Jump to content

Čaj i kafa


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

Ja pijem caj samo kada sam bolestan :) a ovako zaista retko

Najvise volim da pijem u retkim prilikama kada ga pijem ruski caj ili kako se zove pravi caj-dosta je jak i ima prilicno kofeina ali ja ga volim-ekstra kombinacija je da se u isti sipa malo mleka i secera i onda doticni dobija ukus slican beloj kafi,samo jos jos bolje :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već pričate o Twiningsima... i ako otvaraju predstavništvo u Srbiji...

 

ja ga trenutno imam kod sebe, ali mi nestaju zalihe :sad:

 

Vanila, Med & Kamilica... divan žuti Twinings, miriše na 300km... ako ga iko ugleda... neka mi javi da pošaljem delegaciju tamo da ga uzmu za mene :)

 

Ovde gde sam sad sam tražila da ga ponovo kupim... ali nestao :cry:

 

P.S. Ja volim Milford čajeve i to jako, jer imaju neke neobične ukuse kao npr. Kruška.. ali ko zna šta se u toj kesici nalazi, realno :) :)

Edited by Tinea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tinea, imaćemo mi vanilu, med i kamilicu. Ako otvorimo maloprodaju, Twinings-a će biti u Tvrđavi, u Hilandarskoj 1. Evo i ostatka sa cijenama. Ko, pak, želi da ga proba for free, imaće priliku danas i sjutra na sajmu ugostiteljstva u EXPO centru. Imamo i fenomenalnu toplu čokoladu sa 7 ukusa :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tinea, imaćemo mi vanilu, med i kamilicu. Ako otvorimo maloprodaju, Twinings-a će biti u Tvrđavi, u Hilandarskoj 1. Evo i ostatka sa cijenama. Ko, pak, želi da ga proba for free, imaće priliku danas i sjutra na sajmu ugostiteljstva u EXPO centru. Imamo i fenomenalnu toplu čokoladu sa 7 ukusa :da:

jao pa to je divno :wub:

 

hvala na informacijama...

 

Btw, kad ste već pričali o crnom čaju... hm, ja sam pila pravi turski crni... i oni ga šećere, tako ne znam zašto ne sme, baš dobije extra ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su chajevi ok. Pored toga shto su ok oni su i dobri za piti. Svaki dan srknem bar po jednu sholju istog. Samo ja menjam i kombinujem ali nisam znao da ima toliko toga svega. Jedno vreme sam pio konstantno neki chaj u zelenoj kutiji. Voleo sam ga zato shto je imao ukus limuna. I bash u to vreme kad sam pio taj chaj imao sam problema sa prolivom. I gasovi su mi bili pojachani. I tako sam ga pio i svaki put kad ga popijem bilo mi je super. A problemi sa prolivom i gasovima nisu prestajali sve do jednog jutra. Srkao sam ja tako svoj jutarnji chaj i kako je kutija tog chaja stajala ispred mene na stolu tako sam polako chitao shta na njoj pishe. Tad sam otkrio razlog mog proliva. To je zapravo bio onaj chaj protiv opstipacije (nemogucnosti sranja). Zbog njega sam i srao toliko. Od tog jutra sam ga prestao piti i vishe ne kupujem chajeve u zelenim kutijama.

 

Iz ove moje priche sam hteo da svi izvuku vrednu pouku koja se u njoj krije:

 

UVEK PROCHITAJTE SHTA PISHE NA KUTIJI da nebi proshli kao ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako sam ga pio i svaki put kad ga popijem bilo mi je super. A problemi sa prolivom i gasovima nisu prestajali sve do jednog jutra. Srkao sam ja tako svoj jutarnji chaj i kako je kutija tog chaja stajala ispred mene na stolu tako sam polako chitao shta na njoj pishe. Tad sam otkrio razlog mog proliva. To je zapravo bio onaj chaj protiv opstipacije (nemogucnosti sranja). Zbog njega sam i srao toliko. Od tog jutra sam ga prestao piti i vishe ne kupujem chajeve u zelenim kutijama.

:) :) :)

ja chajeve samo zimi,a leti samo vodu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Pokusavam da nadjem Harrod's Earl Grey.... Zna li neko da li toga ovde uopste ima??? :(

 

.. naravno kao bjednu zamenu uzela sam Fructus Earl Grey... hahaha pa ono... senka a ne kopija, ali nije toliko loshe, samo onaj ko zna sta je pravi Earl Grey... ehhhh.... A i ovog Stassen Earl Greya mi poodavno nestalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusavam da nadjem Harrod's Earl Grey.... Zna li neko da li toga ovde uopste ima??? :(

 

.. naravno kao bjednu zamenu uzela sam Fructus Earl Grey... hahaha pa ono... senka a ne kopija, ali nije toliko loshe, samo onaj ko zna sta je pravi Earl Grey... ehhhh.... A i ovog Stassen Earl Greya mi poodavno nestalo....

 

 

Ja sam pre neko vece popila azerbejdzanski Earl Grey i onda cele noci nisam mogla da zaspim.

Probaj od ovih, nisu uopste losi http://www.teekanne.com/html/global/index....1&noflash=1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusavam da nadjem Harrod's Earl Grey.... Zna li neko da li toga ovde uopste ima??? :(

 

.. naravno kao bjednu zamenu uzela sam Fructus Earl Grey... hahaha pa ono... senka a ne kopija, ali nije toliko loshe, samo onaj ko zna sta je pravi Earl Grey... ehhhh.... A i ovog Stassen Earl Greya mi poodavno nestalo....

 

pokushavao sam da nadjem kod nas neki malo kvalitetniji crni chaj, nekad su se takvi pakovali u fensi limene konzerve...nema shanse...ni u bg ni u ns nisam nigde nashao...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...