog cure, a pre svega zbog divnih kolega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja saga sa vizom nema kraja. Pazite sad ovo - u ambasadi su ZABORAVILI da unesu podatak da sam ja bio tamo pre neke dve nedelje da overim formular za otvaranje računa u Deutsche Bank (u međuvremenu sam poslao formular, napravili mi račun i pre nedelju dana sam uplatio i novac i dobio potvrdu da su novci na računu). Ne mogu da verujem kakav idiotizam, kao da se prijavljujem za pakovanje žvakaćih guma a ne za godinu dana života u drugoj zemlji :/ Kažu žao im je što su pogrešili.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi :) Uspeo sam da se dovučem do Lajpciga, sredim sve oko registracija, banke, odradim test poznavanja engleskog (bez speaking dela, što je super, jer nisam pričao engleski više od godinu dana pa pretpostavljam da ne bih imao C skor) i najviše me začudilo to što sam jako malo vremena na faksu - u proseku dnevno oko 3 sata o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, mislim da mi je dozvoljeno da radim 90 dana u toku semestra. Videću koliko je teško gradivo pa ću možda i da radim nešto. S jedne strane deluje logično da nije preteško jer je ovde izgleda praksa da većina studenata radi neke part-time poslove paralelno sa studiranjem, a s druge strane toliko smo dobar tretman dobili od strane programa da je nekako teško pomisliti da nije neverovatno teško :D

 

I hvala ovom Raymanu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, mislim da mi je dozvoljeno da radim 90 dana u toku semestra. Videću koliko je teško gradivo pa ću možda i da radim nešto. S jedne strane deluje logično da nije preteško jer je ovde izgleda praksa da većina studenata radi neke part-time poslove paralelno sa studiranjem, a s druge strane toliko smo dobar tretman dobili od strane programa da je nekako teško pomisliti da nije neverovatno teško :D

 

I hvala ovom Raymanu :)

 

Da, izgleda da je neverovatno teško :D Počela su predavanja, neki profesori uzimaju u obzir da dolazimo iz celog sveta pa kreću od osnova, ali neki podrazumevaju visok nivo poznavanja materije i kreću odmah profi xD Srećom, bar sam ponešto učio o tehnikama kojima se ovde bave, pa će biti OK, uz gomilu sati provedenih nad knjigama.

 

Uspeo sam da odradim engleski za C nivo, tako da ne moram da pohađam kurs engleskog. Dobijam 5 poena za kurs jezika, ali mogu da uzmem npr. dva komada (npr. nemački i kurs jezika druge zemlje koju planiram da posetim), da oba polažem, pa da odaberem onaj na kome sam bolje prošao da mi računaj za poene xD

 

Sam fakultet za hemiju u poređenju sam novosadskim... otprilike 100 godina su ispred nas :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...