Jump to content

Helloween


  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Vidim ima ljudi koji idu na Helloween u Pestu. Interesuje me koliko vas je iz Bg-a koji idete na koncert? Mozda bi mogli da iznajmomo neki kombi pa kombijem da idemo na koncert. Mislim da bi nas kombi za 8 ljudi izasao od 40-45 eura po osobi(treba proveriti). Mi smo za Maidene iznajmili kombi za 19 ljudi i to nas je kostalo 30 eura po osobi ali sad za Helloween nas sigurno nema toliko. Voz BG-BP-BG je 26 eura ali zadnji voz iz Peste polazi u 23h i nema sanse da uhvatimo taj voz. Sledeci je u 10h sutradan. Znaci u toj varijanti treba izdvojiti jos 15 eura za neki hostel i opet se dolazi do neke cifre od 40 eura za put, a neko mozda i radi u ponedeljak pa bi mu vise odgovaralo da se vrati posle koncerta kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast, majstore! Od kako sam prvi put čuo stvar znao sam da mi je ta tema poznata od nekud, ali nikako nisam mogao da se setim odakle!

Btw, šta si to loše pročitao za World of fantasy (osim ako nije da je ta tema "maznuta" odavde)? :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam da slusam ovo preko majspejsa, ali nije islo. Strpljivo sam sacekao da izadje lossless i opet mi se nije svideo. Probao posle nekoliko dana i ne vredi. Tuga.

Mislio sam da ih je uhvatilo privremeno ludilo dok su snimali Unarmed, ali nazalost izgleda da nema pomoci. Zar je ovo Helloween?

Dok je Kai bio u bendu pomerali su granice. Kada je dosao Deris, bili su prosek, ali su opet imali dobrih albuma. Ovo sada je najobicnija mamipara. Provaljeni rifovi, evrovizijske melodije i kao slag na tortu Derisov vokal, koji mi je prestao biti zanimljiv posle 2,3 albuma uradjenog sa njim. Sahranio sam jos jedan bend koji sam voleo. Doduse, volim i dalje ono matoro :rockdevil:

 

Kome se svidja album, neka slusa. Ja cu jos jednom pustiti Keepera i podsetiti se zasto je Helloween bio HELLOWEEN. :meshuggah:

 

 

 

Pozdravicu vas uz video jos jednog benda kojeg sam davno sahranio. Obratite paznju na pocetak

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Maznuto' je 5 tonova , ako je uopste namerno maznuto . Jebo jedan takt , mada pesma se dosta svodi na ovu temu , nekako mi glupo da poverujem da je neko od njih sedeo i slusao gde ce sta da ukrade , jbg nisu to radili do sada ... Mozda se slucajno podudara :D , svako ima svoj uticaj na stil sviranja .

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je cela pesma, ali nije ni bitno. Nisam hteo da kazem da namerno kradu, nego da su generalno presusili sa idejama i prave genericke rifove. :)

 

Taj lik sa tvog avatara voli da ubacuje namerno neke stvari. Ali to mi je kul zato sto je to omaz tim bendovima. Ali i on je prs'o izgleda, posto mu je poslednji album najgori u karijeri. :( Gledao sam onaj poslednji dvd gde su pricali kako su nastale pesme i za "To the metal" rekli da su kao dzemovali i dosla im ideja. Prva pomisao mi je bila da su dzemovali "Metal gods" :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast, majstore! Od kako sam prvi put čuo stvar znao sam da mi je ta tema poznata od nekud, ali nikako nisam mogao da se setim odakle!

Btw, šta si to loše pročitao za World of fantasy (osim ako nije da je ta tema "maznuta" odavde)? :confused:

 

Haha, pa upravo to :] OK, nije to lose u pravom smislu te reci, ali spusta mi misljenje o pesmi kada znam da je nesto slicno necemu... Though, od GRaya obozavam "My Temple", uprkos Sabbath delu, tako da nije da me uzimanje tol'ko ubija...ali opet...

 

I da, nisam ja provalio, vec neko na zvanicnom Helloween forumu, dakle tamo ipak ima prisebnih ljudi :]

 

 

Ovo mislim da je kaceno vec nekad, ali ne smeta opet: http://www.megaupload.com/?d=SY9840W6

 

To je full (bootleg) snimak koncerta iz Edinburga koji je iskoriscen za "Live In The UK", odlican kvalitet.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"7 Sinners", the 13th studio album from German power metallers HELLOWEEN, has registered the following first-week chart positions:

 

Japan: #6

Finland: #16

Greece: #10

Germany: #25

Czech Republic: #9

Switzerland: #38

Sweden: #40

Spain: #51

Austria: #57

France: #65

 

"7 Sinners" sold around 1,900 copies in the United States in its first week of release. The CD landed at position No. 7 on the Top New Artist Albums (Heatseekers) chart, which lists the best-selling albums by new and developing artists, defined as those who have never appeared in the Top 100 of The Billboard 200.

 

If there is a golden thread throughout the more than 25 years of HELLOWEEN's history, 13 studio albums, countless headliner tours around the globe and more than 5 million records sold, then it is their special kind of attitude: don't take yourself too seriously and simply live statements like "just have fun with the shit you're doing." Maybe it is exactly this easiness that allows HELLOWEEN to be one of the most constant bands of the genre while simultaneously being the one band who dares to experiment more than their musical peers.

 

 

 

nisam imao pojma da su prodali 5 miliona ploca do sad..ogromna cifra zaista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Here's my 13$ and 25¢:

 

When The Sinner - Osim (nesuptilnog) noda Priestu, ova pesma meni nema nicega interesantnog za ponuditi. Ubedljivo, ali ubedljivo najlosiji Helloween album otvarac. Strofe su vrlo dosadne, refren pedestrijanski, idiotski deo na 2:45-50... Ako fantasticna "Kill It" nije dobila da otvara koncert, nadam se da nece ni ova

 

Are You Metal? - S obzirom da je ovo sasvim dobar album, mora se primetiti da poprilicno lose pocinje, barem po meni. Uporediti ovo sa nekim (long) past metal himnama benda (Law, Invaders)....jednostavno nema smisla. Od Andija sam opet ocekivano da izvuce album, ili ga bar digne za ocenu vise, ali on je na ovom uradio suprotno.

 

Who Is Mr. Madman? - Album, realnost, krece ovde. Ovo je trebala da bude i otvaraljka i nadam se da ce ovime otvoriti koncert. Skidam kapu Gertsneru, koji se ovom pesmom meni za svagda imortalizovao kao vise nego dostojan gitarista Helloweena. Nije da ga nisam priznavao do sada, imao je dobrih numera, ali ovo je TO. Nema jednog slusanja da se ne najezim kad krece PG melodija, i da ne zabangujem kada krene riffanje...A refren je prica za sebe, pure power unfuckabillity. Who Is Mr. Madman? :rockdevil:

 

Raise The Noise - Ovo mi je bila OK pesmica na singlu, i poraslo mi je misljenje o njoj, ali jos uvek je tu negde, OK Weikath pesma. Jos mi je actually postala bolja pre svega zbog prelaza sa Madmana na nju. Madman-zli smeh-i onda RTN sa onim riffom :rockdevil: Najbolja stvar je sto se Weikath definitivno popravio sa pisanjem i nije nas castio jos jednim "Just Do It" ispadom :]

 

World Of Fantasy - Dok nisam saznao za Rainbow...'uticaj', ovo mi je bio drugi favourite albuma x] No, i pored toga, u vrhu albuma svakako. Svidjale su mi se Markusove pesme i na proslom, ali sada je IMHO nadjebao sebe :da: Covek ne pise nesto zajebanije pesme kao Sascha npr., vise neki straight-forward power, i ne odvaja se mnogo od toga, ali sada je ub'o u catchy zivac k'o retko do sad. I da, ovo mi je favourit lirik sa albuma.

 

Long Live The King - Jos uvek vodim debatu sam sa sobom oko ove pesme :haha: Ima catchy riff, fine melodije, cak i jedan od boljih soloa, ali ne lega mi ono brzanje bubnjeva nikako, ne znam...Loble uglavnom dobar posao obavlja, ali i ovde i na AYM? zna da pretera. Jos jedan neispiritivan Andi lirik, ne znam koj' mu je ovaj album... No i pored svega ovoga, mi je najbolja njegova numera albuma :haha:

 

The Smile Of The Sun - Okayish Deris balada. Ali realno, moze on i bolje. Fallen To Pieces, Don't Stop Being Crazy, to su mi fantasticne, ova ide pri dnu Deris' Ballads liste...

 

You Stupid Mankind - Ovo mi je jedna od 'zanimljivijih' pesama albuma, ima neki intrigirajuci proggy-dark-ride smek, pravi mi je grower, jak solo, strofe zanimljive kol'ko i sam refren, heh. Dakle, Sascha za ovaj album nas castio jendim klasikom i sa dve pesme koje unose (dobrodoslu) raznovrsnost albumu... Covek definitivno postaje progresivac benda :D

 

If A Mountain Could Talk - Moj favourite #2. Osim onog preterivanja sa repeticijom pred kraj, perfektna Grosskopf numera, jedna od njegovih najboljih. Od svih pesama albuma, nisam bas ni sam siguran zasto, ova mi nekako ima najvise starijeg Helloween smeka, da ne kazem Keeper smeka :] Ako nista drugo, TOTO smeka. Hell, gre'ota bi bila da ne bude nijedna Markusova pesma uzivo sa ovog, a ako smem da biram, voleo bih ovu :rockdevil:

 

The Sage, The Fool, The Sinner - Jos jedna pesma sa older smekom...klasicna Weikath numera, sta znam, niti me zadivljuje, niti smeta. Mozda mogao jaci refren, ali neka...da ne pregori Weikath :]

 

My Sacrifice - Mr. Gerstner intrigues once again :rockdevil: Jos jedna od pesama sa albuma koja me tera na :rockdevil: Vise nego Long Live... prokleti. Ovde je Loble pokidao kako treba :] Opet, soloi jebeni, prelazi kako treba... Sascha definitivno pobedjuje na ovom albumu, u to nema sumnje :da:

 

Far In The Future - Neka me ispravi neko ako gresim, ali ovo mu dodje druga najduza Deris pesma do sada. I, daleko bolje od one najduze (cije ime i ne zasluzuje biti spomenuto), i u okviru albuma sasvim ok albuma...vredi li duzine i dostojna zatvaranja albuma? Sto da ne, ali definitivno mi ne ulazi u favorite albuma.

 

 

Znam da su hteli da im ovaj zvuci uberheavy, i plasili su me time, i sada kada su 'isterali' to iz sistema, nadam se da ce naredni zvucati malo 'svetlije'. Neki TDR-RDCE prelaz ja bar ocekujem :D Sascha i Markus su meni ovde najveci teret izneli, minutazno ne toliko, ali kvalitetom svakako da. Mislim da se moze zakljuciti da Helloween ima trenutno najbolji songwriterski tim na okupu u power metalu :da: A i za sire sigurno jedan od boljihNe znam iskreno mnogo benda gde se maltene svi pitaju, i svi doprinose... (sa izuzetkom Loblea naravno). I na kraju, rezultat jednacine kaze:

 

8/10 od mene. Kako rekos(t)e pre, jos jedna godina da Helloween bolji od Gamma Raya, nod ipak power adut za ovu godinu meni ostaje "Salt".

 

I, extra zamerka, uzeo sam digi albuma, koji satro ima 'extended booklet', ali i takav, nema lirika -_- Nego su napravili downloadable booklet u pdfu koji ima samo lirike, i sto je najgore sasvim dobro izgleda. Zasto tekstovi nisu zavrsili u albumu umesto onolikih slika clanova benda u raznim bondage-ima..ne znam, ali uopste mi se ne svidja odluka i ne vidim joj poentu...osim da vise ljudi kupi digitalno album nego sam disk...sto...nema logike?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Angelystor:

Iako se ne slažem u potpunosti sa recenzijom (što je čista stvar ukusa, jelte), stvarno ti svaka čast na trudu i odvojenom vremenu za analizu, kao i kuckanje iste ovde! :pivopije:

 

Znam samo da sad moram opet (po ko zna koji put) da obrnem album! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Who Is Mr. Madman? - Album, realnost, krece ovde. Ovo je trebala da bude i otvaraljka i nadam se da ce ovime otvoriti koncert. Skidam kapu Gertsneru, koji se ovom pesmom meni za svagda imortalizovao kao vise nego dostojan gitarista Helloweena. Nije da ga nisam priznavao do sada, imao je dobrih numera, ali ovo je TO. Nema jednog slusanja da se ne najezim kad krece PG melodija, i da ne zabangujem kada krene riffanje...A refren je prica za sebe, pure power unfuckabillity. Who Is Mr. Madman? :rockdevil:

 

Ako ne snime spot za ovu pesmu, nista nisu uradili!

 

Uf, kad bi nas opet posetili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recite sta se to ne slazete, pa da se na ovoj temi prozbori i koja, a da nije o kukanju o povratku Kisketa u bend :haha:

 

Jedina moja briga za Mr. Madman je da li ce biti na 'certu (do koga inace ima jos 4 dana :D), a spot, tj. singl novi (ako bude), kako cuh, ce biti "World Of Fantasy".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...