Jump to content

Vrućina, 'ladnoća i ostale vremenske (ne)prilike


Dead Man Walking

Recommended Posts

Ledeni pokrivač je preko leta izgubio 212 kvadratnih kilometara, rekao je Martin Džefris iz Američke nacionalne naučne fondacije i Univerziteta Ferbanks na Aljasci.

 

Derek Mjuler, naučnik sa Univerziteta Trent u Ontariju, rekao je da su ove promene pod sadašnjim vremenskim uslovima nepovratne i da ekološki uslovi koji su ih održavali u ravnoteži hiljadama godina više ne postoje.

 

Mjuler je rekao da se ledenjak Markam, površine 49 kvadratnih kilometara i star 4.500 godina otcepio od ostrva Elsmer u avgustu i sada pluta okeanom u arktičkom krugu.

 

Otcepila su se dva dela velikog ledenog bloka Serson i smanjila ga za 60 odsto ili za 122 kvadratna kilometra, kao i 21 kvadratni kilometar leda sa trećeg ledenog bloka Vard Hant, koji se prostire na 440 kvadratnih kilometara, debljine 40 metara.

 

Na bloku Vard Hant vidljive su pukotine, što naznačava da bi mogao da nastavi da se smanjuje, rekao je on.

 

Sa druge strane zemljine kugle dešavaju se slične pojave; ranije ove godine odvojio se jedan deo od 414 kvadratnih kilometara ledenog bloka u Antarktiku.

203813229248bfc106cc02d565579360_extreme.jpg

Убиће нас ово све.

Лично, то ме све ужасно брине.

Share this post


Link to post
Share on other sites

203813229248bfc106cc02d565579360_extreme.jpg

Убиће нас ово све.

Лично, то ме све ужасно брине.

 

ne znam da postavim link,ali imate na vikipediji dosta informacija...

 

cukajte "global warming"

 

 

@zen

 

jbg,kad je hladno uvek mozes da obuces trista sezdeset pet hiljada stvari na sebe...kad je vrucina mozes samo da se skines,i tad je i dalje vruce :(

 

true,true...

 

 

Sad nisam zen majstor

imam dial up tek u sub uplacujem net :(

 

dial up je troo!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli tek da ima kombajn ili traktor, pa dok njeg ulicka, pa dok uglanca svaku tanjirachu, ih zabava za celu porodicu :):)

 

btw gledala sam pre neko leto kako dedin komsija pere tanjirachu, jebote koji trip!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli tek da ima kombajn ili traktor, pa dok njeg ulicka, pa dok uglanca svaku tanjirachu, ih zabava za celu porodicu :):)

 

btw gledala sam pre neko leto kako dedin komsija pere tanjirachu, jebote koji trip!!!

 

uuuu meni je zelja da se provozam u onim novim kombajnima sto imaju CD player,klimu,jure 180 na sat :mrgreen: ,mogu da posluze i kao jurisno oklopno vozilo za pesadiju...valda moze i da leti...ne bih izlazio iz njega...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se vi zezajte, tim paorima je najteze leti, kada oru njivu preko celog dana, od zore do sumraka, po najvecim letnjim vrucinama dok su temperature u kabini traktora jos vece zbog stakla. Bude tu i 50 stepeni, pa i vise. A onaj traktor drma li drma, bubrezi da otpadnu. :no::no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...