Jump to content

Potrebna pomoć, Yumetal majstor


krezavy

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

El zna neko mnooogo dobrog električara?

SItuacija je zaebana, dakle kuća iz šezdesetih, instalacije slabe, a treba da se prerade da može da vuče potrošač od 18 kW,

a takođe i strujomer vrti i kad je sve isključeno pa treba električar da ustvrdi gde se iza strujomera ta struja toliko rasipa.

Nači treba mi neko mlogo dobar, jok priučeni komšija kom treba nabaciti šljaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) да би могао да се прикључи већи потрошач (званично, легално), неопходно је повећање снаге прикључка - што кошта и дркачина је (јер иде преко ЕДБа)

ако хоћеш легално, они те развлаче у недоглед јер чекају да их ''закитиш''. бар је тако раније било.

 

2) бројило је у надлежности ЕДБ.

можеш да се заиграш. извадиш главне осигураче и мериш време, рецимо, 1 сат. очиташ колико се бројило ''померило''. тиме ћеш видети колико ти струје ''цури''. то ће указати на то шта је везано ''иза'' бројила, могуће да је само лампица за присуство напона, можда је уклопни сат. ако је кућа само твоја, односно да није типа 1. спрат твој а 2. од неког другог, сва је могућност да се не ради ни о поквареном бројилу ни о ''цурењу'' струје, већ је само неки изузетно мали потрошач грешком везан ''иза'' бројила уместо ''пре''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpouzdanije, zovi ove iz edb. Plus se zali na strujomer :)

Apsolutno EDB. Meni je ispadala jedna faza kad god upalim klimu ili sporet, kad su pogledali majstori ispalo je da je nesto varnicilo u pm i da bi se vrlo lako zapalilo.

Kolko se secam nismo ih kitili a nemamo ni neku vezu tamo.

Edited by MissionVao
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Kuća je semi-detached, al' komšija nam nije svinja :) Tako da slabe šanse da on nešto mulja.

 

2. Imate li friške informacije o nadležnosti nad brojilom sad kad je promenjen dobavljač? Stric, koji je prijavljen na tu adresu, išao je jednom do EDB-a da se žali, ali su ga nešto slali (valjda) u Zavod za baždarenje mernih instrumenata (??) jer je valjda sad on nadležan za strujomere a ne EDB (?!?!). Nismo detaljno o tome pričali jer je na putu, zato znam samo okvirno šta su mu rekli i zašto nije rešio stvar već tada.

 

3. E se neko greje na parno grejanje na struju i kolko li to košta (npr. mesečni račun za 40 kvm)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дистрибуција је спровела акцију ''преузимања'' власништва над бројилима пре неку годину.

Људи су потписивали да се одричу бројила, дистрибуција је преузела обавезу баждарења, поправке, одржавања...

Не знам шта се дешава са људима који нису потписали тај уговор.

 

Ако је ЕДБ власник бројила, они ће изаћи на лицино место и заменити га.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E treba mi pomoc oko pretrage. Pre par meseci sam video na netu vintage kutije, gaće, za cd, bookalike fazon

 

Juče sam celu noć tražio i nikako nisam mogao da nađem

 

Dakle recimo kao ovo, a da je format malo veceg od kutije cda

 

IVO-ANDRIC-komplet-13-knjiga_slika_O_9937845.jpg

 

Ili koža

 

fauxbooks.jpg

 

Ako neko zna nešto slično, bio bih mu zahvalan :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

zna ko dje moze u bg-u (a da nije smederevski put,lestani i ostale pripizdine) da se nadju cetiri jebena srafa sa maticom i podloskom manja od 5 cm i tanka oko milimetar?

 

edit: a o podloskama gumenim od milimetar da ne pricam

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kraelju :haha:

 

Nego, imaš di god hoćeš, npr:

http://www.acroni.co.rs/kontakt.html

http://dimtrade.co.r...oba-i-alati.php

 

Ja znam za par prodavnica u D.Tucovića i oko Cvetkove pijace, pa i jednu u istoj, koje prodaju šrafovsku robu i još razne džidža-bidže. Zavisi koji kraj ti odgovara. Za oko Obilićevog venca nisam baš siguran... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...