Jump to content

"Crne ovce" u diskografiji


Talvi

Recommended Posts

Prije svega, 2 albuma koja su izazvala totalni prezir i pljuvacinu epskih razmjera kad su izasla, a meni se ubrajaju u recimo 5-6-7 najboljih albuma ikad snimljenih,

Paradise Lost: Host i Moonspell: Sin/Pecado,

 

Onda

Mayhem: Grand Declaration of War (isto tako genijalan album, potpuno neshvacen ili pogresno shvacen),

Metallica: Load

Kreator: Endorama (ne bas kreativna fontana, ali jako dobar album za slusanje, koji mi zvuci 53 puta iskrenije od ovih silovanih i pisanih po formuli, "jer fanovi tako zele, a bogami i izdavac" thrash copy/paste smor festova)

 

I vjerovatno jos gomila drugih koji mi ne padaju na pamet sad...

 

A da, i Morgoth - Feel Sorry for the Fanatic (isto tako odlican album koji im je zapecatio karijeru).

 

Edit: Naravno, i Amorphis: Far from the Sun.

Edited by Descender
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

X factor,do jaja album,mracan,tezak.

:da:

 

Virtual XI

Kad god vidim naziv ovog albuma uvek se setim grafita u Rumi "Virtual IX" i Panera". :haha:

 

Jes' da nije tema, ali moram da spomenem, album koji ja smatram crnom ovcom, a mnogi ga hvale, je Reinkaos od Dissectiona. Najveće razočarenje u metalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvalio se vec covek :haha:

 

Jebi ga, meni se album svidja. Nije sad da sečem vene na album niti sam fanboy Morbida pa ih branim (ne bi mi bili verovatno ni medju 50 omiljenih bendova kada bih pravio takvu listu i kad bih imao toliko omiljenih bendova) ali mi je album više nego ok.

Tačno znam šta ljudima smeta tj. koje pesme im paraju uši ali ne vidim preterano puno razloga za to.

Kao što rekoh volim kad bendovi menjaju stil. Mnogo mi je draže kad pustim novi album nekog benda koji volim pa posle par minuta kažem "Šta je sad ovo?" nego da prokomentarišem u fazonu "To je to, klasika".

Tako je bilo i sa Promised Land od Queensryche, da mu nisam pružio toliko prilika propustio bih jedno (u mom mišljenu) remek delo.

Ne kažem da mi se nagle promene stila baš uvek svidjaju ali u većini slučajeva da.

S'druge strane nikada nisam slušao samo metal (ni dok sam bio mladjani čupavi metalac) tako da sam uvek raspložen da čujem nešto novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to, meni su čak i draži od onih prvih, kultnijih. "Low" jebote

 

e da, "First Strike Still Deadly" mi je sjajan isto, "Into The Pit" mi je najbolja u toj verziji

 

то то, Low ми омиљена песма од њ'

У суштини, сматрам да су сви треш бендови своје најбоље албуме издали после 1990. године, осим Металике, иако волим скоро све што су урадили.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sjetih se ovoga:

extol - the blueprint dives (među mnogim fanovima crna ovčica a i generalno zapostavljen album...extol style)

labyrinth - 6 days to nowhere (dodao bih bez dvoumljenja i freeman koji ima finih momenata - roberto tiranti mi je drag vokalista...fabijanko može da mu veže pertle)

pain of salvation - be/scarsick (mada je izlišno pominjati albume jednog tako talentovanog i kompletnog muzičara kakav je daniel...objašnjava na svakom kako se svira i pjeva)

king crimson - beat (kao i mnogi kasniji albumi posle ovog,koji se klevetaju bez potrebe)

 

već su rekli:

Train of Thought od Dream Theater.

 

Promised Land od Queensryche.

 

Testament - The Ritual, Demonic

 

Led Zeppelin - In through the out door

 

Dream Theater - Falling Into Infinity :::

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...