Jump to content

Cattle Decapitation


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dobar novi, jako dobar, verovatno bolji nego Death Atlas. Međutim, meni fali od njih malo više kucanja i brzine i više volim kraći format tako da Monolith i TAE ostaju njihov vrhunac iako su im poslednja dva znatno ambicioznija. Ko god da je nagovorio Travisa da peva ove goblinske clean vokale usrao se u život bendu, neverovatna šteta i ne mogu nikako da pređem preko tako karikaturalnih vokala, ne znam zašto čovek ne pokuša klasičan clean, a bolje je i da prdi u mikrofon nego ovo, bend zvuči monstruozno i onda sve sjebeš sa ovom zajebancijom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paja Patak vokali druže. To je najbolja odluka, jer otkako je bend prešao sa zajebantskih lirika koji su se bavili gore i ostalim detinjastim smicalicama na jasne ekološke poruke, meni je ovaj vokal draži jer ga razumem sve tekstove iako ume da bude povremeno kreštava brzalica.  Da je više takvih bendova u žanru, više bih ga i slušao, jer sa godinama mi postalo pomalo iritantno što ima baš dosta prejakih tekstova, a oni odu u pozadinu baš zbog toga što muzika drži primat i što je smor što moram da držim neki lyrics tab otvoren, ta ne ide tako više.

Death Atlas je njihov magnum opus, te godine kada je izašao, izvrteo sam taj album xy puta što mi se retko dešava sa bendovima ovakvog tipa, i što me je gurnulo da istražim i ostatak diskografije. Terrasite je catchy poprilično, melodičan, i pesme taman traju toliko da mi ni u jednom momentu ne dosade. Ako se ne pojavi još nešto ove godine da mi legne od metala, verovatno album godine za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je da se bend popeo na strašno ozbiljan nivo i tim pre je tužno a pomalo i smešno što im taj retardirani paja patak clean userava priču, tim pre što je Travis najversatilniji "unclean" vokalista u metalu. Baš je kao neka parodija na sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranu ličnih preferenci da li ti se dopada ili ne, ipak je unikatan vokal, nisam čuo nijedan drugi bend da radi bilo šta slično sa vokalima. Ne gledam na to kao na parodiju, meni su recimo svinjokolj vokali parodija, jer ne mogu, a da ne krenem da se smejem kada krenu da grokću, pa i time izgubim brzo volju da slušam bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 hours ago, Haos sam ja said:

Jeste unikatan svakako ali to ne menja karikaturalni momenat, nije se još niko dosetio ni da prdi u mikrofon, mogu tu razni interesantni zvukovi da se dobiju. Šteta je samo što sve to ide preko jako ozbiljne muzike.

Šta znam, meni se dopada taj njegov clean vokal, lepo pristaje u refrenima i u melodičnim predasima u riljanju. Ako bi trebalo da izvlačim sličnosti, rekao bih da zvuči kao neki kombo Cam Pipes-a iz 3 Inches of Blood i Michael Pozz-a iz Tokyo Blade-a. Refren  "Shadows of Insanity" Tokyo Blade-a mi na blic sevne kroz glavu kad god Travis uđe u neki od svojih clean pasaža.  Naravno, Travis ima više neke gorčine u glasu, a TB je ovde bio u nekoj levoj sweet fazi pa je takav i vokal, ali to je taj vajb jbg.  

Inače, slažem se da je album izvrstan. 

Edited by Mračna kurcobolja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...