Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Truli, mogao sam da navedem i druge struje: Wilsona ili Ghost World od Daniel Clowes-a (ima boju), Mad Man od Mike Alred-a. Čitao sam ja i crno bele koje spominješ, Will Eisnerov A Contract With God, Persepolis (ima boju), Blue Is The Warmest Color (opet ima boju :bigblue: )itd. Meni je Scott Pilgrim u svim njegovim delovima jedan od omiljenih izdanja takvog tipa. Film je ispao zabavan, iako su ga požurili na kraju. Ceru isprva nisam mogao da smislim kao Scott-a, ali sam s vremenom predao struji i rekao neka ide život!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam The Revenant.

 

Inaritua organski ne podnosim, ali mi je ovo prvi film u kojem sam izistinski uživao

 

DiCaprio nema razloga da ne osvoji ćelavog ujaka.

 

Tom Hardy omađijao kao najgore đubre od čoveka, jedina zamerka onom uvijanju dok govori, i hropće, on je počeo mnogo da se loži na taj fazon, neka iskulira malo.

 

Divno je videti i manje poznate glumce kako sijaju među njima. (oba klinca npr.)

 

Predugačak je za moj ukus, da je kratio snove i vizije drugačija bi bila dinamika. Razumem u potpunosti potrebu da se pokaže patnja i problemi glavnog lika. Na momente sve to deluje kao težak Holivud, ali onda i zasija kao autorski film, pa sve bude dobro.

 

Muzika je ovde iskorišćena maksimalno! Eto primera kako se pravi dobra tenzija i atmosfera za film. Obratite pažnju i posle skinite OST i slušajte.

 

Još jedan minus mi bio korišćenje 3d efekata, znam, nema ih puno, ali za te neke dobre scene, kvari mi užitak...

 

P.S. Ovo je možda i prvi Inarituov film koji ima jednu toplu i srećnu scenu, bukvalno me kupio sa njom. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaginos, joj, ti si fanboj, najgori ste ljudi. :bigblue:

 

Znači da Skarlet sedne gola u kadu i maže se govnima i to bi gledao i podržao kao vrhunac zabave i umetnosti? :haha::obrv:

 

pa ne bas kao vrhunac zabave i umetnosti, ali bi mi se svidelo (ovo sa govnima sam ti precrtao, jer jebi ga, to je previse i to ne bih gledao :-/ ).

 

bio je skoro neki glup film sa njom gde ona dobije neke da pomera stvari i kontrolise ljude.. priglup scenario.. ali gledalo se. :obrv:

 

Nisi dao odgovor na drugo pitanje, samo si spomenuo lokaciju. Daj neki primer filma, hajde. :no:

 

sf film bez mekdonalds hipsterske filozofije? ne znam.. guardians of the galaxy? :haha: ok, znam da je komedija.. mozda interestellar (tu je vise fora da se ekranizuju fenomeni iz fizike, crne rupe, teserakti. itd, a ne bavi se detaljno "filozofiranjem", vec samo povrsno daje motive likovima). mozda star track-ovi.. to su space bajke (dobro vs. zlo) i rokanje uz povremeno proseravanje, ali opet poenta ST-a nije neka "velika i bitna" poruka kao u ex machina..

 

ima filmova kao sto je moon, koji su po zanru sf, ali su u sustini drame.. mada moon je fenomenalan film na vise nacina, mnogo bolji od ex machina ako mene pitas.

 

Yx57AEkuRbuep9MdpBxh_EX-MACHINA.jpg

 

http://r.fod4.com/ht..._EX-MACHINA.jpg

 

:haha: :haha:

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga gledao, nemam snage za Bessonove gluposti više. A bio je kul režiser nekada...

 

GOTG je u suštini 80s kult film, sa današnjim efektima. Hoštaplerove filmove nećemo pominjati, jer su oni samo za hipstere, a i vredi ona priča, o carevom novom odelu i da je on u stvari nag, ah. :mhihi::obrv:

 

Star Trek, serije svakako, pa i neki od starijih filmova, ovi novi su greška koju treba izbrisati. Ali držim fige da ovaj treći Beyond uspe, Simon Pegg je scenarista, plus je veliki Star Trek ljubitelj. Nadam se i toj novoj seriji da će pomiriti ljubav ka starim serijalima i sa nečim novim, nije teško približiti ST i novijim generacijama koje su navikle samo na unca unca lejzer bejbe tajm.

 

Moon je dobar izbor. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revenant je smece, sve je sporo i dosadno, plitko, jedino sto je dobro odradjeno je kozmetika i kamera, scene borbe, sve to jako lepo izgleda, do jaja su se trudili da sve to izgleda uverljivo, ali previse je fokus na tome a manje na glumi, svako moze da puzi po snegu i da boluje pola filma, ne dobija se oskar tako sto se spremas u hladnjaci da bi izdrzao scene kako izlazis iz ledene vode, onda ber grils zasluzuje jebenog oskara. Lik je jebeni natcovek u filmu, kapiram da padne sa litice u provaliju da bi ga oziveli, presmesno. Nikakva snaga volje te ne moze spasiti od onakivih lomova svega zivog, a kao poenta je da se to prikaze, njegova celicna snaga volje, koja ispade da leci 50 lomova kostiju da bi na kraju mogao da trci i maraton ako treba. Tom Hardy jedino je imao aj da kazes interesantnog lika za kojeg si nekako mogao da se vezes i da ga razlozis, i kao takav sa ok performansom je mnogo bolji i uverljiviji od Dikaprija, bejbifejsa sa bradom, totalno pogresna uloga za njega. Da ovakav isti film ima manji budzet i da je sve to jeftinije odradjeno ljudi bi se popisali po tome, neverovatno kako se masa tako lako navlaci samo na kozmetiku i akciju, ako se samo to ocekuje od filma koji je nominovan za 12 oskara onda jebem ti film.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

prećera ga

odličan mejnstrim holivudski film je revenant. ako taj ne valja onda zaista ne znam koji kurac valja. i poenta je što je toliko keša istrešeno za film i što smo dobili nešto vredno gledanja.

pričao kao priča je klasična, ali atmosfera je prejaka, akcija kada je ima brutalna i prljava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za atmosferu i akciju stoji, sve je to vrhunski odradjeno ali gluma je izdala, ne zasluzuje ovakav film toliko nominacija, pogotovo ne Dikaprio. Meni su prica i razvoj likova mnogo bitniji od akcije, akcija mi je slag na tortu, ako nema torte onda nema nista smisla. Ne mozes da kazes da je film odlican ako je samo lep na oko, izgleda da je to ljudima danas dovoljno da ga uvrste pod odlicnim, sto je razocaravajuce..

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je film vizuelna umetnost pre svega. Zato i Mad Max novi funkcioniše tako dobro sa jadnom pričom, Revenant isto.

Ne pratim nominacije za i samo dodelu oskara, nisam znao da ih je toliko nakupio... Leo je po meni loše odglumio - to za njega nije posebno čudno - ali kapiram da će dobtiti to sranje pa da se okonča ta loša internet šala već jednom.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao sam The Revenant Movie, u bioskopu, kako i nalaže zlatno pravilo filmofila.

Inaritua organski ne podnosim, ali mi je ovo prvi film u kojem sam izistinski uživao.

DiCaprio nema razloga da ne osvoji ćelavog ujaka. Zaista, dajte mu ćelavog ujaka.

 

Tom Hardy omađijao kao najgore đubre od čoveka, jedina zamerka onom uvijanju dok govori, i hroptanju, on je počeo mnogo da se loži na taj fazon, neka iskulira malo. Inače brat krade svaku scenu u kojoj se pojavi i prozbori.

Divno je videti i manje poznate glumce kako sijaju među njima. (oba klinca npr.)

Predugačak je za moj ukus, da je kratio snove i vizije drugačija bi bila dinamika. Razumem u potpunosti potrebu da se pokaže patnja i problemi glavnog lika. Na momente sve to deluje kao težak Holivud, ali onda i zasija kao autorski film, pa sve bude dobro.

Muzika je ovde iskorišćena maksimalno! Eto primera kako se pravi dobra tenzija i atmosfera za film. Obratite pažnju i posle skinite OST i slušajte.

Još jedan minus mi bio korišćenje 3d efekata, znam, nema ih puno, ali za te neke dobre scene, jbg ne može se izumrla životinja oživeti...

P.S. Ovo je možda i prvi Inarituov film koji ima jednu toplu i srećnu scenu, bukvalno me kupio sa njom.

 

 

Chess, mislim da si imao prevelika očekivanja, film je vožnjica na Holivudski način, ali sa druge strane vrišti autorski film. Definitivno nije za svakoga, ali se nađe nešto dobro u njemu za ta dva i po sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo nisam imao nikakva ocekivanja, jednostavno ono sto ja ocekujem od dobrog filma nije proslo test kod mene, razumem da kod tebe jeste jer drugacije stvari vise volis, to je ok, razumem to, samo ne razumem kako to dikaprio zasluzuje oskara, to meni nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je problem da odvojiš stvarnost od filma, film je uvek veći od stvarnoga života. A draže ti je da gledaš lažnjaka od Ber Grilsa ili kako se već zvaše?

 

Apropo scenarija, može film da bude i nem, a da radnja bude sjajna, ako kroz govor tela i pokreta likovi projekutuju razna osećanja.

 

Ako ništa drugo, da dobije Oskara za sve prethodne uloge za koje su ga zakinuli.

 

Vratimo malo film, gledao si Braveheart sa Mel Gibsonom? Da li ti se dopao?

 

P.S. Ako ti se The Revenant ne dopada, onda obavezno štivo:

 

http://youtu.be/TqhoGTEEsuw

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poltorn >>> Ultron , bez zajebancije.

Najbolji film je Ekspenabls! Ronda je najbolja. Bolja od svih yumetalki, ali to nije bilo potrebno napominjati. Novi Dzejm Bond je toliko govno da su megatrt stavili kao soundtrack ne bi moglo vise da smrdi. Riba, ko riba, je dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tom Hardy jedino je imao aj da kazes interesantnog lika za kojeg si nekako mogao da se vezes i da ga razlozis, i kao takav sa ok performansom je mnogo bolji i uverljiviji od Dikaprija, bejbifejsa sa bradom, totalno pogresna uloga za njega.

To za atmosferu i akciju stoji, sve je to vrhunski odradjeno ali gluma je izdala, ne zasluzuje ovakav film toliko nominacija, pogotovo ne Dikaprio. Meni su prica i razvoj likova mnogo bitniji od akcije, akcija mi je slag na tortu, ako nema torte onda nema nista smisla. Ne mozes da kazes da je film odlican ako je samo lep na oko, izgleda da je to ljudima danas dovoljno da ga uvrste pod odlicnim, sto je razocaravajuce..

 

This and this.

 

Fitzgerald jedini iole interesantan lik u filmu i Hardy ga je izneo fes. Ne bih rekao da je Leo bio loš, ali da dobije sad iljadu nekih lovorika za ovo, nema stvarno smisla.

 

Najveći plus filma su mi scene borbe i, što reče, kozmetika, to je baš verno odrađeno. Ali, takođe, to mi uopšte ne čini film.

 

Za mene je film vizuelna umetnost pre svega. Zato i Mad Max novi funkcioniše tako dobro sa jadnom pričom, Revenant isto.

 

Mad Max u sebi ima dosta stvari i priče koja je neispričana dijalogom. Revenant ima neandertalsko preživljavanje koje pratiš korak po korak, nije mi ni blizu isto.

 

Predugačak je za moj ukus, da je kratio snove i vizije drugačija bi bila dinamika. Razumem u potpunosti potrebu da se pokaže patnja i problemi glavnog lika. Na momente sve to deluje kao težak Holivud, ali onda i zasija kao autorski film, pa sve bude dobro.

 

Also this. Za film u kome sam ulazeći u bioskop znao šta će da se desi, 150 minuta je prepreviše.

 

 

I jedan lični problem, pola filma sam zamišljao scene iz Hateful Eight kako su unutra i piju onu toplu kafu i jedu paprikaš :haha::da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...