Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

5. viktoria

4. youth

3. ex machina

2. lobster

1. mali princ

bi bili top 5 mojih za prošlu godinu.

Sto bi rekla Duska, ne mogu ti ja to tako...

Ceka se Purge 3, crush, kill, destory...

http://www.youtube.com/watch?v=7kqKsIaJCSY

 

Najjaci film ikada je True Romance.

http://www.youtube.com/watch?v=5gGZAIFteAg

Mada, mnogi ce reci, jebes film, kada Semjuel izduva na samom pocetku, iako, mada, premda, makar...

Edited by Sreta

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha, taj scenario ima više "dijaloga" i radnje nego li hoštaplerski filmovi Cristophera Nolana ili bilo kojeg drugog holivudskog režisera koji prosipa iz šupljeg u prazno. Sam film je prezentovan kao grafička novela, i to je najbolje što je zadesilo takav film. Inteligentan je, zabavan, nabujan akcijom, i ponovo ću mu se vratiti kada uzmem blu-ray.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, fenomenalan je. Plus Millerovo prebacivanje na novog lika, Furiose je potez vredan svake pohvale, Charlize Teron iskulirana za Oskara, što je sramotno. Hardy je tu bio samo podrška, ali i on je savršen ™

 

Jbg, jedino što će me smoriti, što će zasigurno pokušati ostali režiseri da skinu tu formulu filma i kao sa Panterom (pun kurac raka od muzike i loših kopija, bljak!) ogadiće mi ga u jednom momentu...

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha, taj scenario ima više "dijaloga" i radnje nego li hoštaplerski filmovi Cristophera Nolana ili bilo kojeg drugog holivudskog režisera koji prosipa iz šupljeg u prazno. Sam film je prezentovan kao grafička novela, i to je najbolje što je zadesilo takav film. Inteligentan je, zabavan, nabujan akcijom, i ponovo ću mu se vratiti kada uzmem blu-ray.

 

Ne, fenomenalan je. Plus Millerovo prebacivanje na novog lika, Furiose je potez vredan svake pohvale, Charlize Teron iskulirana za Oskara, što je sramotno. Hardy je tu bio samo podrška, ali i on je savršen ™

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mad max je revolucija. #1 za 2015.

sicario je retko dobar, ne znam mnogo takvih filmova.

avengers: ultron - vrh.

 

ex machina je pretenciozan film za publiku koja voli da se oseca pametno. a realno, sranje. jedino sto mi se svidja je hotel gde je snimano..

 

 

jel ima victoria na torrentu negde (na kat-u nema)?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta bi ti, da naprave od Mad Maxa psihološki triler??? :haha:

 

Jbt, to je Mad Max...

 

BTW, odličan film.

 

Pa dobro, ne baš psiho-triler, ali mogli su bar malo nekog zapleta da unesu, scenario MadM zvuči odprilike ovako:

 

Stići od tačke A do tačke B, i onda se vratiti! :mhihi:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim problem u tome da se trazi scenario u akcionom filmu.

 

Matrix je sci-fi akcija.

Kill Bill je akcija

Bornovi filmovi su akcije

Bondovi filmovi su akcije

Terminator je akcija

Training Day akcija

Snatch je akcija

French Connection isto, i tako u nedogled.

Jebena Police Story sa Jackie Chan-om je akcija. I to odlična.

 

 

Svaki od ovih filmova ima scenario i neku pricu koja nije "otišao-vratio se i sve sam ti doneo".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Human, isto kao i za Ash vs Evil Dead, da mu jebem miša. :haha:

 

Volim kada je neko toliko promućuran pa misli da je lako napisati scenario sa malo ili ništa dijaloga. plus posle reći kako je film od tačke a do tačke b, a sve one silne detalje, scene, scenografiju i likove zaboraviti,ccc...

 

 

Truli, da si gledao artwork i story board za film, i slušao Millera kako priča o tome kao o grafičkoj noveli, što u suštini jeste, ozbiljniji je crtež od 90 posto stvari koji gurate na stripu.

 

Šteta samo što se vertigo nije izdigao iznad situacije sa crtežom u stripovima koji produžuju lore o svetu i likovima. Ali su zato cover moćni.

 

Imaginos, Avengers su ti vrh, a Ex Machina bućkuriš? Napusti temu, bitte. :bigblue:

Ultron je hrpa govana koju ne bi ni neki talentovaniji režiser spasio.

Ex Machina je poslednje osveženje u sci fi žanru, još od Blade Runner-a i Ghost In The Shell prvog nije se bolje postavilo pitanje o robotici, i čovekovom izigravanju Boga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ex machina je pateticno ostvarenje koje gadja publiku "hipster-programer", nit gore glume, nit gore price (sve se zna od prvog minuta), nit banalnije poruke. koeljo kinematografije. mekdonalds filozofije. rumenko medju sladoledima. :)))

 

ultron je jedan od boljih negativaca. naoruzan, boem i anarhista. ;-)

 

---

 

@skullkrusher

hvala!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...