Jump to content

Жал за младос'


kuruz

Recommended Posts

Gameboy sam igrao početkom devedesetih. Moji gejming počeci..

 

175px-Nintendo_Gameboy.jpg

 

 

I legendarni Super Mario Land za originalni Gameboy, kako je to samo dobra igra bila, moja omiljena u to vreme. Pored nje, sećam se da sam igrao i Teenage Mutant Ninja Turtles III: Radical Rescue. Imao sam brdo igara ali sećam se samo ove dve, nažalost.

 

250px-Supermariolandboxart.jpgTeenage_Mutant_Ninja_Turtles_III_-_Radical_Rescue_Coverart.png

 

Imao sam u to vreme i neku konzolu ali nemam pojma šta je to bilo, donela mi baba iz Austrije. Na toj konzoli sam cepao svakodnevno Wonder Boya, prvi deo. Fantastična igra u stilu Super Marija. Bacaš nekakve tomahavkove, sakupljaš banane i jabuke, skačeš po oblacima i ubijaš čudovišta u zamkovima uz zastrašujuću 8-bit muziku, atmosfera koja je znala da bude zastrašujuća za mene u ono vreme.

 

wonder_boy.jpg

 

 

Posle toga je došao Sega Mega Drive 2, tamo sredinom devedesetih, pa Playstation ali to je već druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzmeš, odigraj Super Mario Land, igrao je pre 20 godina i još mi je u sećanju. Jako je dobra. :haha::da: Baš mi je krivo što ne mogu da se setim koje sam još igre imao.. sećam se samo brda ketridža. :sad:

 

aha,secam se super marija na gejmboju,fenomenalna. :mhihi:

Vidim neki u oglasima za 900 dinara,al nesto mi jadna slika na ekranu,pa cekam da se pojavi nesto bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

@ B@K@

Legendarni Pecom 64. Sada pogledah konfiguraciju. Hahahaha

 

Микропроцесор: CPD 1802B 5V7 на 5 MHz

ROM: 16 KiB, са опционим 16 KiB проширењем које садржи побољшани едитор и асемблер

Примарна меморија: 64 KiB

Секундарна меморија: касетна трака

Слика: 8 боја, текстуални режим са 24 линије са по 40 карактера и псеудографиком

Звук (вероватно): AY-3-8912

Конектори: касетофон, видео и телевизијски (антенски, UHF), RS232 и конектор за проширења

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...