Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Naravno da imas queue, treba da napravis hijerarhiju problema po vaznosti i da se koncentrises prvo na najbitnije probleme.

 

Slazem se da je to zdrav razum, ja licno ne insistiram da su nenormalni, ali je zdrav razum i ne prenaduvavati to. Prenaduvavanje tih PC prica je i izazvalo jacanje ekstremne desnice svuda u svetu, tako se napravila klima i da Tramp dodje na vlast, itd.

 

Licemerje je glavni problem kod oba ekstrema, i liberalnog i konzervativnog.

Paradoksalno je sto krstaski pohod protiv netolerancije vodi do jos netolerancije.

 

To se najvise vidi na primeru migranata i ovih koji trce brze bolje da akcijaju humanitarni rad oko njih, jer i oni su ljudi.

Slazem se da su i to ljudi, ali su to i ljudi kojima je vecinski ispran mozak, a 1% (a verovatno vise) njih je dovoljno isprano da mogu da naprave vece zlo od tog dobra koje ucinis ako ih primis. A nemas pouzdan metod da odvojis tih 1% od ovih "dobrih", i sta ces sad?

 

Pretreses im telesne supljine, sve im uzmes sto je sumnjivo, neko se sazali, da nekima posao da voze kamion, i neko od njih se tim kamionom zaleti trotoarom kroz pesake.

 

 

Na primer, ako ja ne insistiram na tome da budu shvacene kao "normalne" moje tendencije prema analnom seksu, vezivanju i kapanju voska po osetljivim lady parts i ostalim sodomijama, ne vidim sto bi meni bilo nekakvom paradom natrljavano na nos sto postoji ekipa koja u saradnji sa istim polom sebi istanjuje cmar i koristi na dnevnom nivou faktu kremicu :haha:

 

I Bosko (iako cepanka) je 100% u pravu da polni identitet nije sve sto definise coveka, postoje i druge komponente licnosti osim seksualne orijentacije.

Nego ima ljudi koji su gej po seksualnoj orijentaciji, po nacionalnosti, po veroispovesti i po svemu drugom mogucem. XD

 

 

Protiv sam diskriminacije, ali i protiv licemerja i proseravanja

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je problem sto ce ovo biti koalicija i na parlamentarnim, videces vec i sam

 

ja se nadam da hoce. i da ce im se pridruziti neka levicarska/gradjanska opcija koja kapira da je secenje korupcije prvi zajednicki korak pre nego sto krenemo da se bavimo pitanjima ideologije istoka, zapada, kapitalista, komunista, itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

djb nije odgovoran za odluke belog, ndbgd, jankovica, jeremica i svih onih koje su pozivali.

 

to sto su jedino ljudi iz dveri istovremeno 1) dovoljno zainteresovni i 2) zreli da razumeju sta znaci dogovor po navedenim pitanjima, dovoljno govori o celoj politickoj sceni ovde.

 

svi ostali su ili lopovcine ili ne razumeju da je nemoguce sustinski promeniti nesto ako se problem ne isece u korenu. a novac i kradja su u korenu skoro svega. 99%.

sta znaci "sa" Dverima?

 

slabo ljudi razumeju sta znaci dogovor po definisanim pitanjima. ako sa nekim likom koji je peder radim zajedno na projektu, to ne znaci da se on zarekao da postane strejt, na primer. :haha:

 

politika je disciplina bazirana na strategiji i dugorocnim planovima i posledicama, a ne na nekakvoj formi u vidu "dogovora", "zajednickih projekata" i sl. u politici neko od ucesnika u igri uvek dobija, a neko gubi, uvek. biti u politici znaci biti subjekt jedne borbe za vlast koja je strasno teska, strasno zamorna, uzrokuje nevidjen organizacioni, ljudski zamor, osipanje, frustraciju i u krajnjoj liniji gubljenje identiteta, gubljenje tog subjektiviteta i rastakanje u neku splačinu difuznih pojedinačnih interesa i postajanje objektom odnosno plenom u toj borbi. da bi se to u kontinuitetu predupredilo i opstalo, mora postojati stalna regeneracija, stalno "podmazivanje" da masina moze da radi, da pojedinci mogu da se uklope u neku pricu koja je iznad njih i da ustraju dovoljno dugo, da se zrtvuju itd.

 

djb je u ovom segmentu i ovako gledano bezmalo krepan. ono što njih drži na životu nije ništa od normalnih zdravih faktora regeneracije i rasta, kao sto bi recimo bilo priliv novih ljudi (ne moraju biti poznati, samo da imaju odredjene kvalitete), i profilisanje clanova u javnom zivotu, profilisanje putem aktivnosti i poruka, širenje ciljne grupe, nego je to sve jače sektaštvo koje sve više prerasta u ogoljeni idiotizam koji je već postao i upadljivo bahat.

 

sa dverima je suprotno. dveri imaju dugorocan projekat da se prebace u mejnstrim i postanu ono kako ih ti sad nazivas i izgleda zaista i dozivljavas, neka gradjanska desnica, stavec, koja se sve vise "profinjuje", ali zna i da udari na dusmana kad treba. to je meni bilo jasno eonima unazad, bukvalno otkad sam prvi put saznao da dveri postoje, kao grupa, kao pokret i naposletku sad kao partija. a vidim, jednostavno nepogresivo se vidi da ti nemas dozivljaj njihovog rasta i uspeha u jednom kontinuitetu i ne vidis kako im je djb savrsena prilika za iskoristiti za jos jace i definitivno ujahavanje u mejnstrim i savrsen partner ciji steceni kapital odnosno "IP" u smislu sadrzaja njihovih poruka i ideja ce samo da iskoriste i aproprisu, dok djb nece nista imati od toga. djb je ideoloski thin-centered grupacija profilisana prema odredjenoj dosta uskoj populaciji (mali i manji srednji preduzetnici i slobodni profesionalci, ukljucujuci programere) i kao takva u startu definisana kao prolazna pojava, s obziroma da nisu uspeli da prevazidju taj svoj pocetni oblik, dok su dveri rastuca desnicarska opcija sa vrlo sirokom prijemcivoscu i vrlo dobrom i proverenom metodologijom, sto ukljucuje radikalizam i nasilje prema usmereno prema nepopularnim licnostima (a ne kao djb kontraproduktivni radikalizam u vidu jezika istrebljenja tipa "paraziti" prema najsirem mogucem sloju)

 

zato su u ovoj kombinaciji djb osudjeni na propast i glas za djb-dveri je glas vise za dveri a manje za djb, samo da znas. pa ako je tebi to okej, ali meni je kao ranom simpatizeru djb i ujedno ranom nemirisaču dveri ovo bukvalno jedna perverzna nocna mora i ostvarenje najgorih nadanja za nasu politiku.

  • Upvote 6
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato su u ovoj kombinaciji djb osudjeni na propast i glas za djb-dveri je glas vise za dveri a manje za djb, samo da znas. pa ako je tebi to okej, ali meni je kao ranom simpatizeru djb i ujedno ranom nemirisaču dveri ovo bukvalno jedna perverzna nocna mora i ostvarenje najgorih nadanja za nasu politiku.

 

Otprilike si sumirao ono što i ja mislim.

 

Na parlamentarnim sam glasao za DJB, ali posle kombinatorike na predsedničkim i ove "prirodne" koalicije sa Dverima nikad više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

politika je disciplina bazirana na strategiji i dugorocnim planovima i posledicama, a ne na nekakvoj formi u vidu "dogovora", "zajednickih projekata" i sl. u politici neko od ucesnika u igri uvek dobija, a neko gubi, uvek.

mozes li konkretno da objasnis sta ovo znaci? posto je meni previse nedefinisano. lepo zvuci, doduse, ali konketno znacenje mi izmice.

 

djb je u ovom segmentu i ovako gledano bezmalo krepan. ono što njih drži na životu nije ništa od normalnih zdravih faktora regeneracije i rasta, kao sto bi recimo bilo priliv novih ljudi

 

priliv novih ljudi postoji i te kako. samo se ne pojavljuju u medijima jer nema potrebe. to je ekipa ljudi koja nesto radi jer veruje u stav da je drzava bez korupcije osnova bez koje cemo se vecno vrteti u krug smenjujuci jedne lopove drugima ogrnute u razne ideologije.

 

djb je ideoloski thin-centered grupacija profilisana prema odredjenoj dosta uskoj populaciji (mali i manji srednji preduzetnici i slobodni profesionalci, ukljucujuci programere) i kao takva u startu definisana kao prolazna pojava

djb nema ideologiju u smislu komunizma, kapirtalizma, monarhije, pro zapad-istok i slicno. to je stranka ljudi koji smatraju da je prvi korak da se postuje zakon. to sto navedene grupacije poput visoko obrazovnog sloja ljudi razumeju to bolje od drugih - to kod tebe stvara iluziju da je djb "profilisan" na uskoj populaciji.

 

zato su u ovoj kombinaciji djb osudjeni na propast i glas za djb-dveri je glas vise za dveri a manje za djb, samo da znas. pa ako je tebi to okej, ali meni je kao ranom simpatizeru djb i ujedno ranom nemirisaču dveri ovo bukvalno jedna perverzna nocna mora i ostvarenje najgorih nadanja za nasu politiku.

 

"samo da znas". :haha: :haha:

 

jedino sto sam saznao je da kod tebe postoji veliki strah od dveri.. ok. za svakog ima nesto u ponudi. jankovic/djilas, oni su recimo fini, nisu fasisti... imas i sutanovca, balsu i kenu iz ds-a, i to su fini i pristojni ljudi. imas i belog koji je prostodusan i iskren momak, mada nije najsvetlija sijalica u lusteru. svasta ima...

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta priča o "političkoj utakmici" je posebno ispiranje mozga, uvek neko dobija, neko gubi, dakle ako deluje da su Dveri dobile nesto, DJB je izgubio, takav je zakon xD

 

Tj. ako se ta priča uopšte primenjuje na ovaj "samo da znaš" deo, ako ne, onda je ponovo reč samo o relativizaciji i dekonkretizaciji (čime se samo neguje status quo)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам се обећао Црном Врагу, након прошлогодишњих априлских избора, да више никада нећу изаћи на биралишта. Но, то је моја лична солуција изведена после обављеног разговора са ђаволом. Лично.

Што се тиче оних који и даље верују у демокрацију и саме изборе као њену нераскидиву нит, сматрам да пристојнија коалиција од Боле-Радуле коалиције на политичком тржишту тренутно не постоји, те да би управо њима ваљало поверити глас. Све остало је лице и наличје рогобатног режима, трулог система преплављеног политичарима који су дубоко огрезли у корупцију и макијавелизам, те који се, као такви, свакодневно ругају честитом народу путем малих екрана и тзв. друштвених мрежа.

Имагинос да испољи одређену дозу карактера и да не дозволи да га подмите џаковима брашна и хероина, па да случајно заокружи Ђиласа или недобог актуелну владајућу листу мегатрендоваца и цигана са севера и око њега.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno se ljudi u 2018. godini tripuju nesto oko pederskih prava

 

Leba mi ubijte se, razumece vas bliznji i oprostice, ipak su ozbiljni problemi mozga u pitanju

 

Seksualna orijentacija totalno nebitna tema, nije mi jasno ko se jos zamlacuje tim idiotizmima a da nije idiot

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam osecaj da kada bi celo djb preuzeo bilo ko a da to nije radulovic, da bi taj pokret procvetao. Radulovic je lik nesposoban i nesnadjen u politickom zivotu, neko mnogo iskusniji od njega bi digao taj pokret u nebo, a u isto vreme bi se skinuo teret koji im se namece za bivse ministrovanje i dugovanja poreza.... radul je sve sto ne valja u djb zapravo. Svejedno opet cu glasati za njih, puca mi kara za to sto su sa dverima, bitno mi je da su namere iskrene za to sto oce da urade, briga me za metode kako ce ih sprovesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam već ranije govorio, da mi je nepojmljivo da opozicija ne može da se udruži samo oko jedne tačke: medijska sloboda.

Nikakve koalicije, ništa... samo da jasno kažu da ne žele na izbore sa ovakvim RTS-om, PInkom i svim medijima sa nacionalnom pokrivenošću.

Oko toga bi trebalo LDP i Radikali da se slože... ili PSG i Zavetnici, bilo ko sa bilo kim.

Sad, ili to neće da urade jer su nesposonbi, ili jer su već unapred prodati Vučiću.

 

A ima nešto i u ovome što Vudu kaže. Ja izlazim na izbore uvek, ali sve više mislim da su farsa. One fore političkih partija gde niko ne može sa nikim za vreme kampanje, a posle izbora, svi mogu sa svakim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljivo je pratiti obrt kod velikog broja ljudi ovde koji su poleteli ka djbu u osnivanju, tada ste na opaske da je to politički diletantizam skakali na mene recimo, diletanti su bili i ostali i platili ozbiljnu cenu. a vi ste opet bez ikakvog kritičke promisli poleteli redom bacajući glas jankoviću, koji je jednaki diletant, ali u tih par meseci zanešenosti vam to opet nije smetalo...

 

takođe,

samo politički neinformisana osoba može da odvali kako djb i dveri nemaju ništa zajedničko, ok je biti neinformisan, ali onda je možda bolje malo ćutati.

razlikuju se u načinu na koji posmatraju stvari i jeziku koji koriste: djb je pragmatičan, dveri su nacionalne, ali se danas emocije i logika slivaju u jedno - eu skeptičan stav (u nabjlažem slučaju), ne pristajanje (makar na ovakvu) secesiju kosova, guranje korupcije i partijašenja u prvi plan, ukidanje subvencija za strance... na svim tim poljima se ove dve stranke slažu.

gde je dverima dovoljno da zamašu kamenom, djb vadi papire i kaže čekaj malo srbija je uložila neke novce u to kosovo.

gde dveri vide zlu anti-srbsku eu, djb vidi isto ono što svaki ekonomista sa dve zdrave u glavi i nezavisnim džepom i čistim dosijeom priča već 15 godina.

 

ja ću uvek da glasam za ljude koji kandiduju nešto više od ideje "pa ajde ako se potrudimo možemo da budemo članica EU pre albanije i makedonije možda".

 

A ima nešto i u ovome što Vudu kaže. Ja izlazim na izbore uvek, ali sve više mislim da su farsa. One fore političkih partija gde niko ne može sa nikim za vreme kampanje, a posle izbora, svi mogu sa svakim.

Naravno da su farsa i da je demokratija sranje, ali mi nemamo ništa drugo za sada a potpuno odustajanje svakako neće promenitit tek ništa.

U najmanju ruku ovako stoka mora da se potrudi makar malo da ukrade moj glas ili će da sluša ludog radula kako svira u skupštini.

Samo ne treba se ložiti mnogo i nadati nečemu, a glasati dok ne dokurči nekom ozbiljnom narodu koji će pokrenuti lavinu revolucija.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...