Jump to content

Dissection


Sisus

Recommended Posts

Jako mi je zao sto neki ljudi ne vole Reinkaos. Nikada necu shvatiti zbog cega je to tako. I ja sam ocekivao jos jedan Storm of the light's bane, i jesam bio malo iznenadjen kada sam cuo malo drugaciji Dissection, ali u pozitivnom smislu. Vec na prvo slusanje sam bio odusevljen. I sve su mi pesme vrh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bilo žao kad sam stigao do kraja albuma, ali ne zato što je kraj, već zato što sam sve vreme čekao kad će da ubrzaju taj ritam 3x već jednom...

 

i meni isto. jednostavno nije mi to dissection na koji sam navikao bez obzira sto se tako zove. a i nezavisno od toga mi se ne svidja. u tehnickom smislu je dobar ali mi se album kao album ne svidja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jako mi je zao sto neki ljudi ne vole Reinkaos. Nikada necu shvatiti zbog cega je to tako. I ja sam ocekivao jos jedan Storm of the light's bane, i jesam bio malo iznenadjen kada sam cuo malo drugaciji Dissection, ali u pozitivnom smislu. Vec na prvo slusanje sam bio odusevljen. I sve su mi pesme vrh.

 

 

 

Kada sam cuo prvu pesmu sa ReinKaosa, osetio sam se potpuno isto kao kada sam, na primer, cuo Night's Blood. Hej, ista energija izbija iz te muzike ! Da mi je neko pustio na slepo oprostajni album, odmah bi znao o kojoj se grupi radi...Greske nema ! Svirka se tu i tamo promenila, kao sto je i normalno da se menja kod svih bendova, jer se i ljudi u njima, usled novih iskustava ili razmisljanja o starim, neprestano menjaju...To se mozda ne svidja nekim okorelim fanovima starijeg Dissection-a i to je OK , ali ni meni nije jasna tolika ogorcenost prema RK...

Osecam kao da je Jon hteo da izrazi neka shvatanja jasnije i upecatljivije nego pre, da ostavi jaci utisak nego ikad na ljude i ta direktnost se odrazila i na samu muziku, koja je izuzetno catchy, ono...ne verujem da ste mogli brze da zapamtite starije stvari od novih...melodije i refreni se instantno probijaju u svest i dugo se po njoj motaju...a ipak, muzika nije izgubila na tezini i tami...Daleko je ovo bilo od komercijalnog poteza...a ja sam daleko od toga da zastupam filozofiju pokojnog pevaca, da me neko ne bi pogresno shvatio.

Licno mi je SekriAno vrhunac karijere benda, a i spot za Starless Aeon je yak. Cini mi se da je predvidjen za snazno delovanje na subliminalnom nivou...Ima li iskustava ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam cuo prvu pesmu sa ReinKaosa, osetio sam se potpuno isto kao kada sam, na primer, cuo Night's Blood.

 

A ja sam ceo album čekao upravo nešto što bi me podsetilo na Night's Blood... Mislim da ceo album kolje i to što nema one atmosfere, u najtehničkijem smislu, gitare su mnogo čiste.

Edited by gojko88

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidis na primer, ja tu energiju ne osecam uopste. Kad cujem Night`s Blood ili Thorns of Crimson Death, osetim toliku energiju da mislim da bih se pokidao. Reinkaos u meni ne budi ama bas nikakva osecanja. Jednostavno mi je sterilan.

 

 

Pa ne znam...Mozda se gospodin Grof izmenio, a ne Dissection :bigblue: Mozda te stvari koje si pomenuo bude u tebi samo secanja na neka osecanja...Da ih sad prvi put cujes, verovatno ne bi nista osetio, bas kao i pri preslusavanju Reinkaosa...Nisi vise tako senzitivan, ostarilo se , prerasle se neke stvari ;) Pretpostavka...Ja nisam fan Dissectiona - na mom jelovniku su vec dosta godina, ali samo kao zacin, tako da ne bih da se svadjam sa Mister Grofom, koji je ovu temu i otvorio...

 

Umesto dvoboja utokama :violent: , ja biram dvoboj :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ni ne svadjam. Gospodin Grof kako ti kazes (a osecam u ovome dozu sarkazma) je isti kakav je i bio, mozda se samo malcice smirio sa godinama, ali nikako promenio. Za Dissection se ne moze isto reci. I meni nisu zacin, vec na samom vrhu top liste omiljenih bendova, ne racunajuci Reinkaos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To je vecna rasprava koji bend sta svira. Svaki bend ima uticaja i ovoga i onoga, i moze se voditi polemika do sutra. Ako cemo da cepidlacimo, Dissection je black/death metal do Reinkaosa, a Reinkaos je melodicni death metal. Ja licno slusam i black i death metal. Osecanja koja mi Dissection stvara su mnogo vise black, tako da ih ja dozivljavam kao black metal, a to sta su oni po nekim pravilima uopste nije bitno. Mislim da bi ovaj topic trebalo da bude na black metalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitare su death, bubanj je death. Jedino sto je mracna atmosfera pa neko moze pomisliti da su black. I zbog toga sto su melodicni. To je jednostavno svedska skola death metala.

 

Grief Prophecy ne da nije black, nego je brutal death. Nije Dissection samo Storm Of The Lights Bane.

 

Edit: sto se mojih osecanja tice - melodicni death.

Edited by SperMen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...