Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Jbt pa izgleda da postoji i fejk i true Gaerea, isto kao Batushka.

3 hours ago, dimmu1 said:

Sa Rubenom u Limbo fazi jos i pristojni (vise za slusanje nego za gledanje ali ajde) , Mirage i Guilherme 💩

Kazu arhive daje gospon Ruben pevao na Mirage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 hours ago, Kumodraski Vo said:

A ko ti je taj ruben neki anonimus hipster

Svi su u tom bendu anonimus hipsteri, to nije nikakva tajna. Covek je bio sasvim pristojan vokal za taj bend. Pustis The Bronze Halls snimak na Youtube-u i posle toga bilo koji live snimak tih pesama od pre godinu dana i sve ti je jasno. Kao da slusas nekog zadihanog lika sa HC vokalima koji je pre 20min upao u bend i na brzinu je pokusao da nauci pesme.

 

9 hours ago, Grobodan said:

Jbt pa izgleda da postoji i fejk i true Gaerea, isto kao Batushka.

Kazu arhive daje gospon Ruben pevao na Mirage.

I sa Batushkom je teska glupost oko prave ili lazne kada prava Batushka vise ne postoji. Ovo su samo dve verzije tog benda.
Sta se u Gaerei desilo pojma nemam, covek je samo ispario iz benda, a oni o tome ne pricaju. Koga i briga za dramu iz jos jednog tezga benda gde se menjaju clanovi svakih par meseci..
Jeste pevao i u spotovima je za taj album i onda dolazi ko zna koja rotacija clanova i Guilherme sa gitare preuzima vokale jer mu je tesko da svira i peva. To mu je bio izgovor sto zvuci sranje, a sta li mu je novi, ne moze da djuska i peva pa zato lose zvuci? 🤣

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra svirka sinoć. Nisam bio u maloj sali DOBa 100 godina ali jasno je da, uz sve nedostatke, to je najbolje mesto za manje svirke u gradu. MAJAK su neki baš mladi klinci, možda još i srednjoškolci, tako da je razumljivo što im je zvuk bio sranje, što su se otpanjili do daske i što svaka pesma zvuči manje više identično. Kao i uvek, ljubav za đecu i na njima svet ostaje, ovo je tek početak. NULA je bend koji me je najviše zanimao ali nažalost imali su peh da im je pevač imao zdravstvene probleme i da je uspeo samo jednu pesmu da odradi pre nego što je pošteno priznao da ne može više i da mu nije dobro, vidno utučen. Odradili su preostali momci još dve pesme u instrumentalnoj verziji i zadali domaći zadatak jer su imali savršen zvuk, ni tih ni preglasan, sve u balansu i stvarno sam uživao za vreme njihovog kratkog nastupa, stvarno šteta al biće prilike jer konačno postoji neki relativno noviji domaći metal bend koji vredi pratiti iako znaju da upadnu u klišee ali vozi me i dalje taj fazon. Čokalije AMBROZ su imali probleme na startu jer se klavijature ništa nisu čule, međutim jednom kad su se konačno namestili bilo je to sasvim korektno, neki sympho melodic black death sa malo modernijim tendencijama. Vrlo kompetentan vokal pre svega, kako treba. Možda je nastup postao malo zamoran pred kraj, kao da su malo privatizovali termin i koristili i onaj prostor koji je ostao usled kraćeg nastupa Nule nego što je planirano. Za kraj SVARTGREN izbušili, sve na mestu mada su pesme malo monotone i na sličan kalup, voleo bih lično da je šarenije i ekspanzivnije ali nemam većih zamerki, def jedno od vrednijih imena domaće BM scene. Poseta sasvim dobra, bilo i mlađih i starijih, Rusa u taman tolikoj meri da ne iritiraju, lep događaj sve u svemu. 370 dinara za usrani staropramen je zapravo jedini znak koliko je sve otišlo u kurac al marva je za jahanje, to je neka druga tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

morao je da se menja položaj
kad sam stao pri levom kraju sale, sve je bilo muljavo i tutnjalo je
jedino je na sredini bilo solidno

Majak zabavan
šteta za Nulu, oni su baš dobro zvučali na prvoj pesmi i sledeća 2 ili 3 instrumentala
Ambroz meni užas, baš jako dosadno
Svartgren bio super

iznenađenje broj ljudi, otkud onoliki narod
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, Kumodraski Vo said:

Meni je zvuk bas bio nejasan na svartgrenu, ali msm da je to do mene vise, da sam ogluveo nacisto..

 

Napred su bile muljavije gitare pri pocetku pesama i zvuk je bio poprilicno napucan.
Gledajuci koliko sam puta bio u toj maloj sali i bendovi su zvucali katastrofa lose, Svartgren je naspram njih imao odlican zvuk.
Ostali bendovi su imali poprilicno los zvuk, cak i na drugom kraju sale.
Ne znam da li je do tonca, prostora, bendova ili koga vec ali su bas retki bendovi da sam ih gledao u tom objektu, a da se moze reci da je zvuk bio odlican.
Odlican u smislu da se instrumenti jasno cuju, da nesto nije prepanjeno, da bas iz nekog razloga ne tuce manijacki u grudi ili da kompletno zvuk ne postaje kao jedna hrpa buke.
Da ne pricamo o tome kako i kod nas dolazi taj trend medju toncima 'glasnije je bolje' i gde iz nekog razloga cak i u tako malim prostorima bendovi zvuce nepotrebno glasno i "prepucano".

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, dimmu1 said:

Da ne pricamo o tome kako i kod nas dolazi taj trend medju toncima 'glasnije je bolje' i gde iz nekog razloga cak i u tako malim prostorima bendovi zvuce nepotrebno glasno i "prepucano".

Odakle to tačno dolazi?
Meni vazda to kod nas, na blek svirkama pogotovo, bila 'tradicija'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poceo da primecujem na koncertima i festivalima van Srbije tamo od 2017-2018 da su bendovi bas poceli da budu nepotrebno glasni, a kod nas posle Korone sta god da sam gledao nema potrebe za tolikom glasnocom.
Evo jedan primer sta mislim pod nepotrebno glasnim. Nordjevel u Durer Kert-u 2019. godine. Posto je sala u obliku pravougaonika, tonac je na nekih 30-40m od bine, a sala je bila poprilicno velika i primala je oko 1500-2000 ljudi. Kod tonca pored mixete decibel metar i na njemu cifra skace od 103-110dB.
Da ne spominjemo da je taj isti bend bio znatno glasniji na BA te godine.
Gledam ih prosle godine na Kaltenbach-u i samo se cuje vokal, Dominatorov triger bas bubnja tuce direkt u zeludac i svaki udarac kick drum-a osecam, gitare i bas pokopani i samo zuje u pozadini. Jedan od nekoliko primera zasto takav miks i zasto toliko glasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...