Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

E tako mi nešto treba, hvala! Nailazim na oprečne informacije što se stipendije tiče, na našem Erasmus sajtu (tj. tom Tempus) piše da se dobija 1000E mesečno + za selidbu do 4000E + školarinu + zdravstveno osiguranje, što je prilično OK. S druge strane, na sajtu master program piše jednostavno 24 000E godišnje :confused:

 

Piši mail... odgovaraju brzo, iako nisu previše informativni, moraš jako jasno da formulišeš pitanje, i pomoćiće ti ako na keca znaju odgovor.

 

Ja sam (davnooooooooooo...) išla preko Tempusa, to se tek bilo pojavilo, još su bile vize i sve, imali smo 1000e dzeparac al smo od tih para plaćali stan, a plaćen je bio put. To je bio jedan semestar i to jedva (90 dana zbog vize).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bio takav profa, ali se slažem sa tobom. Ovaj je jednostavno pitao zašto želi da poništi i lepo mu objasnio da je devetka nebitna statistika. Ali, šta ćeš kad je ovaj zapeo za 10,00 prosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bio takav profa, ali se slažem sa tobom. Ovaj je jednostavno pitao zašto želi da poništi i lepo mu objasnio da je devetka nebitna statistika. Ali, šta ćeš kad je ovaj zapeo za 10,00 prosek.

 

Pa to je njegovo pravo, jbg. Profesoru ni iz džepa ni u džep (mada za ovo "u džep" ima dosta primjera).

 

 

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ispravim, sad sam video da sam izostavio reč - profesor mu isprva nije dao, pa onda ovo što sam napisao. Tako da je na kraju kolega poništio ocenu. A mi se smejali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stolet

 

Hah, pa ja i jesam na PMF-u u Novom Sadu, na biologiji tacnije. Ne mogu reci da sam zacudjena, u samom startu su se potrudili da nam uzmu sto vise para, dok smo svi tu, je l. :no: E, a reci mi, kad smo vec na istom fakultetu, da li funkcionise prijavljivanje ispita preko sajta? Ne bih da se zeznem s tim.

 

Funkcioniše :da: Pre prijave preko neta moraš da izmiriš finansijske obaveze, tj. da platiš sve što nisi platila.

 

Piši mail... odgovaraju brzo, iako nisu previše informativni, moraš jako jasno da formulišeš pitanje, i pomoćiće ti ako na keca znaju odgovor.

 

Ja sam (davnooooooooooo...) išla preko Tempusa, to se tek bilo pojavilo, još su bile vize i sve, imali smo 1000e dzeparac al smo od tih para plaćali stan, a plaćen je bio put. To je bio jedan semestar i to jedva (90 dana zbog vize).

 

EDIT: A prosek je veselje :mhihi: Bio sam na 9.7 i onda sam žurio da sve očistim za fensi stipendiju, u foto-finišu dobio prvu sedmicu i prvu šesticu u karijeri i spustio prosek na 9.3, ali šta znam, dobio sam stipendiju pa valjda nije frka ;) Onda sam se opet uozbiljio i približavam se 9.5, dok bi do kraja mogao nazad na staro :pivopije: Ali jbg, kod nas zapravo nije potrebno toliko mnogo da se uči, sve je to manje-više logično, ako razumeš ponašanje materije na tom nivou mnoge stvari ćeš vrlo lako usvojiti. Naravno, studenti uče napamet, pa onda moraju sve iznova, ništa ne zapamte, muče se, padaju ispite i godine, a problem je samo što imaju potpuno pogrešan pristup. Zato mi nije jasno, ako planiraš da učiš bez razmišljanja, šta radiš na faksu, pogotovo na prirodnim naukama? :confused:

 

Pisao sam im mail :da: Stvarno su brzo odgovorili, samo eto na moja pitanja nisu znali odgovor, ali dobro, dobio sam odgovor od koordinatora tog programa na koji konkurišem. Lepo je ipak što može i neko u Srbiji da pomogne :da:

 

Jao upalo u quote što sam pisao za prosek :lol:

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...