Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

А филм, заправо, није ни принети књизи, веруј ми ...

Нисам од оних који мисле да је књига обавезно боља од екранизације али је, у овом случају, дефинитивно тако.

У филму не постоји оно обиље информација и сугестија које се нуде у књизи и које је чине је врло напетом и занимљивом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А филм, заправо, није ни принети књизи, веруј ми ...

Нисам од оних који мисле да је књига обавезно боља од екранизације али је, у овом случају, дефинитивно тако.

У филму не постоји оно обиље информација и сугестија које се нуде у књизи и које је чине је врло напетом и занимљивом.

 

Hvala na informacijama. Čim se završi zadnji ispit, krećem sa čitanjem onih knjiga koje sam morala ostaviti po strani zarad obrazovanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I? Utisci?

Jesi i i Paklenu čitao na engl.? Meni se svidio jezik kojim se služi, pozajmice iz ruskog...

Ja je počela i nikako da nastavim... Ispiti... :mrtav:

LOTF - Uh..znachi kad sam bio na zadnjih 15ak strana rekoh sebi 'Il ce da ga zakolju, il ce padne neki kompromis, nema trece!' :) ..ali kraj sa zapaljenim ostrvom i cela ta ironija me je odushevila..odlichan kraj..zbunjeni Percival, Ralph rodjeni vodja heh..Nastanak i urushavanje jednog malog drushtva. Mnogo dobra knjiga..videh da postoje i dva filma, koje i ne zelim da gledam..i ne samo zbog nekog skepticizma vec procitah da je npr scena kada Simon pricha sa Lord-om izbachena..inache jedna od najupechatljivijih scena knjige!

 

ACO nisam chitao na engleskom vec na srpskom..a imam zelju da je prochitam i an engleskom..iako sam nesiguran dodushe kako cu je chitati s obzirom na rusko-englesko meshanje..ili me to samo prevodioc uplashio na kraju knjige :) Ali sve u svemu..knjiga mi se svidela vishe no film, koji me je odushevio kada sam ga odgledao heh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni nju nikako da pročitam. Kada pomislim na njega, podsjeti me na ogavnog profesora teorije književnosti, Sinišu Jelušića, koji ga je svako malo citirao da bi mi, na kraju prve godine, omrzao bilo koje potencijalno čitanje Eka. (je li gen. jednine od Eko- Eka? :confused: )

Zato je film FENOMENALAN! :da:

:) Razumem,ponekad i ja imam predrasude prema nekim piscima ili filozofima zbog istih razloga.Mada,u svakom slucaju bi trebala da procitas neku knjigu od njega,jer Eko je odlican pisac i sve knjige koje sam procitao od njega su mi se svidele.

Istoimeni film nisam ni gledao.:no:

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Razumem,ponekad i ja imam predrasude prema nekim piscima ili filozofima zbog istih razloga.Mada,u svakom slucaju bi trebala da procitas neku knjigu od njega,jer Eko je odlican pisac i sve knjige koje sam procitao od njega su mi se svidele.

Istoimeni film nisam ni gledao.:no:

 

Ti pogledaj film, a ja ću pročitati knjigu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monstrous regiment - Terry Prachett

 

Sad kapiram kako Pracet nece doziveti da sve njegove knjige budu prevedene na srpski. Ovo sto sad citam je neka 10. posle Maskarade, na srpski poslednje prevedene knjige, a oni ih prevode jednu godisnje, za Sajam...

 

Mada na engleskom su jos bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam komplet Adricevih knjiga,ali nikako da se nakanim da procitam Travnicku Hroniku.Jedino sam "Na drini Cuprija" procitao.

kako ti se svidja T.H.?

 

Daleko je mrachnija, vishe ide na psihologiju samih provincijasha, uchmalost sredine... Ako si ikada chitao Andricevu pripovetku "Anikina vremena", podsetice te na nju... Ako nisi, chitaj T.H. samo ako si spreman da se bash zadubish u materiju, jer u suprotnom ce ti biti fuj... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nothing ever beats the original..

 

Inache..zavrsio jutros "Autostopera"...amazing knjiga..a sad bi trebalo da krenem polaaaako sa citanjem "Braca Karamazovi"...

 

Prva njegova knjiga koja me je smorila na pola.fuck.Zbirke priča su mu mnogo bolje.I Faktotum.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...