Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sorry

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_pyramids

 

Pa tamo negde su našli i onu genijalnu glinenu vojsku od hiljada i hiljada vojnika. Otkud potreba za senzacijom, to ne znam. Same grobnice su arheološka senzacija, a ovo sa piramidama deluje kao kombinacija zatvorenosti Kine kao države, oni su lepo zabranili da zapadnjaci dođu i urade isto što su uradili na skoro svim arheološkim lokalitetima - došli sa svojim novcem, odneli u svoje muzeje ono što im se učinilo najvrednije. Tako su kod njih sahranjivali careve, kako su Egipćani gradili piramide, tako su ovi jadni pravili brda od blata kojima su pokrivali podzemne mauzoleje u kojima su pohranjene svakakve ekstravagance koje su carevi poželeli. E tako je taj jedan poželeo da mu naprave jebenu vojsku za zagrobni život i neko se gadno opario na tim skulpturama!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto je vise od polovine anticke grcke kao i cela kapija boginje ishtar u Pergamonu u Berlinu. Izguglak bistu Nefertiti i kapiju boginje Ishtar... ova kapija je toliko velika kada se nadjes pred njom zapitas se ima li kraja.

Tako da evropska istorija lezi u muzejima Berlina, Pariza i Londona, jel to normalno? umesto da te tvorevine budu na mestima odakle su i potekle... to je Stole hteo da kaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma razumeo sam sta je hteo da kaze, tu nema nesporazuma. daleko je od normalnog ta cinjenica da su sva ta blaga oteta na tzv. civilizovan nacin, makar je egipat dobar primer. i tu se valjda slazemo.

 

e sad, meni samo malo teze ulazi u glavu da neko hoce da zastiti svoje kelturno blago na taj nacin. te piramide su, sudeci po podacima, nepoznate u sirim krugovima a ne u arheoloskim. lakse bi mi bilo da prihvatim da je SVE odatle zatvoreno, zapecaceno za neke buduce generacije bez izuzetka i cao. neke od njih jesu otvorene za turiste, pa mi pada na pamet da je plan samo promenjen u trenutku kada su shvatili da u 21. veku ipak ne mozes da tako nesto drzis u tajnosti.

 

detaljcic: pre nekoliko godina sam radio sa nekim kinezom koga sam iz zezanja pitao zasto kriju piramide i covek se strecnuo, u smislu “otkud znas” :) rekao mi je da je vojska zabranila bilo kakvo kretanje u tom delu, da to verovatno i nisu piramide negp drzava nesto petlja sa svemirskim programom pa je to razlog za tajnost.

 

 

 

kako god, nesto se desava, to je bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

tumblr_oovw66G26E1vjhboso3_r1_500.gif

tumblr_oovw66G26E1vjhboso1_r1_500.gif

 

 

This artist’s impression of the material around a recently exploded star, known as Supernova 1987A (or SN 1987A), is based on observations which have for the first time revealed a three dimensional view of the distribution of the expelled material. The observations were made by astronomers using ESO’s Very Large Telescope. The original blast was not only powerful, according to the new results. It was also more concentrated in one particular direction. This is a strong indication that the supernova must have been very turbulent, supporting the most recent computer models. This video shows the different elements present in SN 1987A: two outer rings, one inner ring and the deformed, innermost expelled material.

Just how a supernova explodes is not very well understood, but the way the star exploded is imprinted on this inner material. The astronomers could deduce that this material was not ejected symmetrically in all directions, but rather seems to have had a preferred direction. Besides, this direction is different to what was expected from the position of the rings.

Credit: ESO/L. Calçada

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

https://en.wikipedia.org/wiki/Anton–Babinski_syndrome

 

Anton–Babinski syndrome, also known as Anton's blindness and visual anosognosia, is a rare symptom of brain damage occurring in the occipital lobe. Those who have it are cortically blind, but affirm, often quite adamantly and in the face of clear evidence of their blindness, that they are capable of seeing.

 

Jezivo i jezivo poznato :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 10 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...