Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

3 hours ago, VoivodBG said:

Bas tim redosledom ili moze mesano?

Cudno, isao sam na nekoliko koncerata u Dorcol Platz i zvuk je uvek bio katastrofalan, previse mikrofonije, moguce ako nije do kraja ispunjen porostor to cini problem, ili su dali novac u bolje ozvucenje. 

Bice i Daliborovo Granje ponovo tamo, to bi vredelo videti.

Jeste uglavnom tamo zvuk skroman ali ovoga puta nije bilo tako, tona je uradio dobar posao što su i svi bendovi istakli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni očajan zvuk bio baš baš, pogotovo quasarborn jer kao da je drugi bend u odnosu na njihov koncert iz doma omladine... jedino ovi iz vranja zvučali kako inače zvuče jer je takva muzika de nema filozofiranja... otišao na pola quasarborn-a... jedino mi majak bio ok, to što sam očekivao to je bilo...

Edited by out of cuprija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kultna alt rock grupa Therapy? nastupiće u Luci Beograd 23. marta! Ovo će biti njihov prvi koncert u Beogradu još od 2007. godine.
Jedan od najznačajnijih bendova Severne Irske, nastali 1989. godine, u prethodne tri decenije objavili su 16 studijskih albuma, a na koncertu u Beogradu moći ćemo da čujemo i stare i nove hitove.
Ulaznice po ceni od 2400 dinara dostupne su na cooltix.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

nove hitove? :haha:

nisam znao da Therapy ima toliku publiku ovde. vise mi deluje kao dom omladine level bend.

znam da je taj Hanger jako skupa prica od nekih ortaka sto su radili tehno zurke tamo. 

tamo nemas nista osim prostora (koji je takodje skup), moras sam da iznajmis binu, ozvucenje, svetlo, frizidere, sankove, itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hrabro srce 23. novembra, na mestu koje se zove Dorćol Platz, da se pojave sa ikonama, krstovima i sa pesmom, osmehom i sa ljubavlju, ali da na neki način pokušaju da, daju barem do znanja, da se sa tim ne slažemo, a i po mogućnosti da spreče taj koncert na miran način“, istakao je monah Arsenije.

U nekoliko navrata apelovao je monah Arsenije da ne dođe do ružnih reči, uzvika ili nekog nasilja od čega se već sada ograđuje.

„Pozivam na mirni protest, ali vrlo čvrst. Što više, to bolje. I da se kaže: ‘Satana, go home’. Idi, brate, kući baćuška, kod tebe u Poljsku."

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Поготову што су верници тек скоро сазнали да је већ одржан један концерт оних који су напустили бенд а наступају под истим именом „Баћушка“ 01.10.2023. године."

Zakasnili vernici jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno imaju pravnih osnova ovi sto hoce krivicno da gone organizatora, pa nece organizatori da se igraju.

 

Такође крше Кривични закон републике Србије, и то тако што би одржавањем сатанистичког концерта повредили верска и националних осећања и изазивање и распиривање националну и верске мржње и нетрпељивост према оштећенима и свим грађанима Републике Србије који су православни Срби, чиме би учинили кривично дело из члана 317 став 1 у вези са ставом 2 Кривичног закона Републике Србије.  Такође, ту је и квалификовано дело извргавања ругла верских симбола, наиме јер припадници бенда „Баћушка“, носе обрнуте крстове, недолично и скарадно користе иконе и одежду монаха и свештеника. А што смо ми као удружење грађана спремни да поднесемо кривичне пријаве и сва правна средства, ако дође до овог концерта.

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 minutes ago, chess said:

Verovatno imaju pravnih osnova ovi sto hoce krivicno da gone organizatora, pa nece organizatori da se igraju.

 

Такође крше Кривични закон републике Србије, и то тако што би одржавањем сатанистичког концерта повредили верска и националних осећања и изазивање и распиривање националну и верске мржње и нетрпељивост према оштећенима и свим грађанима Републике Србије који су православни Срби, чиме би учинили кривично дело из члана 317 став 1 у вези са ставом 2 Кривичног закона Републике Србије.  Такође, ту је и квалификовано дело извргавања ругла верских симбола, наиме јер припадници бенда „Баћушка“, носе обрнуте крстове, недолично и скарадно користе иконе и одежду монаха и свештеника. А што смо ми као удружење грађана спремни да поднесемо кривичне пријаве и сва правна средства, ако дође до овог концерта.

Šanse da se kazne za ovo delo se mere u promilima. Takođe postoji i ovo krivično delo koje bi po toj nakaradnoj logici moglo da se pripiše ovim zilotima iz "udruženja":

Povreda slobode ispovedanja vere i vršenja verskih obreda

Član 131

(1) Ko sprečava ili ograničava slobodu verovanja ili ispovedanja vere,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i ko sprečava ili ometa vršenje verskih obreda.

(3) Ko prinuđava drugog da se izjašnjava o svom verskom uverenju,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(4) Službeno lice koje učini delo iz st. 1. do 3. ovog člana,
kazniće se zatvorom do tri godine.

 

Sve u svemu bedna država koja se lagano vraća u srednji vek. Bar da je neki dobar bend pa da se zakuva malo.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 11/14/2023 at 9:42 AM, Chicken Little 420 said:

Sad bez zezanja, razmatra se i opcija otkazivanja koncerta.

Uopste me ne cudi jer u ovoj drzavi cim se pomene neka tuzba odmah klecaju kolena.
Ne interesuje me nijedna od ove dve verzije Batushke, niti dolazim na koncert ali ako posle svega ovoga se isti otkaze to je samo najava za mnogo gora vremena koja slede kod nas sto se tice koncerata/svirki.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...