Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

Допада ми се начин размишљања у твојим фотографијама, тражиш од посматрача да гледа а то је суштина фотографије као уметности.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, ali, kako to kaže naš narod, boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka.

Slike jesu tehnički impresivne, ali mi je sve to, kako se to kaže, larpurlatizam.

:D

Ništa vidio ništa što mi je upola simpatično kao ova tvoja treća sličica (Which Way to America?).

 

nije zlo od aparata, u pitanju je izgleda Canon G3. verovatno sa prislonjenim naopacke manuelnim normalcem (50, 55mm) bilo koje marke (Jupiter 3 je narocito popularan, jer je dzabaka, a ima ga na milion zorkija). ostatak je masterful kompozicija i strpljenje i DEFINITIVNO nije umetnost radi umetnosti, ovde ima vrlo impresivnih vista iz mikrosveta kapljica vode. Da bi se zamrzla kapljica brzine okidanja su 1/1000 - 1/4000 sec. pogoditi kapljicu u kadru (a da ne pricamo o manuelnom fokusu na kompaktu) sa sporom blic sinhronizacijom i odabrati pozadinu koja ce dobro da izgleda kroz kapljicu zahteva puno pripreme, proba, vestine, maste, talenta...

Bilja - Queen of waterdrops.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije zlo od aparata, u pitanju je izgleda Canon G3. verovatno sa prislonjenim naopacke manuelnim normalcem (50, 55mm) bilo koje marke (Jupiter 3 je narocito popularan, jer je dzabaka, a ima ga na milion zorkija). ostatak je masterful kompozicija i strpljenje i DEFINITIVNO nije umetnost radi umetnosti, ovde ima vrlo impresivnih vista iz mikrosveta kapljica vode. Da bi se zamrzla kapljica brzine okidanja su 1/1000 - 1/4000 sec. pogoditi kapljicu u kadru (a da ne pricamo o manuelnom fokusu na kompaktu) sa sporom blic sinhronizacijom i odabrati pozadinu koja ce dobro da izgleda kroz kapljicu zahteva puno pripreme, proba, vestine, maste, talenta...

Bilja - Queen of waterdrops.

Ne razumijemo se/ne slažemo se.

 

Slike su takve kakve jesu, odlične/jako lijepe, međutim, ne prenose mi neku poruku prigodnu tipa "Poslednja kap znoja Brus Lija".

Zato sam rekao to što sam rekao.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumijemo se/ne slažemo se.

 

Slike su takve kakve jesu, odlične/jako lijepe, međutim, ne prenose mi neku poruku prigodnu tipa "Poslednja kap znoja Brus Lija".

Zato sam rekao to što sam rekao.

:pivopije:

 

u "poslednja kap znoja Brus Lija" fotografija je najmanje bitna stvar. Koncept je ono sto te uzbudjuje, a to ti 90% prenosi naslov. Da je naziv one kapljice bio "Death Of Universes" ta slika bi pricala pricu. A to je meni sranje. Reci su za knjige, nisu za slike :) btw. mene je odusevila jedna cura na jednom forumu sto je slikala nadgrobni spomenik neke devojcice od pre ko zna koliko godina. Slika nista posebno, medjutim naziv je bio "Don't let the bedbugs bite" i to je ono sto ju je uzdignulo na novi nivo. A uz takav naslov je mogla da stoji bilo koja druga fotografija groba, ne bi promenilo utisak. Znaci - ako hoces da ti fotografija prica pricu, onda ona ne sme da ima propratni tekst, mora da bude samodovoljna. a da budem iskren, jedino te Biljine kapljice na ko zna koliko strana unazad nisu najobicniji snapshotovi.

 

najbolja kratka prica na svetu, Hemingvejeva (i po njegovim recima njegovo najbolje delo (u pravu je)): FOR SALE: BABY SHOES, NEVER WORN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji smor. Slike deluju super kad su thumbnailovi a kad otvoris vidis sta znaci imati samo 3-4 megapiksela...

Pa nije sve u dobrom aparatu. Fotografije su me oduševile. Stvarno impresivno!!! Mislim, koliko tu samo treba vještine... IDEJA je ubedljivo najjača. Svaka joj čast! Upravo gledam review aparata kojim je radila. Nije nešto, stvarno, ali zar to ne čini priču samo interesantnijom? :D

 

Nisi ti bas tako mutava, znas? :) Znak i Cvikeri su sjajne fotke, samo guraj. :D

DAAAA, te dvije su definitivno mnogo dobre. :da: I eto, opet nije neki aparatić, a fotografija ostavlja veliki utisak.

 

Bilja - Queen of waterdrops.

:pivopije:

 

FOR SALE: BABY SHOES, NEVER WORN

Stvarno sramota. Još sam imala 10-ku iz američke književosti i radila Hemingway-a i opet nikad čula za pričicu. Idem odma' da je skinem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno sramota. Još sam imala 10-ku iz američke književosti i radila Hemingway-a i opet nikad čula za pričicu. Idem odma' da je skinem.

 

:lol::lol:

 

Надам се да ћеш имати довољно слободног времена да је прочиташ.

---------------------------------------------------

 

 

Иначе, допадају ми се Биљанине фотке.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne cini pricu interesantnijom. cini da se nerviram zasto cim uvecam makar na 600x600 slika bude brlja.

 

Steta sto vec tada nije imala ovaj 350d.

inace slazem se s HowlingWindom oko one diskusije gore.

 

uzivajte - http://werol.deviantart.com/gallery/

jeste velika galerija ali obidjite je. Ima i zanimljive kapljice.

 

usput je uradio ono sto ja zelim od vajkada - uslikao pahuljicu http://www.deviantart.com/deviation/27898187

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Надам се да ћеш имати довољно слободног времена да је прочиташ.

:razz: :razz: :razz:

 

Pa otkud sam znala da to NIJE naslov priče?

 

:razz: :razz: :razz:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, galerija je NESTVARNA..

 

 

slike su vrhunske, prelijepo.. tacno tako, zemlja vidjena ocima neba : )

 

 

 

onaj delegat na pamuku mi se najvise svidja nekako :D

 

 

 

 

elem:

Briga me za zimu, briga me za snijeg, krzno mi je toplo, ja sam mali..

 

A jos nije ljeto doslo..

 

Istekle im registracije.. :)

 

It iz veri important for KalifornJa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...