Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

^Odlična stvar. Wow, nisam znao da je situacija u SAD tako ozbiljna, mislim, taj deo sa lečenjem nečega što se ne leči tabletama. Imao sam sreće da u toku svog školovanja naiđem na otprilike sasvim dovoljan broj predavača koji su podsticali kreativno razmišljanje kod učenika. Ali, moram priznati da je većinu bilo baš briga za to, što možda ukazuje na to da problem ne bi bio u potpunosti rešen čak ni primenom ovoga o čemu se priča u klipu. Prilično obeshrabrujuće :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Iz vesti sa RTS sajta:

 

Због веома ниских температура и снежних падавина, наредне седмице ђачки распуст у целој земљи. Факултети, на којима је у току испитни рок, требало би да одложе испите или да их групишу у један дан.

 

:haha::haha::haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi bilo korektno da se odlože ispiti na nekih nedelju dana, pre svega zbog ljudi koji su ostali da uče u svojim rodnim mestima, do kojih su putevi eventualno neprohodni, pa bar dok se malo ne reši ta situacija sa (ne)prohodnošću puteva eto, to bi bilo onako humano od fakulteta, ne zbog odlaganja i dodatnog vremena za učenje nego čisto zbog problema sa transportom :da: Lično imam par nekih onako 'po dogovoru' usmenih, pa mi uopšte nije ovo bitno, da ne bude nesporazuma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz vesti sa RTS sajta:

 

Због веома ниских температура и снежних падавина, наредне седмице ђачки распуст у целој земљи. Факултети, на којима је у току испитни рок, требало би да одложе испите или да их групишу у један дан.

 

:haha::haha::haha:

 

http://www.youtube.com/watch?v=sB4v1VPO8Us

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god da traje, ne traje dovoljno i trebalo bi da traje nekih par meseci recimo :mhihi: Dok fakulteti tipa dragog PMF-a u NS-u ne promene svoju taktiku 'jedna osoba radi sa predajom čekova za kredite i stipendije za hiljade studenata' ne bi trebalo da bude bilo kakvog roka za podizanje. Prošle godine se pričalo da je rok nedelju dana, ispostavilo se da je to glupost, pa su kao studenti proširili informaciju da je mesec dana rok :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Upravo vežbam malo online za TOEFL, i ljudi moji, da li je moguće da je test stvarno tako lak? Jbt ništa gramatike, samo treba paziti kod pisanja, ali ništa posebno. Ubijaju dosadom tekstovi, ali stvarno deluje prelako :confused:

 

Ок, јесте мало старији пост, али морам да питам: јеси полагао то чудо? Или барем спремио?

 

До краја ове године треба да положим TOEFL или CAE и још пар тестова приде. Од јутрос сам почела да гледам шта и како и за сада ми ово што гледам по Нету, баш као што си ти рекао, делује прелако. Треба да се концентришеш и удубиш, али то је то. Па, јел' тако и на стварном тесту? Овде ми је финансијски моменат веома значајан, јер бих се самостално припремала. Ако је овако као што виђам по сајтовима, онда могу бар мало мање да паничим. :haha:

 

Кад сам већ ту... Можда се затекне неко ко зна - неко тестирање из пословне администрације/економије/финанЦија: ко-шта-како-где и за које паре? :haha:

 

... и, GMAT - питам се исто што и за TOEFL/CAE, ако неко зна: јел' може да се спреми самостално, тј. јел' стварно ова тежина, као што су онлајн вежбања? Ја се уздам да ме спаси квантитативни део; ионако ми не треба неки (пре)висок резултат.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo odgovoriću odmah :) Na kraju nisam bio. Imao sam zakazan test za dan kada je bila užasna mećava i imao sam saobraćajku otprilike :no: Nadao sam se da je test otkazan zbog nemogućih uslova, ali održan je jer 'putevi u Beogradu su bili prohodni' :no: Da, pošto svi ljudi iz Srbije žive u Beogradu :mrtav:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ок, јесте мало старији пост, али морам да питам: јеси полагао то чудо? Или барем спремио?

 

До краја ове године треба да положим TOEFL или CAE и још пар тестова приде. Од јутрос сам почела да гледам шта и како и за сада ми ово што гледам по Нету, баш као што си ти рекао, делује прелако. Треба да се концентришеш и удубиш, али то је то. Па, јел' тако и на стварном тесту? Овде ми је финансијски моменат веома значајан, јер бих се самостално припремала. Ако је овако као што виђам по сајтовима, онда могу бар мало мање да паничим. :haha:

 

Кад сам већ ту... Можда се затекне неко ко зна - неко тестирање из пословне администрације/економије/финанЦија: ко-шта-како-где и за које паре? :haha:

 

... и, GMAT - питам се исто што и за TOEFL/CAE, ако неко зна: јел' може да се спреми самостално, тј. јел' стварно ова тежина, као што су онлајн вежбања? Ја се уздам да ме спаси квантитативни део; ионако ми не треба неки (пре)висок резултат.

 

Ja nisam polagao toefl tako da ne znam iz prve ruke, ali svi ljudi iz struke su mi rekli da je u poredjenju sa britanskim testovima (koje jesam polagao) smesan, a i par ljudi s mog faksa ga je polozilo opusteno. tako da ako ti ne treba neki spektakularan skor mislim da moz da spremis sama - naravno, sve zavisi od toga kako stojis s engleskim generalno. Kontam da je najveci deo priprema zapravo uvezbavanje da radis taj tip zadataka koji se trazi, mi nismo bas navikli na to u nasem skolovanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja hocu da polazem CAE ove godine, i premda ti testovi sa neta mogu izgledati smesno, dosta ljudi mi je reklo da bi poneki cas bio koristan jer te bukvalno nauce kako da ga polozis. Dakle, postoji manje-vise taj neki streberski faktor, gomila caka i frazetina koje se provlace a koje ti olaksaju polaganje. Recimo, reading deo zna ponekad da bude zeznut, prakticno bi mogla da fejlujes i na srpskom reading testu jer treba cesto otkriti pravu poentu dela teksta izmedju vise jednako validnih.

Ja sam se konkretno raspitivao u Berlitzu oko kursa, radio sam online placement test na kom sam super prosao i receno mi je da sa takvim nivoom znanja treba malo casova za pripremu, sto opet govori da trejanje kursa (samim tim i cena) nije isto za sve. A kursevi su do jaja skupi inace.

Moje misljenje je da ako se dvoumis izmedju TOEFLa i Cae ides na cae sem ako nema nekog posebnog razloga za TOEFL. CAE nema ograniceno trajanje (mislim da je 2 godine kod TEOFL-a) a i rekao bih da TOEFL zahteva nesto nizi nivo znanja od CAE-a.

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, могу да бирам да ли ћу да полажем TOEFL или CAE и за сада пуно виша нагињем ка CAE. Гледам од јуче нека вежбања и за једно и за друго, али мислим да ћу се определити за CAE.

 

Проблем је што, осим овог теста, (вероватно) треба да полажем и GMAT и још да пронађем неки тест из финансија/економије, за који ћу морати да платим припрему и све ће то солидно да ме кошта, а ја буквално за све то сазнала - прекјуче.

 

Оно што сам гледала од припрема за CAE траје по два-три месеца и иде и до 850евра. За Berlitz знам од раније да су скупи тако да сам их, право да ти кажем, у старту заобишла. Е, сад, ако заиста постоји та опција да узмеш неколико часова који ће те конкретно припремити за полагање, о томе бих радо поразмислила. Како то тачно изгледа? Индивидуални рад, или се у неком тренутку прикључиш групи? Свакако ћу их звати да се распитам, а ако неко нађе још неку повољнију варијанту, нека јави овде.

 

Најважније: прочитах негде да се на резултате CAE чека два месеца и још два месеца после на сертификат. True/false? Дају ли, барем, неку потврду о резултатима, а која може да се шаље где треба, да не морам да чекам још та два месеца? Овде ми је тајминг све. :(

 

 

@WoS

 

Шта си ти полагао од британских тестова? И како си прошао? И како си се спремао? :D

 

@Stolet

 

Ок, чим куцкаш по форуму - добро си, а то је најважније. :da: Јесу ти вратили бар неки део пара? :?

Edited by sunessence

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja treba da polazem TOEFL uskoro ( trenutno sam na italijanskom) a produzavam sa masterom u inostranstvu.Posto sam treca god sto znaci da imam godinu i po dana do perioda za konkurisanje i lomatanje sa papirima, smatram da je TOEFL odlicno resenje.

Imajte u vidu da vazi 2 GODINE.

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja idem u Inlingua Galindo skolu vec 4 godine (preskocio sam mladje nivoe naravno), i trebalo bi sledece godine u ovo doba da polazem za CAE. Ko polozi CAE sa ocenom A, racuna mu se kao C na CPE testu koji je valjda najvisi nivo. A sa tim CPE nivoom moze da se predaje engleski u osnovnoj skoli.

 

Prosle godine sam polozio FCE, negde u prvoj polovini juna, rezultati su izasli krajem jula, a sertifikat sam dobio tek kad su ponovo poceli casovi, krajem septembra. Za FCE smo presli celu knjigu i zbirku i brdo testova, i polozio sam sa 91% bez ucenja kod kuce.

 

Cela godina me kosta oko 700 evra, sa mesecnim ratama oko 70 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si siguran za ovo da sa A na CAE imas C na CPE?

Za CPE vazi da je zaista nepotreban, to je neki skroz drugi nivo znanja u odnosu na sve, masa ljudi sa maternjim jezikom je postizala jako lose rezultate na CPE-u.

Takodje, mislim da je za predavanje u O.S. po novom zakonu dovoljan i CAE.

 

@sunessence,

u berlitzu je iskljucivo individualan rad, tako je meni barem predstavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...