Jump to content

Teitanblood


Grobodan

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Postoji jedan naziv pesme koji savršeno opisuje atmosferu ovog albuma, a to je "Swarming Vulgar Mass of Infected Virulency".

Krajnje neočekivan album, nakon nemoguće slojevitog i komplikovanog Death, dolazi album koji je potpuni povratak korenima, bez imalo gubitka močvarne, zagušljive atmosfere.

Rano je još za bilo kakva poređenja, ali sigurno neću vrteti ništa drugo narednih par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Malo su se slegli utisci posle besomučnog vrtenja (last.fm kaže da sam ga obrnuo više od 25 puta), tako da sad već mogu da dam detaljniju ocenu.

Ono što najviše čini Teitanblood jedinstvenim - atmosfera - je ovde ostalo maltene netaknuto od prošlog albuma, što je svakako i najbitnije. Produkcija je prljava i močvarna kao i na prethodnim izdanjima. Kompozicija je takođe malo svedena u odnosu na Death i omogućava rifovima da dođu više do izražaja, što je izrodilo prave "hitove" poput Leprous Fire.

Međutim, nekoliko stvari je uticalo na to da album ne dostigne visine prošlog (što je ruku na srce bilo teško i očekivati). Prvo, meni lično ne odgovara ovaj kraći format pesama, jer mislim da Teitanblood najviše sija u monstrumima preko 10 minuta, kao što su Sleeping Throats of the Antichrist ili Purging Tongues. Drugo, mislim da vokali ne dolaze dovoljno do izražaja, što je velika šteta. Treće, ima za moj ukus malo previše solaža i tih nekih 80s momenata koji će sigurno odgovarati old-school manijacima, ali meni blago razvodnjavaju ritualnu atmosferu albuma.

Sve u svemu, i dalje domaći zadatak za većinu death metal bendova današnjice, ali s obzirom na maestralni Death i fantastične EP-jeve, kao i činjenicu da smo čekali album celih 5 godina, ne mogu da dam više od 8/10.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...