Jump to content

Heavy metal opšta diskusija


Demon Seed

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Top 50 metal albuma rangiranih prema ocenama na sajtu RateYourMusic. Hteo sam da pokrenem posebnu temu za ovo u Opštim metal diskusijama ali nažalost nije odobrena, nije mi jasno zašto.

Pa pitam vas ovde šta kažete na ovu listu? Posmatrajte od Paranoida pa sve do South of Heaven (taj je 50-i na listi):

http://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=top&type=album&year=alltime&genre_include=1&include_child_genres=1&genres=metal&include_child_genres_chk=1&include=both&origin_countries=&limit=none&countries=

 

Jeste li upoznati sa svim albumima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da i meni su Accident i Chemical najbolji njegovi solo albumi, čak su mnogo bolji i od većine Mejden albuma nakon osamdesetih.. Prva dva i Tyranni sam manje slušao, trebao bi možda da ga obrnem, kao i posledni Halfordov, nešto mi ranije nisu legli..

 

Kad već pomenuh Halforda, kakav vam je odnos izmedju njegovih solo albuma i Dickinsonovih? Meni su Resurrection i Crucible fenomenalni, čak možda i bolji od Accidenta i Chemicala, pogotovo je Crucible potcenjen, totalno nezasluženo, meni je album vrhunska metal rokačina, a opet ima i nekih mračnijih momenata, koji svakako doprinose atmosferi (kao i Chemical), baš mi čudno da se većini fanova i ne svidja nešto i većina stavlja Resurrection daleko ispred ovog, po meni remek dela.

 

Inače, mnogo je dobro što ova dva metal velikana imaju u svom opusu ovako odlične albume, koji u većini slučajeva, čak i prevazilaze kvalitet materijala matičnih bendova, koji da se ne lažemo dobijaju na značaju isključivo zaslugom starih albuma, a u suštini su čist prosek, ili pak totalni promašaji (turbo,virtual, dance, nostradamus, frontier). Jedino loše kod ovih gorepomenutih albuma su užasni omoti, ne znam koji je gori od kog :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Turbo je remek delo, o ostalim navedenim albumima možemo raspravljati. Hot for love :rockdevil:

 

Hahaha, daleko, daleeeko je taj album od remek dela, jedino što valja sa njega je Reckless, ostatak blagi žasu.. I super što su ipak odvojili Ram it Down album od tog govneta, to je trebalo da izadje kao neki dupli kurac, ali ipak napravili malu pauzu u izdavanju, nije ni RiD remek delo, ali meni jako drag album i svakako JP kako i treba da zvuči, minus par numera :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...