Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

yumetal.net forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

  • Replies 346
  • Views 23.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • moras da razumes da Gojku "vanilla drustveni stavovi" znaci da nisu nacisti 

  • spuštaš album na svojoj listi zato što se sviđa i drugima pa ti si ubedljivo najveći pozer ovde

  • obsessed by cruelty
    obsessed by cruelty

    ćao drugovi i drugarice, nije loš album

comment_3101672

Album je fenomenalan i drugi deo je još bolje uklopljen kao celina, sa kulminacijom na poslednjem segmentu. Ima dosta derivativnosti i možda nisu sad neki vanzemaljski tehničari i vizionari ali muzika je fantastična i zaista šalje na kosmičko putovanje, daleko bolji je ovaj koncept sa izmiskovanim DM i space/ambient/post/prog momentima nego jedna pesma samo metal, druga samo nemetal. Produkcija je savršena. Igrica je dignuta na mnogo viši nivo sudeći po uloženom i od strane benda i od strane onih koji su investirali u sve ovo ali finalni proizvod je sjajan i mora da se sluša kao ceo album, nikako po segmentima. 

Btw, ovo mi nema baš nikakve zvučne veze ni sa Wormed ni sa Oranssi dosadašnjim radovima tako da ne znam čemu ta poređenja.

comment_3101674
1 hour ago, Haos sam ja said:

Album je fenomenalan i drugi deo je još bolje uklopljen kao celina, sa kulminacijom na poslednjem segmentu. Ima dosta derivativnosti i možda nisu sad neki vanzemaljski tehničari i vizionari ali muzika je fantastična i zaista šalje na kosmičko putovanje, daleko bolji je ovaj koncept sa izmiskovanim DM i space/ambient/post/prog momentima nego jedna pesma samo metal, druga samo nemetal. Produkcija je savršena. Igrica je dignuta na mnogo viši nivo sudeći po uloženom i od strane benda i od strane onih koji su investirali u sve ovo ali finalni proizvod je sjajan i mora da se sluša kao ceo album, nikako po segmentima. 

Btw, ovo mi nema baš nikakve zvučne veze ni sa Wormed ni sa Oranssi dosadašnjim radovima tako da ne znam čemu ta poređenja.

Sve si lepo i detaljno rekao,kao i svaki put. Album je vrhunski. Isto sam se pitao i ja cemu ta poredjenja. 

comment_3101682

Ajd i ja da kucnem nešta..

Pre svega uopšte nisam imao prevelika očekivanja kako su krenuli posle drugog albuma da izbacuju pretežno te ambijent/space/prog numere koje meni u takvoj formi ama baš niša ne znače, tako da sam i na novom očekivao da bude ne odnos 50/50 nego tipa da čujem jedan blast od 30 sec i to je to.. hahaha Srećom ipak nisam bio u pravu i ovaj bend (za razliku od mnogih) i dalje važi za vedete pre svega pravog, modernog a opet duboko ukorenjenog u oldskul Death Metal gigante današnje ekstremne scene! Da ne lažem ništa na ovom albumu nije nešto epohalno, niti sam pao na dupe na nekom posebnom delu, ali i dok se album sluša a i kad se završi imaš osećaj da si uživao u jednom fantastičnom albumu prepunom izvrsnih ideja ma koliko neke i delovale već poznato ipak je sve tako fino uklopljeno da se nikako ne stiče osećaj da slušaš još jedan od milion rip-off albuma. Jako mi je i zanimljiv sam koncept albuma da su zapravo samo dve numere koje su tačno na sredini podeljene tim njihovim prog/space šmekom čisto da preseku i daju malo više dinamike samom albumu, tako da kad se u momentima iz potpune mirnoće vrate DM krljačini pršti sve u šesnes.. Ono što sam primetio kao mali nedostatak je gotovo potpuno odsustvo onih doomy delova ala Brajdi i sl. Takodje ma koliko više volim ovakav tip produkcije kad sve zvuči više prirodno, organski i bassy ipak su mi ritam gitare previše potonule u miksu i zvuče poprilično muljavo. Uzeću paralelu sa novim albumom Nile koji produkcijski zvuči potpuno obrnuto, znači čista mehanika, ultra preciznost ali i ultra sterilnost, e kad bi Absolute Elsewhere imao samo trunku više te mehanike i preciznosti bio bi savršen, ali ni ovako ne mogu previše da se žalim.

Sve u svemu ja sam poprilično zadovoljan novim albumom, dal će biti AOTY još ćemo videti, ali svakako je u samom vrhu ne samo ovogodišnje metal ponude, već i čitave ove decenije zasigurno!

comment_3101795

Hajp je možda zaslepio one koji slušaju bend prvi put, većina odavde zna da je BI do jaja bend i bez ovog albuma i bez ikakvog hajpovanja po medijima. Mene ova situacija podseća na onu čuvenu srpsku "čim neko ima para, mora da je lopov", tako i ovde čim se lepo piše o bendu i albumu mora da su tu neke sile i ljudi reptili umešali svoje prste. Da li je možda moguće i da bend jednostavno ima kvalitet pa se zato dosta priča o njima?

comment_3101815

И ја не капирам чему толики хвалоспеви. Hidden History... је супер албум, након тога почели прво да са оним амбијенталним а сада и са овим прог елементима... Наравно, не кажем да је музика срање али једноставно није моја шоља чаја тако да скроз разумем да се ово ново некоме не свиђа.

comment_3101904

https://getmetal.club/alben/metal/death-metal/233651-blood-incantation-absolute-elsewhere-2024.html

Tracklist Deluxe 3CD Artbook:

CD 1: Absolute Elsewhere
1 The Stargate [Tablet I] 00:08:20
2 The Stargate [Tablet II] 00:05:08
3 The Stargate [Tablet III 00:06:51
4 The Message [Tablet I] 00:05:57
5 The Message [Tablet II] 00:05:59
6 The Message [Tablet III] 00:11:28

CD 2: All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
1 Balance 00:20:49
2 Flight 00:20:37
3 Dawn 00:05:43
4 Rain 00:13:43

CD 3: Luminescent Bridge
1 Obliquity of the Ecliptic 00:08:55
2 Luminescent Bridge 00:09:39

Edited by Chicken Little 420

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

Recently Browsing 0

  • No registered users viewing this page.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.