Jump to content

Bendovi koje ste otkrili


Novaliis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ne sećam se da je neko nekad pominjao Black Dawn ovde, imaju ovaj jedan album iz 2001. Viđao sam da ih porede sa Panzer Division Marduk. Lažu dušmani, jer osim brzine ova dva albuma nikako ne liče jedan na drugi. Muzika je uglavnom u petoj brzini, ali tu i tamo ima po neki sporiji deo. Svaki rif je savršen i album ni jednog sekunda nije dosadan. Pevač zvuči kao da ga živog deru, ali čovek zna šta radi. Gomila semplova je ubačena, ali na pravim mestima i stvarno, i kad bih hteo, ne bih mogao da nađem bilo kakvu zamerku. Definitivno jedan od albuma bez kojih ne bih mogao da živim. Konačno sam kupio disk od Nocturna pre neki dan, ne znam zašto ga je prodao, verovatno dečko ima još jedan za sebe. : )

 

http://www.youtube.com/watch?v=oflZpk_RPz8

 

Posle ovog albuma su morali da promene ime u True Black Dawn i za sad imaju izbačen samo jedan split sa O i Enochian Crescent (i to odličan) iz 2005. ali su malo promenili muziku.

 

https://woodcutrecor.../the-god-is-all

 

O

https://woodcutrecor...m/track/3521852

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Darkmoon - Seas of Unrest

 

Ovaj album bi svako trebao da zna napamet, ali nekim čudom je ostao po strani. Jedan od najboljih, ako ne i najbolji black metal album koji je snimljen u Americi. Znam da black metal i Amerika ne idu baš zajedno, pogotovo ne u ono vreme kad je ovaj album izašao (1999), ali ovakvo savršenstvo sam možda još par puta čuo u životu. Garantujem da vam neće trebati više od 2 puta da preslušate album i da ga znate napamet, melodije su toliko zarazne, zvuk je fenomenalan, svaka pesma ima uvod-razradu-vrhunac-ne sećam se kako to beše ide, ali album drži pažnju od početka do kraja i nema dosadne sekunde. Tekstovi su ratne tematike, a i muzika zvuči ratoborno, da se tako izrazim. Ne znam kako više da ga pohvalim, nisam baš najveštiji s rečima. Ako sam makar jednog čoveka naterao da pusti - dobro je. E da, gitare svira i peva Jon Vesano iz Nile, možda će to nekog da natera da presluša pesmu. A za ovu pesmu ispod uopšte ne mislim da je najbolja, jer nema najbolje, ali samo sam tu i još jednu uspeo da nađem na youtube, eto koliko je album popularan.

 

 

P.S. Prvi album Vengeance for Withered Hearts ima skoro iste pesme kao i ovaj, ali su očigledno bili nezadovoljni kako je zvučao, pa su ga, sva sreća, ponovo snimili. EP iz 2001 je čista glupost ako mene pitate, tehnički death/black metal, tako nešto, nisam ga pustio više od 2-3 puta u životu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...