Jump to content

Vaterpolo


Angelystor

Recommended Posts

Ništa, sledeće godine su olimpijske igre, jedino tu nam fali zlato. Mada, biće jako teško sad kad znamo da se Italija vratila u svetski vrh. Ne možemo izgleda samo sa Hrvatima, Crnogorcima i Mađarima da delimo medalje... U svakom slučaju su naši vaterpolisti heroji, vrlo malo je falilo da opet uzmu zlato, vrlo malo.

 

Sad kad premotam film, prvo - ne možemo da dobijemo utakmicu ako protivnik 6 puta prvi ispliva za loptu, mi nijednom. Mislim da su nam dvaput u prvom napadu lagano dali gol iz igre, što je u ovakvoj utakmici kiks koji se ne prašta. Drugo, naši su ležerno ušli u meč i taman kad su pritisli u drugoj četvrtini i nešto napravili, u trećoj je sve otišlo dođavola. Treće, osim u jednoj situaciji, nismo umeli da iskoristimo poklone. I to baš kad se lomio meč. Imali smo posle onog Udovičićevog driblinga igrača više i odličan raspored u bazenu za šut i pobedu. U prvom produžetku smo imali peterac da konačno povedemo i prelomimo, a ne samo što ga nismo dali, nego smo im u sledećem napadu pustili igrača da se nekoliko sekundi namešta na šut, da mu niko ne izlazi - i morao je da da odlučujući gol. Mi smo imali vrlo malo takvih situacija, a njima smo dozvolili puno - da nisu toliko puta gađali prečku, mogli su da nas napune. Ali dobro, kad se setim da smo napravili čudo protiv Mađara, srebro je odličan uspeh.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasluzena pobeda Italijana , ne znam na koje navlacenje sudija mislite , budite realni , dva penala promasiti , 3 nam sviraju i vise igraca vise .

 

Lep uspeh , ne moze uvek zlato , momci su prejaki , pogotovo one izjave posle meca .

 

a Aca Stojanovic je debicina najveca , ..." cita knjigu o Kosovu"

 

neki igrac "otkud ti znas" ...

 

ko je gledao emiiju posle meca zna o cemu pisem .

 

ccpk !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkako pratim vaterpolo, zanimljivo da ekipe poput Španije i Italije redovno i glatko dobijamo na evropskim prvenstvima i olimpijskim igrama (ili uopšte ne nalećemo na njih), ali nam zato konstantno prave probleme na svetskim prvenstvima. Španci su nas neočekivano tukli 1998. u polufinalu, 2001. u finalu i 2007. za treće mesto, a i 2009. smo ih na jedvite jade dobili u finalu na peterce. Italijani su nas dobili 2003. u polufinalu i sada u finalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебеш ти та два петерца, кад ми нисмо могли да се саставимо целу утакмицу. Са мало организованијом игром и резонским шутевима, лагано би их појели за доручак. Овако смо са бедом од игре, ушли у продужетке. Свака част Италијанима, али они нису наша класа. Изгледа да смо се испуцали против Мађара и јебеш га. Она два петерца би нам донела победу са тако шугавом игром. Ми смо играли са играчем више као да не знамо шта ћемо са лоптом. Пар пута је лопта лепо ишла, а иначе катастрофа. У првом полувремену ме чуди како нисмо примили једно 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...