Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Opa, Varg snimio film. Opis deluje vredno pažnje, mada po trejleru ne može da se zaključi tačna forma filma. Nije mart daleko, videćemo.

 

Nego, zar nije ovo uobičajeno vreme da Varg objavi izlazak novog albuma? Možda je odlučio da zameni to filmom.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo treba da je malo selektivnije i rijeđe objavljuje, a ima još materijala u njemu... Samo ne za album svake godine.

 

Od izlaska iz zatvora je bilo taman da su izašla ukupno 2 albuma i to je to, a naročito nije trebala ona abominacija od From the Depths of Darkness.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ste se raspisali na temu o Burzumu.Moje misljenje je da su rasprave na temu Burzum vs Mayhem i Varg vs Euronymous djecija posla.Prvenstveno mislim da treba gledati samo na muzicku stranu ovih bendova,a ne na sva sranja koja su radili..Drago mi je da ste primjeti cover albuma Det Som Engang Var da iznad natpisa albuma stoji skoro ista slika sa prvog albuma Burzuma.Sto se tice Euronymousovog ubistva mislim da ni jedan ni drugi nisu nevini.Prica se da je Varg njega ubio zbog Crnog Kruga,zbog albuma koji je platio 40000 funti a Euronymous mu ga nije htio izdat.No,ako je Varg Euronymousa ubio iz samoodbrane zasto ga je onda morao ubosti 23 puta nozem, dakle izbo ga je do smrti sto je za mene ne ljudski.Dead-ovo ubistvo bilo je isto jako zanimljivo i slazem se sa komentarom " kako je puska onako mogla stajati i kako je noz mogao biti na njoj " .Euronymous je bio Dead-ov najbolji prijatelj a onako se ponio prema njegovom tijelu.Od njegovih kostiju je napravio lancice i dao ih ljudima koje cijeni, a od njegovih komadica glave napravio gulas.Sto se tice muzicke strane Burzum je imao fenomenalne albume : prvi njegov album mi je najbolji, jer onakav vokal niko nije ponovio tacno se vidi da dolazi iz duse,Hvis Lyset Tar Oss je po mnogima najbolji Black metal album iako meni nije nesto toliko posebno,Filosofem je genijalan onakav zvuk gitara pravi jezivu atmosferu na koju niko ne moze ostati ravnodusan.I da,Varg je za sebe govorio da je satanista dok je bio josm mlad sa 18 godina,a kada je otisao u zatvor to je opovrgnuo i zbog toga i ubistva Euronymousa mnogi ljubitelji Black Metala su ga mrzili.Mayhem je imao samo De Mysteriis Dom Sathanas ( koji je uvijek medju 5 najboljih Black Metal albuma ) i EP Deathcrush koji je solidan.Nisam slusao albume Hliðskjálf i Dauði Baldrs kakvi su, i sto mislite o prvom Burzumovom albumu ?

 

 

Kao prvo,slazem se da je uopste ta prica o tim ubistvima i rivalstvu za decu,kao i 95% black metal scene,jedini bend koji gotivim jeste taj Burzum i jedini lik-Varg,ne zato sto je rasista,neo-nacista,levicar,itd. Za licna opredeljenja muzicara,bilo da su politicka ili verska me zabole kurac,kod Varga mi se svidja upravo to sto ne namece svoje ideale drugima i sto ga boli kurac za slavu i ostale stvari koje ona donosi. Covek je umetnik,izrazava se kroz svoju muziku,izrazava svoje faze,kao i trenutno psihicko stanje,cemu muzika naravno i sluzi. Drugo,sto se tice Dead-ovog ubistva,taj lik koji se zapitao sto puska stoji tako je kompletni idiot i da je pokusao da se malo informise,znao bi da je Euronymous aranzirao pusku i noz,a mozda cak i telo,kako mu je odgovaralo za slikanje. Kasnije je te slike poslao izdavackoj kuci u Kolumbiji za neki live bootleg,iskoristili su je za omot,inace bio je odusevljen time sto se Dead ubio. Takodje,po meni i Dead i Euronymous su bile neverovatne kretencine,kao i ostatak Mayhema (osim Varga),sere mi se od tog njihovog pokusavanja da budu ekstremni i opasni sa svim tim naopakim krstovima i slicnim govnima,a nisu nista ekstremniji od nekog prosecnog hardcore benda iz osamdesetih. Cuo sam i debilnu izjavu da je Vikernes odbacio gitaru pod izgovorom da je to 'crnacki instrument',ako je to uradio,zasto mu se poslednji studijski album karakterise kao Black Metal i zasto je koristio gitaru? Voleo bih da mi to neko objasni. Varg ima rasne predrasude,ali je i sam izjavio da nikog ne mrzi jer mrznju smatra iracionalnom,za razliku od drugih black metal klosara koji mrze i sami sebe. Sto se tice muzike,Vargov rad mi se dopada od onog prvog lo-fi albuma,losijeg kvaliteta,do poslednjeg izdanja,do jaja su mu sve stvari i one ambijentalne i one gde koristi standardne instrumente,moji favoriti su Det Som Engang Var,Hvis Lyset Tar Oss i Belus,bilo da je ambijentalna ili metal,veoma me opusta i prija mi. Sto se tice tog raspalog Mayhema,volim samo Freezing Moon,inace volim da slusam Venom i Mercyful Fate/King Diamond,nekako su mi pored Varga jedini pravi. U ostalom,da neko ne bi rekao da se pravim pametan,ima vikipediju i youtube,intervjue,dokumentarce i ostale stvari,pa neka se informise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Kao prvo,slazem se da je uopste ta prica o tim ubistvima i rivalstvu za decu,kao i 95% black metal scene,jedini bend koji gotivim jeste taj Burzum i jedini lik-Varg,ne zato sto je rasista,neo-nacista,levicar,itd. Za licna opredeljenja muzicara,bilo da su politicka ili verska me zabole kurac,kod Varga mi se svidja upravo to sto ne namece svoje ideale drugima i sto ga boli kurac za slavu i ostale stvari koje ona donosi. Covek je umetnik,izrazava se kroz svoju muziku,izrazava svoje faze,kao i trenutno psihicko stanje,cemu muzika naravno i sluzi. Drugo,sto se tice Dead-ovog ubistva,taj lik koji se zapitao sto puska stoji tako je kompletni idiot i da je pokusao da se malo informise,znao bi da je Euronymous aranzirao pusku i noz,a mozda cak i telo,kako mu je odgovaralo za slikanje. Kasnije je te slike poslao izdavackoj kuci u Kolumbiji za neki live bootleg,iskoristili su je za omot,inace bio je odusevljen time sto se Dead ubio. Takodje,po meni i Dead i Euronymous su bile neverovatne kretencine,kao i ostatak Mayhema (osim Varga),sere mi se od tog njihovog pokusavanja da budu ekstremni i opasni sa svim tim naopakim krstovima i slicnim govnima,a nisu nista ekstremniji od nekog prosecnog hardcore benda iz osamdesetih. Cuo sam i debilnu izjavu da je Vikernes odbacio gitaru pod izgovorom da je to 'crnacki instrument',ako je to uradio,zasto mu se poslednji studijski album karakterise kao Black Metal i zasto je koristio gitaru? Voleo bih da mi to neko objasni. Varg ima rasne predrasude,ali je i sam izjavio da nikog ne mrzi jer mrznju smatra iracionalnom,za razliku od drugih black metal klosara koji mrze i sami sebe. Sto se tice muzike,Vargov rad mi se dopada od onog prvog lo-fi albuma,losijeg kvaliteta,do poslednjeg izdanja,do jaja su mu sve stvari i one ambijentalne i one gde koristi standardne instrumente,moji favoriti su Det Som Engang Var,Hvis Lyset Tar Oss i Belus,bilo da je ambijentalna ili metal,veoma me opusta i prija mi. Sto se tice tog raspalog Mayhema,volim samo Freezing Moon,inace volim da slusam Venom i Mercyful Fate/King Diamond,nekako su mi pored Varga jedini pravi. U ostalom,da neko ne bi rekao da se pravim pametan,ima vikipediju i youtube,intervjue,dokumentarce i ostale stvari,pa neka se informise.

 

 

Naknadno sam odslušao i ova dva albuma za koja sam pitao. Do nekle se slažem sa tobom. Sva ta furanja na satanizam u Black Metalu su glupost. Ali i Varg se furao na satanizam sa svojih 18 - 19 godina. Varg pravi dobru muziku to je istina. Ali istina je da on gazi preko svojih riječi. Tačno je to da je rekao da je gitara crnački instrument i da je neće više koristiti, a koristio ju je. Sam gazi po svojim riječima, i kako bi ijedan žanr metala mogao da funkcioniše bez gitara ? Nikako. Jer su gitare mogao bih reći glavni instrument u metalu. Što se tiče Mayhema ima tu mnogo priča o Dead-u i Euronymous-u. On se ubio jer je bio opsjednut smrću i drugim životom. A Euronymous je isto bio luđak koji je kako se proča napravio gulaš i ogrlicu od dijelova Dead-ove glave koi su se rasprnuli po čitavoj sobi. Ja bendove cijenim prvenstveno zbog muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...