Jump to content

Nile


ZWER

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Od dveiljadite, pa na 'vamo apsolutni vladari ekstremnog metala, retko ko im po diskografiji može na crtu! Ono što može predstavljati problem je da su postali malo predvidivi, ali i takvi, karaju 99% scene. Nikad nije kasno za otkrivanje bendova, mada malo čudi kada si ti u pitanju, nadam se da nisi propustio njihov cert 2011-e, ono je bilo jebeno rasturanje, ništa lošije od npr Morbida, Corpsa.. jedino nisu uspeli Suffo da zajebu, ali to je već nemoguća misija za bilo koji bend..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam ih sad otkrio, naravno, rekao sam da su mi tek sad "legli". Secam se, tad je jos Butcherian Vibe bio aktivan, izlazi In Their Darkened Shrines a estrogenski ogranak tadasnje redakcije krece da sece vene. Em mi album nije legao na prvu, em sam se distancirao prema njemu i bendu zbog tog iznenadnog hipster supporta. :haha: Kasnije sam uzivao u momentima sa AOTW, TWTGD i ATGOS, ali tek pre par meseci sam doziveo potpuni revelation kada mi je na poslu kao related YouTube video izasao Those Whom The Gods Detest koji nisam pustio godinama. Na pola albuma sam "progledao" i ukapirao da je to to, da ne moze mnogo bolje od ovoga. A onda u retrospektivi, preslusavajuci diskografiju od poslednjeg unazad, da tu u stvari nema nijednog fejla i da je sve to u najmanju ruku vrlo, vrlo dobro, ako vec nije odlicno, a uglavnom je odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbog tog iznenadnog hipster supporta. :haha:

 

Hahaha, meni je to uvek bilo zapanjujuće, da bend takvog usmerenja dobija toliko pozitivnih kritika od, da ne kažem sad baš toliko "sumnjivih" likova :haha: Ali svakako zaslužuju hvalospeve, ja ih čak smatram, na neki način, spasiocima DM-a, krenuli su da kreitraju originalnu, brutalnu, beskompromisnu muziku u najlošijim danima po ovaj pravac.

 

btw Ja ne znam da li danas DM može bolje zvučati od TWTGD, album No.1, naravno kada su dvehiljadite u pitanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam podeljenog misljenja po pitanju Nile albuma.

Imao sam tu ludu srecu da mi je kum doneo Catacombs na originalu kad sam poceo da studiram tamo davne '99-te i taj mi je naravno najdrazi. Black Seeds, Shrines, Annihilation su mi isto top. Od kasnijih radova samo Gods Detest, ovo ostalo mi je nekako tanko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taaako je, evo i sad dok ovo kucam, na 30+ stepeni, nosim martinke i maskirne boksericee :bigblue:

 

A ovog tvog šabana što stalno pominješ, tj. koliko je leeep, sam prvi put video bez maske (buhahaa), kad se slikao za onaj časopis u bundi :haha:

 

Kad već pominjemo izgled, jedna anegdota. Na certu Najla, kod merča dolazi Karl, i ortak u fazonu, pa jebote eno ga Žika Obretković, pustio kosu.. umro sam :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...