Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

jel postuje neko od vas hriscana crveno slovo ?

 

ja sam jedne godine betonirao nesto ispred kuce na crveno slovo, keva i baba htele popa da dovode da prica sa mnom..

 

letos odem povremeno u njivu(paradajz, paprika itd) i vecito neka ekipa sedi kod babe ispred kuce i pita me - kud si danas krenuo, crveno slovo?

 

evo sad radim neki frilens web dizajn sa gajbe za jednog tipa iz Beograda koji nije hteo da radi na nikoljdan..al ajd to, nego jos krenuo mene da ubedjuje da ne radim :haha:

 

ovo zadnje me podsetilo na sve ovo prethodno..

 

pa sta je bre sa ovim narodom hahah

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi šta se meni desilo

 

pre nekoliko godina svratio do drugara koji je živeo sa još dvojicom cimera

jedan od njih je bio pasionirani kladioničar, nije silazio sa sajtova poput bet365, mozzart, livescore itd

drugar ubacuje veš u mašinu, a taj cimer, dok sedi za računarom i kuca tikete, viče iz sobe: "a nemoj da uključuješ, brate, svetac je danas, ne valja se"

 

kockanje nije problem, al ubaciti veš i pritisnuti dva dugmeta je blasfemija

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moja mama i baba

S tim što to za veš mašinu prekrše kad mora

Nije mi jasno što je greh raditi, a još mi je manje jasno što je greh da mašina radi :haha:

 

Ne znam, meni jednom mašina poluđela, poplavila mi stan dok sam bio na predavanju. Rekla mi gazdarica poslije toga da je svetac i da je zbog toga to bilo.

Mislim da ima veze sa tim što sveci ne podrzavaju nauku.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaci trip od neradnih dana na crvena slova je to sto ljudi veruju da se ne valja kupati u jezerima i rekama za svetog Iliju, ognjenu i blagu Mariju, jer se navodno moje jetrve pasenoga sinovac udavio bas na taj praznik...

 

Po toj primitivnoj sujevernoj teologiji ispada da svetitelji dave narod???? Uvek sam se svadjao u vezi toga i naravno odlazio na Lazarevacko more ocagu na kupanje :bigblue:

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrišćanstvo je najrasprostranjenije sujeverje kod nas.

 

 

Nego, gledao sam juče u Kumodražu u kladionici popa koji igra tiket, gleda farmu i komentariše kako bi odvalio od kurca onu Jelenu Golubović, jer rupa je rupa. I koju bi od ostalih šamarao i tako dalje. :D

 

Zatim ulazi u kladionicu lik s kojim on ugovara da l' sahranu, ili neki pomen, redosled kojim će da drži službu, da peva, pa gde idu dalje i tako to.

 

Do jaja lik!

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

144 000 људи у Кумодражу се изјашњавају да знају да су пореклом Срби.... Случајност ли је што се тај број поклапа са бројем Израиљаца који бивају спашени у откровењу Јовановом ?

 

jel postuje neko od vas hriscana crveno slovo ?

 

Ja strogo ne postujem to.

Vazda mi se zadesi leti da mi odgovara da pokosim travu ili obavim nesto na crveno slovo ,a ne zelim to da odlazem, keva kenja po propisima.

Ja nisam covek koji 6 dana radi i svrsava sve svoje obaveze da bih se sedmi dan odmarao. Vise sam u fazonu da obavim sve sto imam i ako to traje tri dana

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...