Jump to content

The Best Of 2015


Demon Seed

Recommended Posts

Gazpacho - svaki

The Pineapple Thief - svaki

Prvi Pure Reason Revolution

The Tea Party - svaki

The Dear Hunter - Act III mozda prvo.

Rishloo - Eidolon i Feathergun

Oceansize - neki od prvih

Dark Suns (Orange album)

Von Hertzen Brothers - nine lives i stars aligned

Caligula' Horse - sve

Amplifier - sve

Indukti - sve

Paatos - sve

Wobbler, Magic Pie i Carptree ako oces throwback to 70's

 

eto za pocetak.

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gazpacho sam slušao, poslednja dva ili tri, ali to mi je muzika koju slušam dok radim nešto, ne mogu baš da se udubim u to

The Tea Party mi je super, a i The Armada mi se sviđa

Oceansize neki sam čuo, mnjeh

Caligula's Horse sam čuo na nečijem tejpu, to nikako

The Pineapple Thief sam čuo pre neku godinu, onako

 

ostalo nisam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš da si proger.

 

Samo poslušaj prvo korjene, da se ne brukaš :P

 

 

I ja sam u poslednje vreme shvatio da sam progleti proker. U svakoj vrsti muzike ono što me najviše uhvati su u stvari prog elementi, da l' su to epske pesme Metalike, Emperor, DsO, Faith No More, Bowie, KKN! ili bilo šta drugo što po vokaciji nije prog, na to se svodi, čim počne da se vrti jedan isti kurac, postaje dosadno i idemo dalje.

 

Generalno većina bendova (ako ne i svi dobri bendovi) tako i napreduje, što nas može dovesti do zaključka da bendovi koji jesu izričito lejbelovani kao prog u stvari siluju te elemente i dolaze u rizik da obrnu ceo krug i postanu dosadni u svom izdrkavanju isto koliko i ovi Ildjarni što gule jedno isto.

 

@_@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo ja sam svoj primer komparacije prog rocka i industriala navela da bi se videlo da bez obzira koliko je bend "mator" u industrial muzici uvek ostaje to, dok se progeri igraju, ne da bih navodila ljude da slusaju Stevu. Neka slusa ko hoce i sta hoce :haha: Port Rubicon od Steve je prog stvar sa industrial momentima, sustina je da nije bilo proga kasnih 60-ih i prve polovine 70-ih u formi kakvoj ga znamo tesko da bismo imali muziku kakvu slusamo danas (hvala drozi na tome :haha: ). Kada se naslusate muzike iz tog perioda, novije stvari vam se dopadnu ali brzo kapirate ideje. To naravno moze da unisti slusanje muzike zato i izbegavam da trazim slicnosti osim kada mi neke stvari igraju po neuronima. tako da je sve to neko licno slusalacko iskustvo.

 

 

Best of...

 

1. Enshine- Singularity dubina, singularitet sa univerzumom, bas kao sto progy doom treba da zvuci

2. Agent Fresco- Destrier, veselo, poletno, sa pravom merom.

3. Leprous- The Congregation, sve je vec receno na temi- <3

4. Caligula's Horse-Bloom, savrsen vokal, muzika, tekstovi, sveeeee, pravi moderni prog metal u punom sjaju.

5. Steven Wilson- Hand.Cannot.Erase- slabiji od prethodnika za nijansu ali i dalje nas Steva iznenadjuje pricom koja tece kroz citav album sa muzikom koja je flertovanje proga sa popom, trip-hopom, klasicnim rokom i prog rokom. Bogat album <3

6. My Dying Bride- Feel the misery (lepo je legao album i pored saturacije ovim zvukom, imaju jos nekog keca u rukavu)

7. Paradise Lost- The Plague Within ^^^isto vazi kao i za gore navedeno, ovo je PL-zvuk kakav prija uhu mom.

8. Shape of despair- Monotony fields- fanatsicno legao prohladnog, kisnog, letnjeg dana, osetite svu tezinu nota

9. Gazpacho- Molok, sjajna, bogata, muzicka zabava, garantujem bogato vizuelno iskustvo kad skapirate reci i muziku.

10. Rendezvous Point - Solar Storm- srecna sto sam imala priliku da cujem ovaj album uzivo, mlad bend koji zvuci sjajno i od koga imam ocekivanja.

11. Shattered Skies - The World We Used to Know- kvalitetan moderni prog metal, kako i treba da zvuci

12. Anekdoten - Until All The Ghosts Are Gone lepota od albuma, kao i svaki prethodni album.

13. VOLA - Inmazes- mislim da smo na Prog podforumu smorili sa razlozima zasto slusati ovaj album... znaci obavezno preslusati ovo.

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klanjanje ostrichu.

 

Kakve su ono moderne prog liste? Šta se dogodilo sa kretanjem od korena? Yes, Camel, Rush, Gentle Giant, Pink Floyd, Van der Graaf Generator, Genesis, King Crimson, PFM, Trace, Nektar, Jan Dukes de Grey?

 

Pa nije cilj da odbijem covjeka od proga nego da ga navucem. Ako pocne sa VDGG i KC nema sanse da cuje duze od prve dvije pjesme sa albumâ i onda jos vise krene da sere po progu.

Znam otprilike njegov muzicki ukus i spram toga su preporuke.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Meni vokal strašno ide na ganglije :haha: Ali ipak, ne dovoljno da pokvari užitak, vrlo dobar album.

 

Ma to je na prvo slusanje, kada se prepustis nekako se sve uklopi. Na progu je Luka imao odvalu da je u momentu zamislio LaBrie-a kako peva, kada sam to uzela u obzir, ovaj vokal uz ovu mjuzu je savrsen :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra šala.

 

Ma to je na prvo slusanje, kada se prepustis nekako se sve uklopi. Na progu je Luka imao odvalu da je u momentu zamislio LaBrie-a kako peva, kada sam to uzela u obzir, ovaj vokal uz ovu mjuzu je savrsen :haha:

 

Obrnuo ga već nepar puta, i za to vreme sam uspeo da potisnem vokal dovoljno u drugi plan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije cilj da odbijem covjeka od proga nego da ga navucem. Ako pocne sa VDGG i KC nema sanse da cuje duze od prve dvije pjesme sa albumâ i onda jos vise krene da sere po progu.

Znam otprilike njegov muzicki ukus i spram toga su preporuke.

 

Ako ga odbije prvi album od KC, onda ni ne treba da sluša.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...