Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Da li neko mozda zna kakav se esej pise na prijemnom za filozaofiju?Kako ide ceo taj proces??

dobijes tri konkretna pitanja, od kojih je svako vezano za jednu tematsku celinu: anticka/srednjovekovna, moderna i savremena filozofija.

u sustini, nije to nikakav esej, vec obican pismeni ispit na nivou srednje skole. barem je tako bilo ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@El Karsinero

Sto pomenu sad metodologiju to sam dao prosle god;) Valjda ga menja sada neka zena i znam da je lakse, mada nije Radosavljevic bauk,neko kao i uvek oni dzabalebarsi sire glasine pa to ti je.Znam jedino da je N smer imao neku boza metodologiju i pre, tako da nije bilo frke oko polaganja,a isto tako ti mogu reci da, ko god od moje generacije nije polozio, svi je ostavljaju za apsolventski rok jer se polazu sva 3 dela.

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није ни сад пролаз био сјајан,саставио је он колоквијум који је положило максимум 30 посто људи. Какав кретен,читао сам мало ону књигу. Појма нема са писањем,конфузно набраја,има неке огромне поделе...

Сад имам неко политичко понашање,не делује тешко. Какав је предмет,пошто то предаје она жена што предаје социјалну психологију,сигурно си ти то већ имао.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није ни сад пролаз био сјајан,саставио је он колоквијум који је положило максимум 30 посто људи. Какав кретен,читао сам мало ону књигу. Појма нема са писањем,конфузно набраја,има неке огромне поделе...

Сад имам неко политичко понашање,не делује тешко. Какав је предмет,пошто то предаје она жена што предаје социјалну психологију,сигурно си ти то већ имао.

 

Pazi metodologija je takva nezanimljiva i puna podela, sto dalje ides sve ces lakse kapirati i te podele, tj ne moraju sve bas napamet.

Tu soc.psihologiju drzi ona puknuta Vasicka, prosao sam je ali nije bilo bas slatko iskustvo, generalno mnogi se zale na nju, a nemoj da zacudi da ispit traje do mraka, jer zena nema pojam o vremenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoumim se za upis izmedju fon-a smera isit i informatike na pmf-u. Matematika mi dobro ide i pripremam se za prijemni...cujem razlicita misljenja o oba faxa, a znam da ovde ima dosta ljudi koji se bave programiranjem pa eto da pitam za misljenje. :)

 

FON mozes zatvorenih ociju zavrsiti, kolokvijume za zaokruzivanje polazu, usmeni na nekom ispitu ne znam ni da li imaju.Ovo ti je info od 2 druga sa trece god na fon-u, odlicni studenti i sve u roku daju.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ako je FON dosta laksi fakultet, definitivno bi ti vise preporucio FON. Sa tim nasim PMF nema srece uopste, imas da se razbijas, a bez ikakve vece svrhe ili cilja. A i vece i daleko vise sarenoliko drustvo ti je u FONu, i ako sve propadne uvek mozes da budes neki menadzer.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno kad biraš smer, odabereš MIT (Mašinstvo i Informacione Tehnologije) :haha:. Nije ni matematički više toliko težak. Sve je to otišlo u Honduras. Pogledaj plan i program, i vidi šta ti više odgovara. Sa malo rada i volje ćeš završiti bilo šta

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faks je uber zajeban u poredjenju sa FON-om, a nema posla ni za jedno ni za drugo. Upisi masinac :haha:

 

Ovo za posao, za FON, nije tacno, ja bukvalno ne znam nijednu osobu iz moje generacije koja je diplomirala u poslednjih 6-7 meseci, a da se nije zaposlila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za posao, za FON, nije tacno, ja bukvalno ne znam nijednu osobu iz moje generacije koja je diplomirala u poslednjih 6-7 meseci, a da se nije zaposlila.

 

Ja mogu da kazem samo suprotno,znam 5 osoba ( koji su mi kazali i siru sliku naravno),nisu moja genaracija, i nakon diplome nema sanse da nadju STALNO zaposlenje.Svi su angazovani na nekim projektima, sto je prema njihovim recima SVIRANJE KURCU. Dakle ako se to angazovanje na projektima, part-time poslovima i slicnim kojestarijama moze zvati zaposlenje onda DA nasli su posao, u suprotnom oni su ON HOLD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ocigledno znamo drugaciji uzorak ljudi, ja samo rekoh kako je u mom okruzenju. Sto se tice projekata/volontiranja/praksi, sa te strane isto poznajem par osoba koji su nakon angazovanja na istom dobili stalni posao, tako da nije ni to obavezno SVIRANJE KURCU. Zavisi i od njih i od same firme jebiga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoumim se za upis izmedju fon-a smera isit i informatike na pmf-u. Matematika mi dobro ide i pripremam se za prijemni...cujem razlicita misljenja o oba faxa, a znam da ovde ima dosta ljudi koji se bave programiranjem pa eto da pitam za misljenje. :)

Programiranje na fonu je sprdnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu neka svako izabere ono cime zeli da se bavi, jer ultimativno u Srbiji ne postoji odlican fakultet(barem ne onaj koji vas moze spremiti da pratite svetske standarde i trendove). Fakultet je tu da vas usmeri, a apsolutno samo na vama je dal cete vi biti dobri iz vase struke. A to se postize samo radom i aktivnosti van faksa, na raznim projektima, praksama, pa cak i samostalnim kopiranjem profesionalanca(ovo govorim za odredjene struke).

 

Poznajem dosta ljudi sa FONa i ETFa, i mogu reci da je programiranje na ETFu daleko ozbiljnije i kvalitetnije. Mada moja najveca zamerka za FON je u tome sto nemaju nikakve projekte unutar vezbi na fakultetu, vec je sve u klasicnom maniru predavanja/kolokvijumi/ispiti. I tako vecina ljudi sa FONa, koji su tek zavrsili faks, kada dobiju neki ozbiljniji projekat, izgube se na prvom vecem problemu(ne sto neznaju to cime se bave, vec nemaju logiku resavanja problema). Mada Fon ima zanimljive studentske organizacije, vidim da se FONovci itekako dice njima, mada stvarno nemam neki komentar na to. Jedna stvar stoji, ako si kampanjac FON ce te pojesti i bices na kraju niko i nista(posto i sa malim trudom mozes zavrsiti faks), dok to ne verujem da je u slucaju sa PMFom, tamo ako si kampanjac neces nikad zavrsiti faks. Jedino sto ja znam vezano za PMF je svako ko ga je zavrsio mi je uvek isto rekao, a to je da imaju osecaj ko da ih je neko silovao cetri godine. E sad dal je to u pozitivnom ili negativnom... :D

 

Posto inace znam sebe i znam kolko sam uber lenj i kampanjac, ali imam veoma razvijenu svest o onome sto znam i kako da unapredim znanje, izabrao bi FON. Samo zato sto je laksi, pa bi imao vise vremena da sam unapredjujes svoje znanje u zeljenom pravcu.

 

Sve zavisi od osobo do osobe, njegove radne etike i zelje za znanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice FONa, moj najbolji ortak je tamo, i ako je on mnogo dobar student (a znam mu radne navike), onda jeb'o takav fakultet.

cak i ja na fdu, koji u proseku ima tri teorijska predmeta po katedri, ucim vise od njega. ne zvuci to meni kao ozbiljan faks, ne znam sto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...