Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

I ja sam pričala o engl. verziji. Fora je upravo u njoj, zbog dvoličnosti termina Earnest :da: Pouka čitave priče je u zadnjoj rečenici, sjećaš se?

 

I’ve now realised for the first time in my life the vital importance of being earnest. :D

 

Da, cuvena poslednja recenica :D

Stavise, ni film nije los..

 

Baš prije neki dan kupih od njega De Profundis, The Ballad of Reading Gaol and Other Stories. Ovo je, s druge strane, znatno ozbiljnija tematika, pisana dok je boravio u zatvoru.

 

Znam i za ta dela posto smo detaljnije radili biografiju, medjutim nisam ih procitala, iskreno ni trazila, tako da ne znam koliko su dostupna..

Javi kakvi su utisci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maksim Gorki - "Mati"

 

Sjajna psiholoska studija i vrlo kvalitetno stivo ali takva komunisticka propaganda - nemam reci.

To politicko agitovanje gotovo da je ubilo sve svetle tacke kojih, zaista, ima u izobilju.

Da nije tako politicki obojena, preporucio bih je svakome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Braca Karamazovi

 

Za raspusta prochitah: Lord Of The Flies, Paklena Pomorandza i juche ujutru po treci out Dr.Dzekil i Mr. Hajd i rekoh sebi da cu od ponedeljka da chitam Karamazove jer mi treba za lektiru..al sinoc dok vrshljah po dnevnoj sobi ugledah "Autostoperski vodich kroz galaksiju"..koji sam prochita zadnji i jedini put, pa ima vec 3-4 godine..i prichita mi se opet. Tako da ce Braca da prichekaju :)

 

Ford car :) Genijalna knjiga bre!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umberto Eko-Ime Ruze

 

То је сјајна књига!

Еко је невероватно образована и интелигентна особа;

књига баш добро приказује прилике у Европи а нарочито Италији у 13. и 14. веку и брутално распарчавање и јерес која се појављивала у оквирима католичанства.

Врло занимљиво и тотално препоручљиво.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Umberto Eko-Ime Ruze

Ni nju nikako da pročitam. Kada pomislim na njega, podsjeti me na ogavnog profesora teorije književnosti, Sinišu Jelušića, koji ga je svako malo citirao da bi mi, na kraju prve godine, omrzao bilo koje potencijalno čitanje Eka. (je li gen. jednine od Eko- Eka? :confused: )

 

 

 

 

 

Zato je film FENOMENALAN! :da:

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...