Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Taj sam više puta hteo da skidam al nisam nikad. Malo sam skeptičan, ne toliko zato što je iz 64-e nego zato što je komedija iz 64-e. Al ajd daću mu šansu ovih dana...

 

Kako se zove onaj lik sa cvikerima i brkovima ko hitler što ide okolo i kenja ko foka? Ima onog gluvonemog i još neke pajtaše... Crno-belo je i matoro je...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboga ljudi jel nije izašla ni jedna dobra komedija u poslednje vreme a da išta valja? O.o

 

 

edit:

 

Skidam ovo pa šta mi Bog da :)

 

50firstdates.jpg

A gde nadje njega (Sandlera). Kako mi ide na kurac to je sprdnja, pravi glumac za decu iz predskolskog.

 

Jesi li gledao Talladega nights? Ako nisi, eto ti preporuke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sinoc ekranizaciju "Lord Of The Flies", predobre knjige Vilijema Goldinga. Uvek od ovakvih adaptacija ochekujem neshto vrlo loshe, ali ovo je, za divno chudo, do jaja ispalo. Malo me dodushe razocharale scene sa Sajmonom i sa svinjskom glavom, poshto je to meni bio vrhunac knjige, jezivi momenti. A ovde su to malo plitko uradili..u stvari, inache, je kamera, snimanje, kako da gu nazovem... chudna na momente, i lechka loshija. A ide plus na to shto je black&white. All in all, nisam razocharan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Bruges (2008)

 

In-Bruges-1460.jpg

 

IMDB

 

Holed up in Bruges, Belgium after a difficult job, two hit men begin to differ on their views of life and death as they become used to local customs.

 

Odlican film, prvo Colin Farell, tog glumca skoro nisma video u ovako dobroj ulozi.

Brendan Gleeson kao njegov partner se takojde izdvaja, i naravno ludi Ralph Fienes kao negativac....

Ovaj filme je potpun sto se tice fabule i likova, vratio mi je veru da ameri mogu da naprave zabavan i inteligentan film.

Npr. U doticnom filmu mozete videti Briz (Bruges) kao najstariji srednjovekovno grad, predivne arhitektonske gradjevine koje bih zaista zeleo da vidim za zivota...

 

Ali najvise bih izdvojio glumce, nekako mi se cini da je ovo najbolja uloga doticnog Farella, prvo pod jedan cudna je, nije nikakav smeker u pitanju (a previse je takvih glumio). i sama fabula je neobicna koliko i likovi i sam kraj, a to se deco u danasnje vreme holivuda i slicnih efekata ne vidja, tako da brze bolje odgledajte ovaj film i divite mu se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdjujem, najbolji film koji sam videla u zadnje (dugo) vreme :da:

Dobro je da ga nije rezirao Guy Richie jer bi bio sprdnja (iako volim sve njegove filmove), eto ne znam sto me je na njega podsetio.

Samo obavezno - pratite sa paznjom, bez caskanja za vreme filma jer SVI detalji imaju neku svrhu! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pogledala Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004)... http://www.imdb.com/title/tt0339291/

 

Kada kazu "film koji je dobio Oskara" ne budite lenji te pogledajte ZA STA ga je dobio....

 

Ovde su savrsheni steampunk enterijeri, atmosfera je dobra, sminka, kostim vrh!

Sve ostalo je ocajno.

I pored toliko dobrih glumaca film vuce nekoj bednoj osrednjosti. Ocekivala sam vise od Dzima Kerija, dok su deca "razvalila".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pogledala Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004)... http://www.imdb.com/title/tt0339291/

 

Kada kazu "film koji je dobio Oskara" ne budite lenji te pogledajte ZA STA ga je dobio....

 

Ovde su savrsheni steampunk enterijeri, atmosfera je dobra, sminka, kostim vrh!

Sve ostalo je ocajno.

I pored toliko dobrih glumaca film vuce nekoj bednoj osrednjosti. Ocekivala sam vise od Dzima Kerija, dok su deca "razvalila".

Izbedachio sam se kad sam video u koliko je scena Sunny kompjuterski odradjivana. Hteo sam da verujem da postoji beba koja mozhe zubima da se drzhi za sto :cry: .

 

Mada je Keri imao 4 lika u filmu. Meni je bio jak. Posebno ona referenca na Karate Kida.

 

Inache sveukupno jeste malo shupalj film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to isto gledao pre 3 dana. Lično sam se razočarao u Jima Carry-ja kao komičara. Stalno ponavlja iste fore sa pokretima i maltene iste fazone. Kao da još uvek gledam Masku i Ejs Venturu... :no:

 

Inače film ima očajan scenario. Jel to pravljeno po nekoj knjizi il šta? Totalno nelogične razvoje događaja...strašno...

Klinci jesu bili dobri i dobra je fotografija, šminka i kostimografija... :):da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...