Jump to content

Жал за младос'


kuruz

Recommended Posts

Naravno da su to igracke , josh ih cuvam u nekim kutijama u garazi , ali He-Man jos uvek krasi sobu :D , jes da je sastavljen iz vise delova, noge nisu njegove , malo je obojen , ali je true i slusa Manowar !!!

 

DSC006731.jpg?t=1294869495

 

I naravo deca sa integritetom su igrala Commodore 64 , imam cini mi se dva komada, kasetash , i 15-tak kaseta sa igricama , radi sve , neprevazidjeno stelovanje glava :) . to su bile igroce , ako hoces da predjes moras 3,4 sata da buljis u monitor , a ne ova kikiriki sranja , save-load-kurac-palac .

 

C64C-Computer.jpg

 

 

Prosto je nemoguce da niko nije pomenuo nesto sto je barem 80% nas imalo :

 

front.jpg

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj brat je imao najbolji tetris u gradu. Bio je u boji i imao si da slazes one kockice, ali su bile u boji pa si morao da uklapas. Bilo je ja mislim 32 igrice na njemu i bio je mnogo zanimljiviji od obicnog, ali nisam nikada video da je imao negde da se kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setih se još jednog kulta (u negativnom smislu) iz neke 1992/93. Među starijima verovatno ima još neko ko se seća "astrološke" emisije koju je u to vreme na trećem kanalu vodila Milja Vujanović, pre toga glumica poznata po tome što se među prvima u našoj kinematografiji skidala gola. Šteta što to niko nije sačuvao, pa nema na youtube, ali mi nije problem da se setim gomile bisera koje je ta žena svako veče prosipala u pokušajima da dokaže kako se u svetu vodi borba dobra i zla, kako se sam Satana zaverio protiv Srba i kako će Srbi u toj bici na kraju da pobede. Zanimljivo da joj ideje nikada nisu manjkale. Tako koju god računicu da izvede kada su brojevi povezani sa našim zapadnim dušmanima u pitanju, obavezno bi rezultat bio 666. Da je engleski jezik satanski, dokazivalo je to što "oni boga zovu gad" i što neke reči izgovaraju obrnuto nego u srpskom, recimo umesto "ja" kažu "aj". Na geografskoj karti Evrope priviđali su joj se razni oblici; recimo, najveći deo zapadne Evrope njoj je izgledao kao konjanik koji jaše neku zver - Italija je bila čizma tog konjanika, a istočni deo Nemačke njegov ogrtač. Jednom se desilo da se sruši neki avion u Jadransko more kod ostrvca Jabuka; u pokušaju da objasni magijsku snagu tog ostrva, ona bi uzela jabuku, presekla je poprečno napola i od koštica jabuke formirao bi se pentagram. Pa je znala da postavi novčanicu na svetlost (tada su se nove novčanice često štampale), recimo onu gde je napred bila devojka sa feredžom, a pozadi neki suncokreti; ispostavilo bi se da se, gledano kroz novčanicu, glava te devojke nalazi u uvenulom suncokretu, što je bilo predskazanje loše sudbine muslimana. Dokazivala je da su arapski brojevi zapravo srpski brojevi, jer imaju sličnost sa srpskim ćiriličnim slovima. Da su Srbi božiji narod, jedinstven na svetu, jasno je bilo iz toga što niko drugi na svetu ne ume pravilno da izgovori tri spojena slova "srb". Pa onda beskrajne igre reči, na primer suprotstavljenost NATO i Aton (kao Sveta gora atoNska), zatim prezime tadašnjeg turskog predsednika - Ozal, obrnuto od Lazo (tj. knez Lazar). Ujedinjene nacije je posmatrala kao satansku instituciju, u njihovoj skulpturi u Ženevi videla je zmije iz pakla. Na američkoj zastavi nalazi se, naravno, 50 pentagrama, pa je i to pokazatelj da se radi o Sataninoj državi. Na stranu to što je savetovala gledaocima da ignorišu postojanje svega što dolazi sa Zapada, dotle da i roditelji treba da zabrane deci da gledaju njihove crtane filmove. Sad kad se setim toga, deluje mi smešno, ali taj mentalni kriminal je tada plasiran u udarnom terminu kao krajnje ozbiljna stvar, pa nije ni čudo što nam je narod bio (a i sada je dobrim delom) toliko otuđen od stvarnosti, sklon sujeverju, mitološkim predstavama i teorijama zavere. Ludilo kroz koje prolazi svet.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...