Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Kaže se jutro je pametnije od noći,tako da,gde sam ono sinoć stao,ah da!Kad nekome pomeneš bend Metalika a nije puno verziran u tu vrstu muzike,prva asocijacija koju ima je:da oni su super bend,imaju sjajne balade!Alo ljudi,govorimo o thrash muzici a ne o tugaljivim,plačipičkastim i otužnim pesmama tipa Skid Row ili Maraja Keri.Neko reče,boli njih kurac za njihove fanove,pa naravno da ih bole ali sada, a dok su se probijali,imali su kakav takav stav,sviramo thrash metal,mada se i u tom periodu između redova moglo naslutiti u kom će se pravcu razvijati njihov opus.Oduvek me je boleo kurac za taj bend,kad sam se prvi put susreo sa speed i thrash metalom,oduvek sam ih svrstavao u bržu i tvrđu verziju engleskog heavy metala,nisam mogao u njima da prepoznam energiju koju su u to vreme npr. imali Slayer,Testament,Exodus,Kreator,Death,td.Mada moram priznati da je Ride the lighting jedan sasvim solidan album a da su Damage INC. i Dyers eve, cepačine do bola,međutim, jedna lasta ne čini proleće.Tako da,dragi moderatori,otvorite novu temu,bendovi koji su nekad svirali metal,ima tu mnogo kandidata,tako da se tu može voditi jedna konstruktivna rasprava.Nemam ja ništa protiv ljudi koji vole Metaliku i imaju drugačije mišljenje od mene ali mi samo smeta odrednice thrash koja se vezuje uz njihovo ime!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bre zaostali Tole,ti baš nećeš da se potrudiš da bar malo pročitaš i pokušaš da shvatiš nečiji post i kako neko gore reče,možeš ili išta smisleno da kažeš.Razumem,veliki si fan dotičnog benda kao i milioni druge dece ometene u razvoju koji ne vide dalje od njih i ovo sad shvataš lično,ali ipak se potrudi da išta konstruktivno kažeš!

Edited by excel fan
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što bih to radio? Na blek metalu se sprdaju sa CoF i DB, ovde se pljuje Metalika, na heviju Menovor, na progu DT, itd. A u pitanju je institucija do institucije (ma šta ja mislio o npr. Menovor). Tako da me zabole za ono što pričaš. Da Metalika sutra snimi pesmu sa Lepom Brenom, opet bi bili veći od svih bendova o kojima pričaš zajedno. Oni su odsvirali najbitnije albume treš metala u vreme kad je trebalo to uraditi i sad mogu da drkaju kurac do kraja života.

 

Uostalom, i priliči im da eksperimentišu i sviraju lakše nego pre 30 godina, bilo bi tužno gledati ih kad bi se ponašali kao klinci.

 

Svi ti koje si nabrojao mogu samo da se poklone veličini kad izađe na binu i dva i po sata svira neke od najboljih pesama u istoriji muzike, a sve uz savršenu organizaciju, zvuk, scenske efekte i desetine hiljada ljudi u publici.

 

I ne, ne slušam samo njih po ceo dan, pustim ih nekoliko puta godišnje, iako su mi omiljeni bend, ali veličina mora da se poštuje.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedan šaljivdžija a dete nema pojma!Zašto me stalno povezuješ sa KSt-om,pa to je pre 17,18 godina bilo sjajno mesto za izlazak,sjajne pičkice,mamine prelepe devojčice koje su se ložile na nas kosijanere:Bilo je veče posvećeno hardcore muzici pod nazivom oflajn,eto par informacija u vezi tog tada kultnog mesta za izlazak!Očekivati od Metalike da ponovo naprave dobar album je ko da očekuješ da Zvezda ponovo bude šampion Evrope ili naša repka ponovo udje u četvrtfinale svetskog prvenstva.Buy,buy Texas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedan šaljivdžija a dete nema pojma!Zašto me stalno povezuješ sa KSt-om,pa to je pre 17,18 godina bilo sjajno mesto za izlazak,sjajne pičkice,mamine prelepe devojčice koje su se ložile na nas kosijanere:Bilo je veče posvećeno hardcore muzici pod nazivom oflajn,eto par informacija u vezi tog tada kultnog mesta za izlazak!Očekivati od Metalike da ponovo naprave dobar album je ko da očekuješ da Zvezda ponovo bude šampion Evrope ili naša repka ponovo udje u četvrtfinale svetskog prvenstva.Buy,buy Texas!

 

Pa zato sto se uklapas u taj profil,klinca(ne daj boze da si stariji,onda bi bio u kategoriji vrste dileja) koji misli da sve zna i tripuje da moze nesto da menja.Odakle tebi uopste ideja da se bilo ko nada da ce prave neki dobar album,tipa osamdesetih?Sto se mene tice mogu i da repuju na sledecem ili s Getom da snime.Koga boli kurac?Ako ti smeta zaobidji temu,il napravi svoj forum pa tamo sredjuj i kategorisi do mile volje,pa ih svrstavaj gde 'oces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što tebe sve ovo vređa,činjenice su činjenice a ti slušaj ovo komercijalno smeće i zamišljaj da im drkaš dok kukumavče i zapevaju ko sestre Mihaljević!Zar ti misliš da mene tangira sve ovo,odgledao sam uživo skoro sve bendove koje sam želeo,napravio kolekciju iz sna i sad mogu i da mrem što se mene tiče!Ali pre nego odem na onaj svet,voleo bih da vidim kako ovaj bend ima manji tiraž svog novog albuma od bilo koje zvezde granda jer su i oni iskreniji u tome što rade!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa umri onda.Ocigledno te tangira,inace ne bi srao i molio modove da sklanjaju jednu metaliku sa tres podforma.Samo malo malo pa naleti neki takav na forum.Sto bih se zatupljivao samo tresom i nervirao se sto metalika ne fura vise taj fazon,pored toliko stilova muzike od ambijentala,bluza,dzeza preko klasike do Sinana i Sabana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je zgubidan.Grobodan i Zgubidan,Blagi neverue.

 

Još jedan šaljivdžija a dete nema pojma!Zašto me stalno povezuješ sa KSt-om,pa to je pre 17,18 godina bilo sjajno mesto za izlazak,sjajne pičkice,mamine prelepe devojčice koje su se ložile na nas kosijanere:Bilo je veče posvećeno hardcore muzici pod nazivom oflajn,eto par informacija u vezi tog tada kultnog mesta za izlazak!Očekivati od Metalike da ponovo naprave dobar album je ko da očekuješ da Zvezda ponovo bude šampion Evrope ili naša repka ponovo udje u četvrtfinale svetskog prvenstva.Buy,buy Texas!

 

Zaista,ali zaista je vreme da odrastes.Podhitno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog doprinosa ovoj poprilicno besmislenoj raspravi, ali zar to i nije smisao internet foruma :).

Možemo im prepisati delimično uspele albume (Load, Reload, Death Magnetic), megalomanske projekte (S&M), samo njima potrebne eksperimente (St.Anger), ali oni svoj posao rade pošteno i sa puno uverenja.

Zaista volim Slayer, Megadeth, Kreator, Testament, Death Angel i još dosta thrash metal bendova, ali oni sami od sebe prepisuju sa manje ili više uspeha poslednjih deset godina.

Metallica je jednostavno talentovanija i posvećenija od njih i otvorenija da napreduje.

Ako album sa Lou Reedom bude valjao cemu slušaću ga, ako ne. baš me briga.

Uporedimo Exodus pokušaj pravljenja kilometarskih pesama sa milion rifova na njihova poslednja dva albuma i Death Magnetic i lepo se cuje da je Metallica prosto talentovanija i upečatljivija.

Takođe, ovih dana sam preslušao sigurno nekih 15-ak DVD-i bootlega sa Death Magnetic turneje, onako hronoloski kako su odsvirani i bez obzira što Lars brlja tu i tamo, sto Kirk zna da fušeriše solaže, oni i dalje prave dobre koncerte. Menjaju set listu više i češće od bilo koga i sviraju duže.

I da i dalje su metal :).

James je malo iritantan sa svojom raspričanošću i ljubaznošću između pesama, ali sveukupno nisam poželeo ni jedan DVD da izbacim iz kolekcije kao loš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...