Jump to content

Onaj lik sto je mlatnuo profesorku zbog dnevnika...


LazaGNR

Svadja/tuca izmedju profesorke i ucenika  

174 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

mislim da moze skola da preuzme vaspitnu ulogu - ali za to treba da ima vise mogucnosti da kaznjava. ili, mozda jos vaznije - treba da ima vise mogucnosti da nagradjuje. mislim da je zavist vrlo jak pokretac.. kad mangup vidi da "dobra deca" idu ranije kuci, da imaju vise odmora, da imaju vise casova fizickog i na primer borilacke vestine (to bi im imponovalo i to je kul, a njima bi bilo uskraceno).. pa onda, skola vodi "dobru decu" u streljanu - a ovi sa ukorima jednostavo ne mogu da idu... :) :)

 

namerno preterujem, ali poenta je tu..

 

upravo si izneo par originalnih i dobrih ideja :mrgreen:

pogotovo ovo sa ranijim odlaskom kuci... ala bi se cimali da uce na casu...

 

digresija: zato sam se i ja cimao na matishu da radim zadatke na casu - posle nisam kuci morao ni da pogledam matis, secam se kako mi je bilo cudno sto svi dizu frku pred pismeni, a meni jedino frka sto sam zaboravio da je pismeni i nisam poneo svesku, pa moram da trcim do knjizare na odmoru :) (posle sam u srednjoj usro motku)

 

 

samo nekako se bojim da bi se to kod nas nakaradno primenilo (sto ne znaci da ne bi valjalo pokusati, jel), kao i sve dobre stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, klinac je verovatno keca zaradio za sve pare, a razredni teško da je mogao da zna da će ovaj ispasti baš toliki idiot. Profesorica nije imala vremena da posedne uz kahvicu pa porazmisli o strategiji delovanja, nego se uplašila i branila! S ostalim se slažem... Ali težina krivice svakog ponaosob vrlo može da se odredi. Onaj ko se ponaša kao razuzdana stoka je u svakom slučaju "krivlji" nego onaj ko je napravio neku stratešku grešku u proceni situacije (a nije boljno polje u pitanju, nego jebena učionica, i nije west point, nego neka tamo osnovna škola).

 

Pisao si konciznije od mene, i uglavnom se slažem, osim u sledećem:

 

Mislim da se problematični učenici uglavnom prepoznaju već tokom prvog polugodišta, a znajući inertnost i otupelost veća i profesora, oni su verovatno ignorisali predznake njegovog lošeg ponašanja i mogućih ispada.

 

Krivicu mislim da zaista ne treba vagati, ali ono što je nesumnjivo jeste da je profesorka, nažalost, najviše ispaštala. Nepotrebno. Sramotno. To što su protiv nje podneli prijavu, znak je da je SISTEM slab i prljav, da ne preuzima odgovornost, i da zato, pred javnošću, dižu žrtveno jagnje. (I poznato je da takva 'taktika' nije nova.) Primitivno i nedostojno čoveka! Ja pretpostavljam da će prijava biti 'zanemarena', ali, zar je to način da se odnosi prema dugogodišnjoj prosvetnoj radnici, prema koleginici, i prema ljudskom biću? Kakve ona duševne patnje trpi, o tome ministarstvo tj. sistem ne vodi računa.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga još jedan junačina. :angry:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2Ems_pUfg3k...feature=related

 

Što reče neko u komentarima "Što volim kad tako stave ruke pozadi i isture glavu. Tačno da ga pukneš da se ne digne više".

Meni nije jasno odeljenje koje ne krece automatski da obuzda kretena...

Kod mene u gimnaziji su se ocene prepravljale samo tako (na srpskom u trecem i cetvrtom, svako je pisao sta je hteo ali samo iz par predmeta gde su rasejani profesori) ali nikome nije na pamet padalo da uvredi profesora. Ako je kreten - zalis se, uvek ima neko normalan, ako ne razredni, da resi stvari.

Najsladje mi je bilo kad je ortakinja poljubila pred skolom caleta u obraz i videla je neka babuskera koja je posle sirila pricu kako devojka ima sponzora :puke: Naravno cale je dosao u skolu i jebao keve... Izvinjenje itd. Volim pravdu.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsladje mi je bilo kad je ortakinja poljubila pred skolom caleta u obraz i videla je neka babuskera koja je posle sirila pricu kako devojka ima sponzora :puke:

 

:):):):)

Meni se slicno desilo kad me je profesorka videla u gradu da drzim cjaleta pod ruku dok smo isli u kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsladje mi je bilo kad je ortakinja poljubila pred skolom caleta u obraz i videla je neka babuskera koja je posle sirila pricu kako devojka ima sponzora :puke: Naravno cale je dosao u skolu i jebao keve... Izvinjenje itd. Volim pravdu.

Podsvest je čudo, pogotovo kad se ljubomora umeša.

Kontam da je ta baba baš sponzora htela da ima, pa joj bilo malo krivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мене је наставница историје у основној школи питала да ли сам намерно купио дрес Пјановића због броја 18 (6 + 6 + 6), пошто је знала да слушам метал, те је сматрала да се по аутоматизму клањам Сатани.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao si konciznije od mene, i uglavnom se slažem, osim u sledećem:

 

Mislim da se problematični učenici uglavnom prepoznaju već tokom prvog polugodišta, a znajući inertnost i otupelost veća i profesora, oni su verovatno ignorisali predznake njegovog lošeg ponašanja i mogućih ispada.

 

Krivicu mislim da zaista ne treba vagati, ali ono što je nesumnjivo jeste da je profesorka, nažalost, najviše ispaštala. Nepotrebno. Sramotno. To što su protiv nje podneli prijavu, znak je da je SISTEM slab i prljav, da ne preuzima odgovornost, i da zato, pred javnošću, dižu žrtveno jagnje. (I poznato je da takva 'taktika' nije nova.) Primitivno i nedostojno čoveka! Ja pretpostavljam da će prijava biti 'zanemarena', ali, zar je to način da se odnosi prema dugogodišnjoj prosvetnoj radnici, prema koleginici, i prema ljudskom biću? Kakve ona duševne patnje trpi, o tome ministarstvo tj. sistem ne vodi računa.

 

S ovim zadnjim pasusom se slažem u smislu da jeste kriv sistem koji je truo i treba ga menjati, i to radikalno, ali da to ipak ne opravdava stoku u potpunosti. To je već klasična priča... I dalje ima dece koja idu u tu istu školu ili razred kao i ovakvi bilmezi, pa ostaju normalni, jer ih roditelji nisu pravili kretenima. Sad, sistem bi mogao da se modifikuje tako, u smislu onog što je Imaginos rekao, da, ako su već roditelji nesposobni, škola delimično preuzme tu vaspitnu ulogu, pa uradi što se uraditi može, mada bi ipak valjalo i roditelje malo "prevaspitati", o istom (ili dodatnom) trošku, al tu već nemam prepametnih ideja. Što bi sve zajedno moglo da statistički popravi stanje, i svede ovakve slučajeve na minimum.

Ali to da njih (vlast, skoro svaku do jedne) zapravo iskonski zaboljeva kurac šta će biti s prosvetom. Još sad moram da skidam kapu onom Gaši Kneževiću, ako ga se iko seća, iako je uveo tone gluposti, ali je bar čovek nešto pokušavao da uradi i promeni (ali, rekao bih, poprilično neuspešno, samo da nije još gore ispalo posle njega).

 

Što se problematičnih učenika tiče - da, to se uoči vrlo brzo. Znam za više primera koji su se vremenom "popravili" (keva mi radi kao nastavnik, pa sam se naslušao svačega, a bome i ja sam nekad išao u školu pa se sećam), jer su bili samo klinci koje je u'vatio pubertet, pa su nakon pravilnog pristupa nastavnika i roditelja došli u normalu, ali isto tako i idiota kojima bog otac ne može pomoći. Uglavnom se svodi na to kakvi su mu roditelji, mada su nekima iz ove druge kategorije doakali tako što je neko od nastavnika uspeo da izgradi autoritet kod njih, pa su njega slušali (naravno, nakon malo ribanja).

Jedan od takvih je bio moj čuveni razredni, sa njegovim "roditeljskim" šamarima... Al' ih nije delio često, nego samo pravedno i po zasluzi. Inače je imao često običaj da, kad neko napravi sranje, umesto da ga izriba k'o što ovaj očekuje, uzme i zajebava ga, pa se ovaj izblamira i smori, ali i dalje misli da je dobro prošao :mrgreen: Taktika, zbuni protivnika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je profesorka udarila dnevnikom u glavu u petom razredu zato sto sam od ortaka trazio gumicu. Razvodila se zena i bila je do jaja nervozna... E onda sam se pozalio roditeljima i sve se to zavrsilo kod direktora (suspenzijom iste).

Meni su u petom razredu stalno ispadale gumice na pod. Jbg, mini suknja cini cuda. Posle me razredni terao da se izvinjavam nastavnici. Izvinjavao sam se svaki treci cas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde nisam nasao post da neko nekom vredja familiju :confused: :confused: :confused:

 

Elem, da je normalna drzava treba ih prebiti oboje za primer, niti ona ima pravo njega da udari niti on nju posle da samara.

 

U vreme jebenog komunizma od 1-4 razreda nastavnici su nas sibali kako su stigli. Pa kad nam je pukao film uzvratili smo kako smo znali, neki i fizicki. Pa su nastavnici stali sa tim ali nastavili verbalno vredjanje, pa je opet pukao film. Itd.

 

Poenta je u tome da je ova drzava normalna imala bi i normalne djake a sa tim i normalne profesore.

 

A sto se tice ovog bilmeza sto je tukao zenu jer mu je zalepila samar nije u redu, ali da je tukao nastavnika to mi je sasvim ok :) :) :)

 

Ps: Hocu da kazem, ma kakav god da je zena skot izvredjaj je ali nemoj da je bijes.

Edited by Miskoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

:):):):)

Meni se slicno desilo kad me je profesorka videla u gradu da drzim cjaleta pod ruku dok smo isli u kupovinu.

 

A шта сада кажу колеге са факса кад те виде са дечком? Колегинице, је ли Вам ово син? :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsladje mi je bilo kad je ortakinja poljubila pred skolom caleta u obraz i videla je neka babuskera koja je posle sirila pricu kako devojka ima sponzora :puke:
:puke:

 

 

:):):):)

Meni se slicno desilo kad me je profesorka videla u gradu da drzim cjaleta pod ruku dok smo isli u kupovinu.

 

 

A шта сада кажу колеге са факса кад те виде са дечком? Колегинице, је ли Вам ово син? :):)

 

 

Ne,nego njegova profesorica misli da je nasao sponzorusu :D

Aj sad opet procitaj sve,pa mozda skontas sto sam hteo reci. Ne bi trebalo da je tesko.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, нисам разумео, ако би благоизволео објаснити ми, био бих ти захвалан...

 

Спонзоруша је обично некакво млађе девојче које се хефта са старијим ликовима у циљу остваривања одређених материјалних погодности.

Спонзоруша никако није женски пандан спонзору...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je pandan? Sponzorica,onda. Sponzorka? U svakom slucaju,dezurni partbrejker si uvek bio.

 

Спонзорка би било најправилније.

 

Да, да, блејм ит он д вајз гај...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...