Jump to content

Darkthrone


Miu?!

Recommended Posts

Ako se, kao što kažete, omot uklapa sa muzikom kojom se Drkthrone sada bavi, onda mi je žao ali moraću da im kažem jedno veliko zbogom. Ako oni misle da su ponovo deca ja ne mislim..a ovo je upravo to- odrasli se igraju dece..

Nema ovo veze sa promenom muzičkog stila..omot nema stil, u tome je jebena poenta. Mogli su ga mnogo bolje napraviti a da opet bude u fazonu muzike, kako kažete. Ovo je u fazonu degenerika i kretena. Baš kao i njihova muzika na poslednjem albumu a nešto mi mnogo govori da će biti isto, ako ne i gore, na novom. Kome se oni dokazuju ovim glupiranjem? Neka odluče šta će da sviraju, ili čisti black ili čisti punk..ovo što rade je bljutavo, dosadno i retardirano do bola. I ne mogu da razumem da bilo ko ovo može da sluša a da mu se zapravo i svidi.. :rolleyes:

A možda je samo fazon govoriti kako su strava da bi bio cool i tr00. E pa ovo nije ni jedno ni drugo. Ovo je jebeni vakuum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja na poslednjem ep-u ne cuh toliku promenu u zvuku kao sto vecina tvrdi.komentariso sam da mi zvuce kao sa ravishing grimness u nekom hellhammer fazonu,ali tako su zvucali i na a blaze...,a ako cemo jos dalje koreni su u panku.jedino uz dodatak brzih deonica.a omot mi izgleda kao demo danasnjih klinackih thrash bendova koji se loze samo na old school ili kao kod zardjalih punk grupa.a i logo su uglavili u cosak da se jedva vidi a i ne odgovara uz ovakav omot.sto se mene tice muzika samo da bude kao na ep-u,ja sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je omot skroz u fazonu nekog mixa izmedju Iron Maiden - Killers i No prayer For the dying....zato mi se bas i svidja, jer to su genijalni omoti, kao i svaki Mejden omot.....

 

Aha, al ovdje je rijec o Darkthrone-u. Meni se licno dopada omot, ali mi nikako ne ide uz DT i taj njihov fazon.. samo toliko

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Директоре, па мојне да се хвалиш како не волиш Мејдене, ради на имиџу...

 

А омот је интересантан, иако не могу да кажем да ми се свиђа. Да имам комплетну дискографију на оригиналима сигурно бих сад шизнуо. Не иде овакав омот уз блејз или трансилваниан хангер...

 

Али ми се зато екстра свиђа нови Мунспелов омот :rockdevil:

Edited by Бркоња и жена му Надежда

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не иде овакав омот уз блејз или трансилваниан хангер...

 

ma cuj..ko bi rekao! ..a da nisi mozda primijetio kako ovo zapravo i NIJE blaze.. nit hunger. :|

 

u sustini, omot je za konceptualne albume znacajan, te tamo gdje je vizuelna reprezentacija bitna , ovdje ne. bitno je da culto i fenriz jebu mater jos uvijek (8 jos malo pa ce fullength

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da nije... Glupa ti je opaska. A ono da je omot znacajan samo za konceptualne albume je tek teska glupost. Znacajan je za svaki album jer mu dize cenu ako je los, a ako je dobar cini ga jos boljim. Najbolji metal omoti su bili na nekonceptualnim albumima: svi Immolation-ovi omoti koje je radio Marschal, Obituary - Cause Of Death... Gledam kako Djokovic ljusti Federera pa ne mogu da se skoncentrisem, ali u sustini ne secam se ni jednog konceptualnog albuma sa ne znam kako dobrim omotom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da nije... Glupa ti je opaska. A ono da je omot znacajan samo za konceptualne albume je tek teska glupost. Znacajan je za svaki album jer mu dize cenu ako je los, a ako je dobar cini ga jos boljim. Najbolji metal omoti su bili na nekonceptualnim albumima: svi Immolation-ovi omoti koje je radio Marschal, Obituary - Cause Of Death... Gledam kako Djokovic ljusti Federera pa ne mogu da se skoncentrisem, ali u sustini ne secam se ni jednog konceptualnog albuma sa ne znam kako dobrim omotom...

 

 

ne momak, ono sto je prvenstveno glupo jeste tvoja prijasnja konstatacija. pun mi je kurac ljudi koji nastoje i u kom pogledu porediti cult i NWOBHM s blazeom i transylvanianom, povlaciti kojekakve margine medju njima, pa eto i u pogledu covera. chiiisz, kao da su omoti posljednja dva spomenuta albuma bili vrhunska umjetnost glede dizajna..normalno da nisu..al isto tako su bili apsolutno konzistentni s onim sto taj album treba da predstavlja i kako zvuci/produkcijski, izmedju ostaloga/aanyhow, take a chill pill.

 

mozda izgled omota jeste bitan u pogledu toga hoce ga ko kupiti ili ne ( i u tom pogledu bi onda trebao biti bitan komplet buklet, a ne samo 'prva stranica';)), al ono sto bi svakome trebalo biti presudno jeste sta to 'ispod' tog omota kupuje, odnosno na onom, igrom slucaja bitnom, komadu plastike...barem ja idem tom logikom..

 

a hoces odlicne konceptualne covere: uzmi za primjer vecinu ABSU covera, nekoliko diamondovih, salvation FM.a itditd ako cemo o onim gdje je jako bitno sta cover predstavlja tematski govoreci o albumu: najbolji omot ikada: Celtic Frost: to mega therion, DsO-SMRC, opet FM..al na kraju krajeva, govoriti o tome kome se kakav cover svidja je u sustini besmisleno jer se svodi na ukuse..a ukus je ko dupe, svako ga ima.

 

i ja sam nasla gdje trositi vrijeme ffs, kome se ne svidja cover njegova stvar, ko smatra da je ep los nek ga komotno zaobidje i slusa sto mu pase..da su culto i fenriz napravili jos 5 albuma tipa blaze.a i hunger.a, nasli bi se oni koji bi ih pljuvali kako se stalno ponavljaju, cim su promijenili zvuk, nadju se oni koji pametuju kako su se 'prodali'..and so on and so forth..

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bez shecera, hvala.

 

Ja sam pod stare dane uzeo da slusam Dakrthrone from the pochetka...Pre neki dan radim razmenu i na disku koji prebacivah na komp bese DT, i kao, ajde da ga prebacim da mu dam shansu..

 

Krenem jutros sas "Soulside Journey", kad ono, death metal. Death metal? Odem na m-a, vidim stvarno death metal (early). Wow. I've been blind. Zavrshi se album, zakljuchim - ovo je dooooobar death metal!! A do juche sam bio u tripu da oni pichili blackachinu od ranu mladost... izvrtice se ovaj jos, a onda resto albuma..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam vecinu ostalih albuma da slusam...ostaje mi Soulside najbolji DT i jedino njega ostavih na kompu :)

Jeb'ga..nemah zivce, doduse vredelo slushanja na neki nachin, jer kapiram da dosta bendova ima influence by darkt, pa i dok slushah one prve black albume, primetih kol'ko me podseca na Gorgoroth, to jest, koliko Gorgoroth npr. u ranoj fazi podseca na dt, a opet , mlogo mi se vishe svidja, sta znam...

 

Wathctower :rockdevil:

 

PS. Is it me ili je onaj main riff iz "En Vind Av Sorg" skoro jebeno isti kao onaj u "Transilvanian Hunger" pesmi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...