Jump to content

Kuda ide metal?


mikki270

Recommended Posts

Ma da, slušaš mjuzu i briga te. Onaj tekst je glup. Samo teško oštećeni mogu da se žale na stanje u muzici, idi malo izvan ta tri benda koja voliš i naći ćeš svašta... Ko se još zadovoljava vazda starim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadovoljavam se stvarim jer nema ničeg novog...

 

As of this writing, metal is at a crossroads, since black metal has faded into populism and generic loudness and nothing has emerged to take its place. It is possible that black metal will be the last stage of metal, since it has by evolving from loud rock into a unique artform expressed its fundamental beliefs and has nowhere left to "innovate,"

http://www.anus.com/metal/about/philosophy/

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Užasnog li teksta. Kratak neargumentovani opus njegov hejta prema modernim tendecijama u metalu. Meni je smao divno kako on kritikuje everyday troo metalce, a sam se buni kada njegov metal odskače od troo filozofije. Ovaj tekst je nešto što je barem na ovom forum, do sada rečeno milion puta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Covjek je izrazio duboko licno nezadovoljstvo time sto, po njegovom misljenju, vise nema dobre metal muzike. Zato i sluze blogovi, da svako kaze sta hoce i sta misli.

Niti se puno slazem sa ovim textom, niti me pogadja.

Za mene i dalje ima muzike novijeg datuma koju cu sa zadovoljstvom slusati. :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cinjenica je da je 90% ljudi glupo pa je samim tim i 90% metalaca glupo. Ocigledan primer je ovaj forum. :rockdevil: Po nekoj logici bi trebalo da bude procenat manji medju metalskom populacijom i to i jeste tacno jer medju metalcima retko mogu da se sretnu bas totalni balvani kao oni koji slusaju Sinana Sakica i kompaniju. Ali avaj opet je procenat pametnih mali. Bem ti zivot nemas sa kim ni da popricas kao covek.

Pusi ga Hefeste.

 

Ma da, slušaš mjuzu i briga te. Onaj tekst je glup. Samo teško oštećeni mogu da se žale na stanje u muzici, idi malo izvan ta tri benda koja voliš i naći ćeš svašta... Ko se još zadovoljava vazda starim?

Znas ti da kuvas?

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covjek je izrazio duboko licno nezadovoljstvo time sto, po njegovom misljenju, vise nema dobre metal muzike.

 

Ne moze. to nije stvar licnog misljenja. Misliti da u protekloj deceniji i ove godine nije bilo dobre metal muzike je isto kao i misliti da u osamnaestom veku nije bilo dobre klasicne muzike. Moze da se misli naravno, ali je pogresno. Remek dela su izasla i izlaze, ne u velikom broju, ali nikad nije bilo mnogo remek dela ionako.

I to u raznim podzanrovima, za svaciji ukus, mada to i nije stvar ukusa i preferencija jer u danasnje vreme (kao i u svako vreme uostalom, ali danas je to zbog interneta i siroke dostupnosti muzike apsurd) biti ogranicen na jedan ili dva metal pravca a ne umeti ceniti sve ili bar vecinu je retardirano.

Edited by Нормалан и Природан
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze. to nije stvar licnog misljenja. Misliti da u protekloj deceniji i ove godine nije bilo dobre metal muzike je isto kao i misliti da u osamnaestom veku nije bilo dobre klasicne muzike. Moze da se misli naravno, ali je pogresno. Remek dela su izasla i izlaze, ne u velikom broju, ali nikad nije bilo mnogo remek dela ionako.

 

:)

 

Moze, svako moze da misli sta god hoce.

Misljenje moze da bude pogresno, ispravno, osnovano, neosnovano, ali svako ima pravo da misli sta hoce.

Kada je u pitanju umjetnost, pa i muzika u okviru nje, ne mozes precizno reci sta je ispravno, a sta pogresno. Muzika je sama po sebi dosta apstraktan fenomen, cije vrednovanje uglavnom zavisi od subjektivnog stava posmatraca i njegovog ukusa, tako da tu ne mozes jasno povlaciti granice tacno / netacno, ispravno / pogresno, itd.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meni je glup ovaj trend sad kod nas da metal bandovi nastupaju zajedno sa punk i hc bandovima.Svakom svoje ja mislim.Ako vec metal bandovi ne mogu da se dogovore oko zajednickog nastupa bolje je i solo koncert nego to.To je samo misljenje..

Edited by Pagan Saviour
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo puno takvih slucajeva na onim metal nightovima u dangubi a u unutrasnjosti je to sada kao trend..

kakav trend,sta pricas?Metal bendovi su osamdesetih nastupali redovno sa HARDCORE PUNK bendovima jer su imali dosta dodirnih tacaka a imaju ih i sada.

Edited by BruceBruce
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...