Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Guest HEFEST

Ne trolujem naravno. Jeste da neki ovde sumnjaju u istinitost svakog mog posta, ali jedino sto ja mogu reci je da sve sto sam ikada napisao nije nista nego istina i nista sem istine. :mhihi:

 

Ima oko 60 godina. Testirala se na sve te bolesti i zdrava ko dren. Nema polipe, mozak kao kod devojcice i sve ostalo ok. Jedino to starenje ili tijamin i cink.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

može ukus da ode od neke terapije koju redovno pije, kadriovaskularno, pritisak, ko zna, od nekih lijekova. Ili neurološki, naravno

 

može biti i neko trovanje, kao nekad kad su kuvali u aluminijumskim šerpama, pa se ispostavilo da izaziva Alchajmer

 

i slično, neki teški metali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culo mirirsa i ukusa imaju razlicitu inervaciju, ali jedan put povezuje centar za miris i ukus, najprostije receno. zato kada pomirisemo neku hranu mozemo da osetimo i njen ukus. Culo mirisa i ukusa su izmenjeni u depresiji (pacijenti se zale da im hrana vise nema "taj" ukus i miris), postoji i stanje kakosmija kada covek halucinira odredjene mirise pogotovu smrad (vidja se u psihozama i nekim neuroloskim poremecajima). E sad kako se radi o izmenjenom culu ukusa ili gubitku onda je stvar neuroloska a sve se to prepisuje najcesce virusima i sve sto se daje su vitamini B kompleksa i vitamin C i to je sve, cesta stvar kod matoraca...

 

Anyway pogledajte film "Perfect sense" jedan od mojih drazih... U svetu zavlada virus i pocinju polako cula da se gube, pa prica prati kuvara i naucnicu kako se ljudi ponasaju kada jedno po jedno culo odlazi, interesantno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kul izgleda ta salata xD

 

Danas na poslu narucivali neku vege ishranu, kul je porcija bila:

 

- Krem čorba od brokolija

- Kičeri - jelo od sočiva, djumbira i pirinča

- Pire od tikvica i susama

- Grilovani šampinjoni

- Salata

 

1012958_1568639020036440_6923570126392137653_n.jpg?oh=b0fdf28dcbe383f07fd2d797f3f86484&oe=54E3D024&__gda__=1428015438_bc8aa535b7bab6e4fc3ece3351cda427

 

Malo je reci da mi se stomak cudno osecao nakon jela, narocito kada nedelju dana za redom trpas samo rostilje i mesiste :haha: Ukus je bio, pa ne znam, onako ... Mozda je falilo nekih zacina da to malo proguraju. Inace kod ovih smo to narucivali:

 

https://www.facebook...532929753607367

 

Jednom su doneli da probamo neku salatu sa kukuruzom, narom i svasta nesto :D Tu su me kupili bili

Edited by ShinigаmY
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace ako narucujes, princip narucivanja je danas za sutra. Znaci danas narucis ono sto bi da jedes sutra, jer prema tome rade porcije i ketering :/ To je jedino smor jer su tek krenuli pa nemaju dovoljno klijenata da se rasire, ali kontam da kada dobiju stalnije klijente, onda ce da bude danas za danas. Inace porcija je 450 dinara, i prilicno je velika i raznovrsna. Imas meni tamo na fejsu za celu nedelju :)

 

Ja razmisljam sve kao da krenem malo vise sa tim salatama, da smanjim meso i ostalo, ali mi telo prilicno burno reaguje na sve to, ne mogu da sedim i radim na poslu ako pojedem, lupam, cezar salatu vecu porciju. Treba mi da doglavim jos nesto. Jednostavno mi mozak ne radi kada ne jedem dobro :/

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da ubacis i mandarinu, kao i jabuku (ali jabuka mora biti slatka i prethodno prelivena limumovim sokom pre nego se pomesa sa zelenisom) :da:

 

Volim da se igram sa hranom tako da evo par primera...

Salata sa brokolijem

Dresing: senf, med, maslinovo ulje, limun, so, biber, origano...

Obariti brokoli na pari oko 4-5min. Dodati tome indijski orah (moze i dr kostunjavo voce) i preliti dresingom.

 

Onda postoje varijacije na temu... zelena salata, mandarine, maslinovo ulje i balzamiko.

Jabuke, orah, brusnica uz matovilac/rukolu/zel.salatu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za "dobre" kuvarice kao sto sam ja, kad pozele nesto cokoladno. Ne moze lakse od ovoga:

 

1 margarin malo otopiti u mikrotalasnoj i umutiti ga penasto sa 280g secera i 5-6 vanil secera.

Dodavati 4 jajeta jedno po jedno,mutiti oko 2 minuta.

Dodati prethodno pomesano 200g brasna,100g kakaa i kasicicu soli.Umutiti dobro.

Iseckati 100-200 grama cokolade za kuvanje(mora ta,ne valja sa mlecnom),pola dodati u smesu.

smesu izliti u tepsiju(obavezno masan papir)pa dodati ostatak cokolade.

160 stepeni,20 minuta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...