Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Zbog čega tačno? Belgrade Calling ima mnogo više metal bendova iza sebe nego exit, ako izuzmemo domaće bendove.

 

Uf, pa i nije baš tako... Seti se samo šta je sve bilo na Exitu od metala.

 

Ne znam o kojim fanovima Čorbe pričaš, tj kakve oni veze imaju sa ovim? 29. su za sada samo Judas Priest i Helloween.

 

Takvi festivali niskom cenom karte privlače istu masu kao i npr. beer fest i ostalo što sam naveo gore. Fazon "cuga se na otvorenom, ići će taj i taj, ajde idemo, biće dobra zajebancija". Tu 90% mase neće doći zbog Helloweena i Priesta, nego zbog toga što su bili pre par godina tu i bilo im je do jaja.

 

za razliku od Exita kojima je to ono čisto "ubaci nešto da ne bude samo dance arena".

 

Sa ovim se slažem, ali stvari se menjaju na bolje...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, ti stvarno mislis da ce neko da da 3000 minimum da bi isao zbog cuge na otvorenom i dobre zajebancije? Jel tebi fali mozak ili sta? Pa ja se razmisljam da li cu da dam za taj koncert toliko, kontam da prebacim na Toto umesto na Helloween koji svake godine svira negde u okolini. Posto Judase ne slusam uopste. Mislim da imas totalno pogresnu sliku o svemu, ali ono apsolutno pogresnu. Beer fest i Belgrade Calling - veze sa vezom nema. Jedno je festival piva na kom mozes da vidis i neke bendove (u odnosu na Nemacke festivale piva, ovaj je kultura), a ovo drugo je konkretno rock / metal festival sa dva ili tri headlinera, koji imaju tacno odredjenu publiku. A o Exitu necu da pricam nista, zato sto taj explosive stage realno moze da se ugasi i da ne postoji, vec da lepo sve te bendove sto dovode tamo, naprave odvojeni fest. Jer realno, jad i beda koliko malo ljudi posecuje taj stejdz.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja samo da se zapljunem

dođem na ovu temu da vidim finu pljuvačinu po bogu ocu i to je to

 

ne vidim razlog iz kojeg se bir fest pominje uopšte, smeće najveće na svetu

jedina dobra stvar tamo je luna park, a i to je govno kako nema kamikaze

 

exit je đubre iz prostog razloga što prošle godine sedim i razmišljam da li je Rudimental vredan odlaska u NS

pišam ja po exitu i explosive stejdžu i svake godine abonos i arkona hedlajneri kurac palac

 

bc je dobar konstantno od kako postoji, cinjenica

 

exit od 2007 ništa, bf se čak ni ne sećam da je bio dobar (na stranu sentiment prvi festival kurac palac, od kad nije na kališu, nema čak ni toga)

 

puljp ispade još i najjači

  • Upvote 2
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam FNM na Exitu, gledao sam FNM na Callingu.

 

Lepi festivali, hvala.

 

Gledao sam FNM i na Szigetu :P

 

Kontate da je Tag Hoya Bata?

 

Ja sam mislio da nije možda Princ? Da nije možda kurčina?

 

Napreduje Bata u projektima, prvo Šiptarija, pa onda vojvođanski separatista, al' nije izdržao, nedostaje mu šiptarizacija, morao je jednog fejka da napravi da uzvikne par puta 'Kosovo republjik!'...

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

exit od 2007 ništa, bf se čak ni ne sećam da je bio dobar (na stranu sentiment prvi festival kurac palac, od kad nije na kališu, nema čak ni toga)

 

 

Pretjerujes sa pljuvacinom, 2008. na Exitu je bio Nightwish, 2009. Cathedral, 2011. Kreator, sigurno je bilo jos imena itekako bitnih u okviru svojih zanrova, samo sad ne mogu da se sjetim, ovo sam onako iz prve naveo.

 

Za BF se slazem, otkako je presao na Usce ono je samo hrpa prasine (i razvodnjenog piva).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini koncerti za koji ja znam (moguće da nemam 100% tačne informacije, ograđujem se ako grešim otprilike ono što su meni rekli ljudi, mada bi ti ljudi trebali da su jako dobro upućeni u koncerte) da je prebacio 1k ljudi kod nas su:

Alogia SKC 2002 :) , Apocalyptica 2005, Blind Guardian 2006, Kamelot 2007. Valjda su Therion+GraveDigger+Sabaton 2007 bili blizu.

 

Ne računam naravno Deep Purple, Maidene, Metallicu, Ozzy i sl bendove čiji članovi imaju godina koliko i moja keva.

 

ne znam čemu toliko čuđenje, kad kod nas za jedan Amorphis i Hypocrisy bude 350prodatih karata. Kod nas jako malo ljudi koji žive van BG/NS hoće da se iscima da dođe na koncerte, na svim koncertima 13 godina koliko već idem na iste srećem mahom istu ekipu ljudi. Naši fanovi su oduvek više vaoleli da budu fanovi na yumetalu, myspaceu i u studenjaku nego kad treba da se kešira 10-20€ za cert. Uostalom lično znam 3-4 osobe koje su bile na Guardianima 2006 / Kamelotu 2007 i kad ih pitaš što ne idu opet (Guardiani 2007 / Kamelot 2008) dobiješ odgovor tipa "Već sam ih gledao / nemam keša sada / ne bih da kvarim utisak sa prvog koncerta."

 

Ova priča ide na svakoj temi na yumu/fejs za svaki koncert 10 godina unazad :mrgreen:

Edited by Telcontar
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih da kvarim utisak sa prvog koncerta."

 

 

ovo je moj izgovor sto svaki put iskuliram Iced Earth, jer sam ih gledao dvaput sa Barlowom pre 15 godina pa necu da kvarim :D

 

isto i za megadeth, jer sam srecom jedva uhvatio friedman/menza postavu kad je trebalo pa da ne skrnavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам лично био на врло мало наступа које не бих поновио. Ваљда та ваша генерална незаинтересованост и релативна равнодушност према концертима долази са годинама. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini koncerti za koji ja znam (moguće da nemam 100% tačne informacije, ograđujem se ako grešim otprilike ono što su meni rekli ljudi, mada bi ti ljudi trebali da su jako dobro upućeni u koncerte) da je prebacio 1k ljudi kod nas su:

Alogia SKC 2002 :) , Apocalyptica 2005, Blind Guardian 2006, Kamelot 2007. Valjda su Therion+GraveDigger+Sabaton 2007 bili blizu.

 

Ne računam naravno Deep Purple, Maidene, Metallicu, Ozzy i sl bendove čiji članovi imaju godina koliko i moja keva.

 

ne znam čemu toliko čuđenje, kad kod nas za jedan Amorphis i Hypocrisy bude 350prodatih karata. Kod nas jako malo ljudi koji žive van BG/NS hoće da se iscima da dođe na koncerte, na svim koncertima 13 godina koliko već idem na iste srećem mahom istu ekipu ljudi. Naši fanovi su oduvek više vaoleli da budu fanovi na yumetalu, myspaceu i u studenjaku nego kad treba da se kešira 10-20€ za cert. Uostalom lično znam 3-4 osobe koje su bile na Guardianima 2006 / Kamelotu 2007 i kad ih pitaš što ne idu opet (Guardiani 2007 / Kamelot 2008) dobiješ odgovor tipa "Već sam ih gledao / nemam keša sada / ne bih da kvarim utisak sa prvog koncerta."

 

Ova priča ide na svakoj temi na yumu/fejs za svaki koncert 10 godina unazad :mrgreen:

 

Vidis, bilo bi kul da se ekipa iz BG-a i NS-a iscima na koncerte. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa prethodnikom. Malo ljudi iz Beograda dolazi na koncerte (malo proporcionalno gledajuci), a sve im je, sto se kaze "na tacni". Zamisli, mi koji putujemo po 300 i vise kilometara (u oba pravca) sta bi dali da mozemo cesce da dodjemo... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini koncerti za koji ja znam (moguće da nemam 100% tačne informacije, ograđujem se ako grešim otprilike ono što su meni rekli ljudi, mada bi ti ljudi trebali da su jako dobro upućeni u koncerte) da je prebacio 1k ljudi kod nas su:

Alogia SKC 2002 :) , Apocalyptica 2005, Blind Guardian 2006, Kamelot 2007. Valjda su Therion+GraveDigger+Sabaton 2007 bili blizu.

 

Ne računam naravno Deep Purple, Maidene, Metallicu, Ozzy i sl bendove čiji članovi imaju godina koliko i moja keva.

 

ne znam čemu toliko čuđenje, kad kod nas za jedan Amorphis i Hypocrisy bude 350prodatih karata. Kod nas jako malo ljudi koji žive van BG/NS hoće da se iscima da dođe na koncerte, na svim koncertima 13 godina koliko već idem na iste srećem mahom istu ekipu ljudi. Naši fanovi su oduvek više vaoleli da budu fanovi na yumetalu, myspaceu i u studenjaku nego kad treba da se kešira 10-20€ za cert. Uostalom lično znam 3-4 osobe koje su bile na Guardianima 2006 / Kamelotu 2007 i kad ih pitaš što ne idu opet (Guardiani 2007 / Kamelot 2008) dobiješ odgovor tipa "Već sam ih gledao / nemam keša sada / ne bih da kvarim utisak sa prvog koncerta."

 

Ova priča ide na svakoj temi na yumu/fejs za svaki koncert 10 godina unazad :mrgreen:

 

Ja se sećam Elderane-ovih reči da je za Kamelot 2007. prodato 600 i nešto karata, a da su Helloween/Gamma Ray valjda za 21 premašili hiljadarku :D

 

A kad je reč o "ponavljanju" koncerata, ja samo ovo poslednje navedeno ne mogu da skapiram, tj. "nekvarenje utiska". Meni od toga koliko volim bend najviše zavisi da li ću da ih gledam opet ili ne, recimo za drugi koncert Gardijana me je Frubi pustio za dž, jer nisam imao finansija zbog gomile drugih koncerata u tom periodu. Kad je ovaj najavljen mislio sam da su mi tri puta bila dovoljna, no predomislio sam se ipak i uzeo sam kartu. I stalno se pitam kako je bend protumačio onoliku razliku u reakciji publike na prvom i trećem koncertu u BG-u, mislim da im je ipak bilo malo "čudno".

 

A danas gotovo da niko i ne mora da se "cima" do Beograda jer skoro svi studiraju/rade ovde (bez uvrede bilo kome, naravno). Za prve Gardijane samo 500 karata se prodavalo u Beogradu, što znači da su manje od pola publike činili Beograđani. A da su ljudi u BG-u razmaženi odavno znamo.

 

I da današnji klinci od 16-17 god. slušaju metal onako kako su ga naše generacije slušale u tim godinama, umesto što slušaju 3 benda, poseta bi na ovom koncertu bila pristojna.

 

I čini mi se da je ovaj narod generalno zapao u neku apatiju i da mu nije ni do zabave ni do izlazaka, što zaista razumem.

Edited by Vule iz Kule
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod ove price o posjecenosti koncerata, mislim da je i prvi Tarjin koncert u SKCu (2008. ili 2009?) bio navodno rasprodat, ne znam sad da li je bilo 1000 ljudi ili mozda koja stotina manje.

I za Helloween / Gamma Ray 2007. se pricalo da je na kraju bio popunjen kapacitet SKCa. Karte su se valjda slabo prodavale, pa je koncert prebacen iz Hale sportova u SKC, a onda je prodaja navodno naglo porasla nekoliko dana pred koncert, dovoljno da SKC bude krcat.

 

A tacno je i da, posmatrajuci velicinu Beograda, na koncerte ne dolazi bas mnogo ljudi iz Beograda, tj. dolazi, ali ne koliko bi se ocekivalo. Ima tu raznih faktora, a dosta utice i zasicenost i godine, da ne kazem staz po koncertima. Evo npr Priest je sada prvo bio objavljen za Madjarsku i Bugarsku, ali ja toliko nisam imao volje da se cimam na te koncerte vani i rekao sam da bih ih gledao ovaj put jedino ako dodju u BG, a eto na srecu to ce se i desiti. Mislim ono, 2015. godina je ipak, svaka cast svim tim kultovima, ali za mnoge bendove bih bukvalno bio spreman da potpisem da ih vise nijednom ne gledam uzivo ako bi mi neko zagarantovao da cu uzivo vidjeti neke od mladjih i trenutno aktuelnih metal bendova.

Jos jedna stvar je sto su neki bendovi vec kod nas dolazili po nekoliko puta, pa onda ako nisi die-hard fan stvarno ti se ne daje po par hiljada dindzi da ih gledas jos jednom.

Konkretno za Blind Guardian nisam uzeo kartu, mada kako se koncert primice, nekako mi raste zelja da ih jos jednom pogledam, sto bi mi bio treci put, pa mozda se na kraju i iskesiram za kartu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...