Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

What the f**k is that?:) Just kiddin' :) Ali uz takvo ime, mora da do jaja pise :)

Mislim da ce se jedan od mojih sinova zvati Esteban a jedna od cerki Eceverija :) O da :)

Echeverría's renown as a writer rests largely on his powerful short story El matadero ("The Slaughterhouse," written in 1839 but not published until 1871), a landmark in the history of Latin American literature. It is mostly significant because it displays the perceived clash between "civilization and barbarism", that is, between the European and the "primitive and violent" American ways. izvor: wikipedia

 

Iz zbirke njegovih dela tako da sam možda omašila temu xD Ali, eto, kao najupečatljivija priča :)

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i neka nova od njega, skoro je izasla, o devojci koja putuje po svetu i zivi po aerodromima. Zaboravan sam nesto, pa se ne secam naslova. U njegovom duhu i dalje.

"Kada padne noc" je najnovija, valjda si na tu mislio. x) Moracu da je procitam, simpaticna je tema...

 

Nego,

 

Henrik Sjenkjevic - Bez dogme

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

nedavno pročitah (po drugi put) Pekićevo Besnilo, a sad se bacam na Anđele Pakla od jednog, jedinog i neponovljivog HST-a :rockdevil:

Za Besnilo...koje izdanje citas? ja sam kupio ono na kiosku, puno je gresaka...strasno... kupicu sabrana dela, ali sad mi nije to prioritet, do tad bih zelo da imam/procitam tu knjigu bez gresaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

mislio sam na ovog šumara. To je Walden, napušta ovu civilizaciju, živi u skladu sa Prirodom... izgleda da je na isti kalup, ali Walden je jedno 150 godina star roman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...