Jump to content

Potrebna pomoć, Yumetal majstor


krezavy

Recommended Posts

узи најбоље влажну магичну крпу

probah i to

jok

jedva izgrebah jednu nalepnicu, ostalo presla acetonom

posto su providne, ostalo samo kao providna folija

ko ih jebe, ne mogu da ih skidam ko nece da se skinu

 

ma dobar je ram

na kraju ispada da nema zastitni lak vec je smo polirani aluminijum

dobro izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde imaš nekih, očito pešačkih metoda... Meni palo na pamet da bi možda mogao ponovo da uključiš ringlu i da pustiš da se to malko zagreje i krene da topi, pa da onda plastiku od gore poliješ ledenom vodom (isključi bolje šporet pre polivanja) i povučeš je dok je dole odlepljena, ako se dovoljno ohladi i stvrdne dejstvom vode.
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde imaš nekih, očito pešačkih metoda... Meni palo na pamet da bi možda mogao ponovo da uključiš ringlu i da pustiš da se to malko zagreje i krene da topi, pa da onda plastiku od gore poliješ ledenom vodom (isključi bolje šporet pre polivanja) i povučeš je dok je dole odlepljena, ako se dovoljno ohladi i stvrdne dejstvom vode.

 

ja mislim da ce to resiti stvar samo naoko, jer ostace tragovi spaljene plastike koji nece moci da se uklone nicim bukvalno (pa ce vazda smrdeti kad se upali), pogotovo ako ringla ima one "grooves". tako da zameni ringlu, nije mnogo skupo, mislim da je oko hiljadarke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ilikad se vec zajebavamo bakinim metodama,uzmes sacmaru i razneses tu plastiku sa ringle

Ne bi to valjalo, mislim da ringla nije izrendovana. Valjalo bi prvo globovati.

 

Lasno zameniti ringlu, pit'o čovek kako da skine. Poenta je da možeš samo mehanički da uklanjaš, manje ili više uspešno... plastika će sigurno, makar u tragovima, ostati... Ili da pokušaš sa tetrahidrofuranom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde da menjam ringlu, šporet je tek kupljen.

 

Rešenje:

 

1. Ostaviti da se ohladi. Zatim nožem skinuti velike delove plastike.

2. Zagrejati ringlu dok preostala plastika ne počne ponovo da se topi (malo smrdi, ali šta da se radi). Prvo nožem, a zatim čeličnom žicom ukloniti svu moguću platsiku.

3. Čistiti ringlu abrazivom (Cif, Mer, soda bikarbona) i čeličnom žicom dok ti ruke ne otpadnu. Moguće je u potpunosti očistiti je (primećuje se napredak), ali je mene mrzelo.

 

Sad je upalih i jedva da se oseća miris istopljene plastike. Vremenom će sve to ispariti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gletovao komplet stepenište u kući. po prvi put. prizemlje i 3 sprata, ubih se za vikend.

jednom smoran poduhvat.

 

jebem li ga kako ću sad da izbrusim, valjda će da ispadne korektno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel znate mozda dal ima kod nas i kako se zove eng. 'bundling tape'?

Izgleda kao ductape ali bez tkanine, slabije lepi, zapravo najvise lici na izolir traku osim sto je siroka.

Vinyl-Bundling-Tape-615-.jpg

Takodje se zove i vinyl ductape.

Fora je sto u inostranstvu dolazi u maltene svim bojama i htela sam da je koristim za 'farbanje' nekog komada namestaja a kod nas sam nasla samo crnu i belu izolir traku za klime, koja em previse jako lepi em se ne prilagodjava dobro oblicima (citaj nije elasticna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel znate mozda dal ima kod nas i kako se zove eng. 'bundling tape'?

Izgleda kao ductape ali bez tkanine, slabije lepi, zapravo najvise lici na izolir traku osim sto je siroka.

Vinyl-Bundling-Tape-615-.jpg

Takodje se zove i vinyl ductape.

Fora je sto u inostranstvu dolazi u maltene svim bojama i htela sam da je koristim za 'farbanje' nekog komada namestaja a kod nas sam nasla samo crnu i belu izolir traku za klime, koja em previse jako lepi em se ne prilagodjava dobro oblicima (citaj nije elasticna).

A je l' one folije za kola rade posao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...