Jump to content

Prica o silovanju...


imaginos

Recommended Posts

Изгледа да нема ништа од доласка, дечко који окупља целу екипу је заљубљен и ићи ће код девојке уместо на утакмицу. :(

 

A sta,vi ostali ste nesposobni da se sami organizujete,treba vam papa strumf?

 

oce neko da banuje ovih par likova sto kenjaju po temi o fudbalu, igrama i slicno?

 

Ko ti kriv sto kasno dodjes,kada se diskusija zavrsi.Kraj svake diskusije na ovom forumu je rezervisan za fudbal.Nepisano pravilo.A ako hoces da nas banuju,evo ti jednostavno resenje:prijavi nase postove kod Smorock,ionako smo kod nje pretplaceni na ban.

A sto se tice kenjaze...jebiga,i ti seres ko grlica,pa ljudi cute i hodaju po tom izmetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam dokoni noulajfer, pročitao sam šta ste pisali sinoć, pa ću da dodam ponešto da ne bude "Kuruz je debil koji ume samo da priča o fudbalu i patikama".

 

Pre svega, priča o minićima i skafanderima je besmislena, ne mogu da verujem da ste o tome raspravljali tako dugo. "Eureka, lakše je iseći svež hleb, nego onaj od pre 10 dana!" Sjajni ste.

 

Drugo, seksualni čin je odnos između dve osobe koji je zasnovan na obostranoj saglasnosti, te je akt kod kojeg nje nema nasilnički i tu otpada svaki kvazi dokaz zasnovan na provokativnom ponašanju jednog od subjekata. Po tom shvatanju i parkirati skupocen auto u siromašnoj četvrti je akt provokacije, pošto stanovnici iste ne mogu sebi da ga priušte. Naravno, pametna žena neće u 2 ujutru šetati opasnim krajem, jer zna šta joj se može desiti, ali time neće uskratiti sebi pravnu zaštitu. Da je ponašanje koje se subjektivno shvata kao provokacija objektivni činilac kojim se može opravdati zločin, živeli bismo u večitom strahu da ćemo nečim izazvati nekoga da nam naudi, jer ne možemo znati šta sve može drugoga izazvati da postupi na određeni način.

 

Smrtna kazna za silovanje nije opravdana jer se njome ne oduzima najvažnije lično dobro, a to je život. Traume žrtava i problemi rehabilitacije, tj. resocijalizacije učinilaca jesu veliki problemi koje ne uspevaju da reše ni mnogo stručniji ljudi od nas, pa o tome ne vredi da drvimo, jer nećemo doći do smislenog zaključka. Slučajevi se razlikuju (silovanje neće iste posledice ostaviti na prostitutki i šesnaestogodišnjoj devojčici), niti će rehabilitacija nekoga ko je delo izvršio u stanju umanjene uračunljivosti (zbog alkohola, droge, itd.) biti teška ili nemoguća kao kod nekoga ko je to uradio iz želje za demonstracijom moći, te se ne može dati opšte uputstvo šta raditi, već se svakom slučaju mora detaljno pristupiti.

 

Što se tiče smrtne kazne, razlozi kojima se pravda njeno ukidanje su utemeljeni na načelima humanizma i neotuđivosti prava na život i civilizovanosti društva. Ako se uzme da niko ne može drugom oduzeti život, kako opravdati smrtnu kaznu? Osim toga, smrtna kazna apsolutno uklanja mogućnost rehabilitacije i obesmišljava naknadno dokazivanje nevinosti osuđenog. U Americi svake godine na smrtnu kaznu bude osuđeno 13 nedužnih osoba, a to je strašno, složićete se. Ako za cilj izvršenja smrtne kazne uzmemo odvajanje pojedinca iz društva, onda se mora videti da se isti postiže i trajnom izolacijom, tj. doživotnom robijom. Dakle, cilj je ispunjen, a humanost nije pogažena. Osim toga, ne može se se istom merom kazniti onaj ko je ubio iz nehata, terorista, onaj ko je izvršio ubistvo s predumišljajem i da ne nabrajam dalje. Između nekih slučajeva je linija jako tanka, pa nije lako odrediti ko treba da bude ubijen, a ko ne, iako su posledice njihovih delovanja identične.

 

Ne mogu sad da se setim šta ste sve pisali, pa kažite ako ima još nešto. :smile:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je jako interesantna, ali ste stvarno smorili sa fudbalom. Majore, svaka ti chast :) Uglavnom se slazem sa tobom. Mada, mogu reci da nije uvek tako. Zato shto postoje sluchajevi u kojima devojka svojim bahatim ponashanjem provocira suprotni pol. I onda je napadne neka budala. E, u tom sluchaju- ona ga je izazvala. Ali to nema veze sa minicima i ostalim odevnim stvarchicama. Jer seksepil se ne pokazuje samo odecom. Postoji nachin da se taj seksepil nekako uokviri pa da on stvarno bude pozitivna strana lichnosti. Problem je kada se on koristi nekontrolisano, ili kada osoba koja ga ima nema kontrolu nad njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu sad da se setim šta ste sve pisali, pa kažite ako ima još nešto. :smile:

prvo,

svaka cast za post i hvala za uvid u materiju, to nam je falilo na temi.

 

drugo,

i dalje mislim da treba banovati i tebe i ostale koji smaraju o fudbalu na ovakivm temama koje su manje vise ok u odnosu na ostatak yumetala. nije to zbog kazne, nego vas treba rehabilitovati. :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tokom prelistavanja ove teme dosla do zaključka da će KJO da voli i poštuje svoju curu, sve dok ona ne obuče minić, a onda će da je (uprkos njenom potencijalnom NE, pošto je njemu kad se napali NE u stvari veliko DA) odvali od k***a. Volimo se mi, ali bože moj, kad sam napaljen, onda sam napaljen, a ti si kriva što me izazivaš. A ne daj bože da dotična gospođica ima menstruaciju, a gospodin se napali. Ali, sve je to u redu, nije zdravo da se ta napaljenost potisne zarad odbijanja.

 

 

I dotični gospodin bi mogao da prestane da vređa i da se prepucava na svakom forumu na kom je registrovan. :evotigana:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пишем просто, да би ме већина разумела. Све у циљу разумевања, ако је икако могуће...

 

@ Sgt. Major

 

Pre svega, priča o minićima i skafanderima je besmislena, ne mogu da verujem da ste o tome raspravljali tako dugo. "Eureka, lakše je iseći svež hleb, nego onaj od pre 10 dana!" Sjajni ste.

 

Прича о минићима и скафандерима је била банална компарација тога да ће се некоме више дићи када девојка изгледа провокативно него ли када изгледа као Бетмен у цивилу.

И нико није ништа откривао нити расправљао, то је јебена чињеница. Не знам где ти је то промакло.

 

О силовању се није ни ПРИЧАЛО већ смо разговарали шта су могући узроци силовања пошто твој љубљени правосудни систем исто третира пијаног дечка од петнаест година коме се диг'о на цуру и силоватеља који трпа бабе. А то што ћеш ти да говориш како је силовање кажњиво није нешто што је баш непознато људима. И поред тога нико није ни говорио о последицама јер оне за нашу причу коју смо имали у теми о хомосексуалности су се подразумевале као нешто што је кажњиво и тотално небитно.

А онда скоче неке цуре које вриште ''Како је то небитно'', нису ни прочитале о чему се прича, и онда долазе паметњаковићи да мени и Гојку запушавају уста говорећи о последицама док се све време причало о поводу за силовање и трагању за решењем тога ''боље спречити него лечити''. Говорили смо о могућности у складу с статистиком која показује да силовање НИЈЕ само чин поремећеног ума већ уме да буде део дешавања када је неко исувише напаљен што је далеко већи случај него ли када силују психопате илити серијски.

 

Девојка има више шансе да буде силована када је одевена провокативно ''и нема шта ту неко да се слаже или не, то је чињеница''.

Тако да ако је паметна неће провоцирати својим понашањем и изгледом, али поново има будала којима су оба фактора готово небитна.

 

Da je ponašanje koje se subjektivno shvata kao provokacija objektivni činilac kojim se može opravdati zločin, živeli bismo u večitom strahu da ćemo nečim izazvati nekoga da nam naudi, jer ne možemo znati šta sve može drugoga izazvati da postupi na određeni način.

 

То је један од разлога због чега је ту и статистика која показује и објашњава чега би се требало чувати. Закон је срање у већини случајева. Уколико жена мушкарца ментално злоставља, вређа, поиграва се с њим (има МНОГО младих девојака које намерно изазивају нечију мушкост) итд он неће моћи да узврати силом током афекта због тога што је занемарљиво то шта она ради – битно да је он њу ударио, то је једино важно у очима правосуђа, а стање афекта се у општем мсислу не узима као олакшавајућа околност у његовом случају.

 

У случају силовања, пошто већ постоји и не може се ићи против тога, девојке би требало да пазе да не провоцирају разне будале нити да се шетају саме ноћу по парковима, прихватају разноразна пића и сл јер није свакој будали битан закон и последице – битно им је да уживају док траје, а шта буде после их баш брига. У нашој земљи има баш много људи који не дају ни пет пара на полицију и сл, а казна за силовање је последњи пут када сам гледао негде око 5-6. година.

 

За оне који нису упућени у настанак теме :

Дакле апсолутно је НЕБИТНО каква је казна и сл, и поред законске одредбе неко ће да силује, битно је да се то СПРЕЧИ, а да би нешто спречавали морамо да знамо како до тога и долази. Као један од разлога због чега ДОЛАЗИ ДО СИЛОВАЊА се узела МИНИ СУКЊА као ЈЕДАН ОД видова ПРОВОКАТИВНОГ ОБЛАЧЕЊА

 

Нико није говорио да је силовање оправдано, а потенцијално силованој девојци је довољна казна то што је неко силује – ваљда ће тако да научи да не може да провоцира како жели и да јој се ништа не може догодити.

 

Хвала на разумевању. :]

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прича о минићима и скафандерима је била банална компарација тога да ће се некоме више дићи када девојка изгледа провокативно него ли када изгледа као Бетмен у цивилу.

И нико није ништа откривао нити расправљао, то је јебена чињеница. Не знам где ти је то промакло.

Чињеница је и да ће у 10 сати преподне бити дан, па нема потребе наглашавати је и расправљати о томе на три стране.

 

О силовању се није ни ПРИЧАЛО већ смо разговарали шта су могући узроци силовања пошто твој љубљени правосудни систем исто третира пијаног дечка од петнаест година коме се диг'о на цуру и силоватеља који трпа бабе.

За подебљани део: Хаха, 'ајде уозбиљи се и не причај свашта.

Друго, силоватељ који трпа бабе има поремећај личности и треба га лечити, а клинца који не уме да се понаша треба казнити.

 

Девојка има више шансе да буде силована када је одевена провокативно ''и нема шта ту неко да се слаже или не, то је чињеница''.

Тако да ако је паметна неће провоцирати својим понашањем и изгледом, али поново има будала којима су оба фактора готово небитна.

Oво сам и ја рекао, врати се на део жени која се неће шетати сумњивим крајем у два ујутру.

 

 

Закон је срање у већини случајева. Уколико жена мушкарца ментално злоставља, вређа, поиграва се с њим (има МНОГО младих девојака које намерно изазивају нечију мушкост) итд он неће моћи да узврати силом током афекта због тога што је занемарљиво то шта она ради – битно да је он њу ударио, то је једино важно у очима правосуђа, а стање афекта се у општем мсислу не узима као олакшавајућа околност у његовом случају.

Наравно да је важно само оно што је мушкарац урадио, пошто је то насилнички акт. Девојка која се провокативно обукла не угрожава ничији физички интегритет.

Edited by Sgt. Major

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знам да си рекао, пратио сам тему већ недељу дана чекајући тренутак xD

 

Наравно да је важно само оно што је мушкарац урадио, пошто је то насилнички акт. Девојка која се провокативно обукла не угрожава ничији физички интегритет.

 

Физички не, али ментални и те како. Не може се посматрати коначни исход већ се мора пронаћи корен. Нећу ни да расправљам о томе с тобом.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kратка, али поучна басна:

Vuk i jagnje došli na potok da ugase žedj,a onda se vuk naljutio što mu jagnje muti vodu i zapretio da će ga pojesti!- - Ali,gospodaru,brani se jagnje,kako mogu da ti mutim vodu kad stojim nizvodno?! – To nije nikakav argument,kaže vuk i pojede jagnje...

 

А ти причај даље шта хоћеш, не занима ме. Кад девојка каже: "НЕ!", то је једино релевантно. Енде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...