Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne bih rekao, to je vrlo verovatno tako u vecini mesta u Srbiji, treba lepo svuda prebrojati sve glasove ponovo u centru, sve stranke da pregledaju i onda da se izadje sa rezultatima. Nema ponavljanja izbora, ako treba mesec dana, mesec dana da se vrsi presek stanja dok ne bude svima tacno ista cifra. A onda jebati ove sto su krali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Kažu krađa izbora - šta ste ukrali, ja nisam ukrao ništa. Evo džakova pa brojite. Prvi put su svi džakovi sa glasačkim listovima dostupni, nisu u kontejnerima. Važno je da se svaki glas izbroji", rekao je Vučić i dodao da su se svi urotili protiv SNS na Vračaru.

 

:mhihi:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao, to je vrlo verovatno tako u vecini mesta u Srbiji, treba lepo svuda prebrojati sve glasove ponovo u centru, sve stranke da pregledaju i onda da se izadje sa rezultatima. Nema ponavljanja izbora, ako treba mesec dana, mesec dana da se vrsi presek stanja dok ne bude svima tacno ista cifra. A onda jebati ove sto su krali.

 

nije na vecini nego samo na kosovu. ima incidenata u unutrasnjosti ali onako srednjih. a ovo je kataklizma

znaci tamo nijedan clan BO nije bio iz opozicije ili ako je bio jedan bio je ubacen, kupljen, pitaj boga. to je jedini nacin da se ovako epik obim kradje na jednom mestu moze desiti. u ostatku zemlje situacija nije takva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao, to je vrlo verovatno tako u vecini mesta u Srbiji, treba lepo svuda prebrojati sve glasove ponovo u centru, sve stranke da pregledaju i onda da se izadje sa rezultatima. Nema ponavljanja izbora, ako treba mesec dana, mesec dana da se vrsi presek stanja dok ne bude svima tacno ista cifra. A onda jebati ove sto su krali.

 

Što je najgore, čak i tako da se odradi, moguće je da su mnogi glasovi "odnešeni", ili nestali nekud netragom, a drugi listići ubačeni u vreće.

Problem je tu i do (potkupljivih) posmatrača drugih stranaka. Ja sam jednom bio posmatrač u nekom selu, i tu da se sve stvarno radi po zakonu i pravilima, nikada problema ne bi bilo.

Mi smo 3 puta zajedno prebrojavali listiće. Svako je mogao da prebroji sve sam ispočetka, ako je hteo. Kad niko nije imao primedbu, napravljen je zapisnik, i svako od nas je stavio potpis na taj zapisnik. Zapisnik i vreće su potom transportovani, i svako je mogao da ide sa zapisnikom i vrećama (da proveri da se ne zamene vreće, ili zapisnik), do grada.... A posle... e tu recimo je moglo biti muvanja... to ne možeš da proveriš, jer se tu i tvoja nadležnost završava.

 

Ali ako je neko potkupljen... ili na Kosovu što opozicija često nije imala ni posmatrača.. i onda imaš 3 džibera koji se sve dogovore... pa tu je moguće ubaciti i 7 miliona glasova, samo ako ne bi bilo sumnjivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako gledano onda, svaki sistem glasanja je falican. Kontam da bi jedino kada bi se napravio neki sistem sa kripto valutom kao bitkoin, da bi mozda zbog prevelike sigurnosti taj sistem uspeo da se odrzi i da bude validan. Sve ostalo, nema teorije.

 

Edit: Malo proguglah i nadjoh da zapravo neko vec radi na tome, sto je super. Izgleda ce ameri da upotrebe prvi taj sistem sa kripto valutom i blockchainom. (izvinite za offtopic i nerd stuff).

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam tek kraj uhvatio, ali mi je i iz toga jasno šta se dešavalo

 

na FB stranici Dveri se pojavio i novi klip, u kojem Boško govori kako je rečeno da su Dveri na 5.01% i da je to dokaz istinitosti onoga što se govori danima, te da se čeka da RIK to i konačno potvrdi

 

imam utisak da od svega neće biti ništa ako Dveri/DSS i ČBČ uđu u skupštinu, tj. da će sve biti zaboravljeno isto onako kako je zaboravljen džak kojim su Vučić i Nikolić mahali 2012. godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja bas odgledah taj klip i nekako imam slican osecaj, da ce biti, a ok, usli smo u skupstinu, idemo dalje, to je to, ko jebe izbore i kradju, guramo dalje. Ako se ovo sve "smiri" u sledecih mesec dana, onda znamo ko je dobio pare i da je pao dogovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako gledano onda, svaki sistem glasanja je falican. Kontam da bi jedino kada bi se napravio neki sistem sa kripto valutom kao bitkoin

 

Dobar je i ovaj sistem kojem sam ja prisustvovao, i nije bilo nikakvih problema tada, samo tada nisam znao (i još uvek ne znam) da li onda, kada se zapisnik i kutija sa listićima otpremi u grad (ili bilo koju centralu), da li u toj centrali isto ima predstavnika opozicije koji preuzimaju listiće iz svih okolnih mesta, zajedno sa vlastima? Ili samo vlast to preuzme? Pa potom, kako se oni transportuju do Rik-a.. do Bg-a. Da li mogu da predstavnici opozicije budu tu?

Recimo: Ko kontroliše kombije koji idu autoputem Niš-Beograd? Zar ne može kombi da skrene u "noć" na 10 minuta? Zamene se džakovi... gotov posao... imaš zapisnik... imaš džak.

 

Kaže današnji RIK.. aj da odjebemo zapisnike, nego da gledamo šta je u džakovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://srbin.info/2016/04/28/u-rik-u-otkrivena-izborna-krada-glasove-opozicije-naprednjaci-brojali-kao/

 

 

18.000 birača je 0.4% od ukupnog broja

moguće je, ali trebalo bi svi da glasaju za one koji su sigurni u skupštini, a ne verujem da će se to desiti

 

posebno zbog toga što će mnogi lokalci koji su glasali za ostale stranke verovatno glasati za Dveri/DSS i ČBČ

 

 

bilo je i muljanja sa brojem birača upisanih u birački spisak, jer su bili popisani i rahmetli birači, a ja sam za ovo računanje uzeo podatak sa sajta RIK

nemam pojma da li je to konačan broj, jer se iz dokumenata koji se tamo nalaze to ne može utvrditi

 

ali to je to, otprilike

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...