Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Što bi rekao Immortan Joe: MEDIOCRE.

 

Ne pije ti to sinko vodu. Nažalost dramski momenat kod Ultrona je i njegova najveća mana, on je ništa, u stripovima su ga barem koliko toliko razvili, a ovde je samo James Spader u douchebag robot modu.

Plus isti zaplet kao i u prvom, samo na mikro nivou, ni u jednom momentu taj Ultron ne deluje zajebano.

A da ne pričam o prenatrpanosti sa likovima, ne može da funkcioniše takav film, previše ih ima. Zato se i brinem za ove Infinity Gem varijante i Civil War. biće papazjanija.

 

Čekaj, hoćeš da kažeš da danas ne rade na robotima koji izgledaju kao ljudi i da rade sve što požele? (Od seksa, pa do komunikacije, zahvalnost ide Japanu)

I to što je sve uzeto u minimalnom ambijentu i snimljeno je tebi hipsterski? Naprotiv, priča je koncizna, gluma je dobra (Isaacs glumi za Oscara, ali riba krade na kraju šou)

Hajde daj mi primer po tebi dobrog sci fi filma? Koji nema te mekdonlads hipster filosofije, m? :obrv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim problem u tome da se trazi scenario u akcionom filmu.

 

Matrix je sci-fi akcija.

Kill Bill je akcija

Bornovi filmovi su akcije

Bondovi filmovi su akcije

Terminator je akcija

Training Day akcija

Snatch je akcija

French Connection isto, i tako u nedogled.

Jebena Police Story sa Jackie Chan-om je akcija. I to odlična.

 

 

Svaki od ovih filmova ima scenario i neku pricu koja nije "otišao-vratio se i sve sam ti doneo".

 

Za svaki od tih filmova možeš isto tako da banalizuješ priču. Ne tvrdim da MMFR ima duboku priču, ili bar pokušaj, kao Matrix npr., ali mi isto tako idiotski za film koji onako izgleda da se svi kao minus hvataju za priču. Čuli ste negde jednu rečenicu i sad to vrtite. Apsolutno ništa drugo nisam čuo kao negativnu kritiku za taj film.

Edited by Angelystor
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I omaših temu, pa voivode prebaci tamo gde treba, začarala me je vaša diskusija, zamišljao sam vas u foteljama sa lulama u ustima i oblakom dima koji ispisuje nazive filmova o kojima diskutujete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

. Čuli ste negde jednu rečenicu i sad to vrtite.

 

Bruh, do you even honest trailer-uješ?

 

Sad ozbiljno, odavno sam rekao da je dobar film, i naravno da sam uživao gledajući ga, ali eto, meni se prvom ne sviđa što je Max sporedan lik.

Imamo njegove flesheve kako mu je poginuo neko, demoni iz prošlosti ga proganjaju i sta? Zašto je bitno to za priču koja se apsolutno vrti samo oko Furiose? Ne vidim poentu.

 

I ovđe se pominje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Truli, da si gledao artwork i story board za film, i slušao Millera kako priča o tome kao o grafičkoj noveli, što u suštini jeste, ozbiljniji je crtež od 90 posto stvari koji gurate na stripu.

haha, većina grafičkih novela je indi crno belo...

ti si verovatno od onih likova koji 6 skupljenih brojeva sendmena zovu grafičkom novelom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loš pokušaj trola. :mhihi:

 

Gde piše da moraju da budu samo crno bele? Millerov 300 u boji, Murova izdanja The League Of Extraordinary Gentlemen u boji, Preacher, 100 Bullets, Hellblazer u boji. itd. itd.

 

Idi bolje pročitaj neku od navedenih, ako već nisi. I drži se teme.

 

Gledao Coppolin specijal sa Bill Murray koji je rađen za Netflix. Blagi bogo, ništa dosadnije u životu nisam gledao. Pojavljuju se razni poznati glumci, i onda on sa njima nešto pevuši, ali nigde zicera i fora. Do zla boga je dosadno. Premišljam se da li da gledam Bling Ring... :no:

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pije ti to sinko vodu. Nažalost dramski momenat kod Ultrona je i njegova najveća mana, on je ništa, u stripovima su ga barem koliko toliko razvili, a ovde je samo James Spader u douchebag robot modu.

 

A da ne pričam o prenatrpanosti sa likovima, ne može da funkcioniše takav film, previše ih ima. Zato se i brinem za ove Infinity Gem varijante i Civil War. biće papazjanija.

 

prvi aksiom - ne postoji los film sa skarlet johanson. sve i da samo stoji u filmu, to mora da bude dobro. vrh riba bre.

(zena kaze da isto to vazi i za ovog sto igra thora :))

 

zatim, ultron je faca, anarhista, kao da je sve vreme nonsalantno pripit, blago lupeta... i debelo je naoruzan. me gusta. :haha:

 

iron man je faca. hulk je faca. ostalih se i ne secam.

 

Čekaj, hoćeš da kažeš da danas ne rade na robotima koji izgledaju kao ljudi i da rade sve što požele? (Od seksa, pa do komunikacije, zahvalnost ide Japanu)

I to što je sve uzeto u minimalnom ambijentu i snimljeno je tebi hipsterski? Naprotiv, priča je koncizna, gluma je dobra (Isaacs glumi za Oscara, ali riba krade na kraju šou)

Hajde daj mi primer po tebi dobrog sci fi filma? Koji nema te mekdonlads hipster filosofije, m? :obrv:

 

istina, jebobi je, kao sto je ni ostatak auditorijuma ovde ne bi odbio. ;)

 

kao sto rekoh, jedina stvar koja mi se svidja u ex-machina mi je hotel u norveskoj gde je snimano: http://www.juvet.com...hotel/the-hotel

(150 evra po osobi prenociste. jbg...)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, sitne ste duše, a lepo rekoše Sizife, daj kamen! u jednoj pesmi, "sitne duše, mogu da ga ???".

 

Imaginos, joj, ti si fanboj, najgori ste ljudi. :bigblue:

 

Znači da Skarlet sedne gola u kadu i maže se govnima i to bi gledao i podržao kao vrhunac zabave i umetnosti? :haha::obrv:

 

Nisi dao odgovor na drugo pitanje, samo si spomenuo lokaciju. Daj neki primer filma, hajde. :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

under the skin je primer lošeg kjubrikovskog filma

ex machina je primer odličnog.

 

Loš pokušaj trola. :mhihi:

 

Gde piše da moraju da budu samo crno bele? Millerov 300 u boji, Murova izdanja The League Of Extraordinary Gentlemen u boji, Preacher, 100 Bullets, Hellblazer u boji. itd. itd.

 

Idi bolje pročitaj neku od navedenih, ako već nisi. I drži se teme.

ne piše nigde da mora, već ja kažem da su grafičke novele uglavnom samostalna dela sa skromnijim crtežom.

sve što si naveo su stripovi. objavljivani na mesečnom nivou uglavnom od strane velikog izdavača... koji je provalio da je to dobar način da se stripovi prodaju ljudima poput tebe - koji imaju 30ak godina i sramota ih da kažu kako čitaju, jelte, stripove.

jebote, helblejzer. :haha: kao što rekoh, ne može skupljenih 6 brojeva mesečnog stripa da bude grafička novela. onda su i vč luksuzna izdanja zagora grafička novela i taj pojam ništa ne znači.

sam alan mur to govori, kada ga već pominješ. recimo

stvorenje iz močvare, nadzirači, v kao vendeta nisu grafičke novele.

 

.

Šta onda da kažemo o Her? Ima sličnu tematiku, ali bez mračnih izliva.

patetika i glupost.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...