Jump to content

Evolucija


Face Of Melinda

Recommended Posts

takav semafor ne postoji... pardon, izlete mi...

ali, vidite li vi koliki su vaši postovi i koliko ste vremena spiskali uz kurac i niz kurac yum foruma,

dal vam stvarno toliko puca reproduktivni organ da ubedite onog drugog u svoj stav ili možda kroz ovu raspravu nadograđujete sebe čitanjem postova onog drugog

Sve da.

Edited by bezlichni

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ljudsko prisustvo na zemlji je ipak kratko kada se gleda veća slika, tako da se ne bih složio da je evolucija zaustavljena, niti usporena. Tok je izmenjen, to sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tok je sigurno izmenjen ali postoji. Zamislite koliko se samo ulaze i promovisu nezdravi stilovi zivota, sto povecava indcidencu gojaznosti, a sa njom idu povisen pritisak (koji regulises lekovima), povisen holesterol (kupis lekove isto), dijabetes (ups i tu ti treba insulin) a sve ovo je poprilicno unosan opsao. A samo sam dala jedan primer...

 

Ima jedna teorija zasto je npr. toliko u porastu broj obolelih od secerne bolesti, koja govori da je covek u toku svoje evolucije navikao da gladuje, a ne da se prejeda i stalno je morao da bude fizicki aktivan kako bi sebi hranu obezbedio. Samim tim prelaskom na ovaj sedeci nacin zivota sa akcentom na konzumiranje junk food-a dovodi da nas organizam prerano istrosi insulin i eto bolesti kod sve mladje populacije na zalost.

 

Eto to je samo jedan od primera involucije, koja normalno postoji u prirodnom toku evolucije. Iskreno verujem da covek ne interferira toliko u svim prirodnim procesima, mozda bi danas bili mnogo vise adaptirani...

 

Bas sam juce citala, kako je danasnji najpametniji 14-godisnjak na nivou najpametnijeg 12-godisnjeg deteta pre 30 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koriste lekove zadnjih 150 godina masovno, pre toga lekovi su bili luksuz koje je koristio malo ko. Svejedno, za taj vremenski period mislim da ne mozhe da se promeni nishta bitno kod jedne vrste. Trebalo bi da se izredja malo vishe generacija...

 

Npr. experiment sa jednom vrstom mushice koju su uzgajali 200 generacija u potpunoj tami pokazao je da je njihovo chulo vida ostalo nepromenjeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam juce citala, kako je danasnji najpametniji 14-godisnjak na nivou najpametnijeg 12-godisnjeg deteta pre 30 godina...

a postoje podaci kakav je prosek pameti 14ogodishnjaka cele ljudske danas, i josh kakav je bio isti takav prosek 12ogodishnjaka pre 30 godina? paz da nema. i ti chitash svashta, ccc... x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest (bot) Razjareni

 

Bas sam juce citala, kako je danasnji najpametniji 14-godisnjak na nivou najpametnijeg 12-godisnjeg deteta pre 30 godina...

 

Lepo ja kazem da masovno pristizu generacije debila...Vladarima iz senke je to ocigledno u interesu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bas sam juce citala, kako je danasnji najpametniji 14-godisnjak na nivou najpametnijeg 12-godisnjeg deteta pre 30 godina...

 

ne znam koji bi se objktivan kriterijum mogao primeniti da bi se odredilo ko je najpametniji, ali težim da verujem da ljudi usled lakoće pristupa informacijama danas postaju sve više mentalno lenji, i više otupljuju u izvesnom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Радимо на томе! Како баба Ванга каже, за неких 100 година ћемо наћи начин да останемо форевр јанг. Ма све стари, не само човек, природа је чудо. Е сад, пошто смо, јелте, најпаметнији у познатом свемиру, некако ћемо се досетити да зезнемо време и смрт. Ако ништа друго, дуже живимо. Колико ми се чини просек у Јапану (а и неким другим развијеним земљама) је око 83 године, што је знатно више од оних 30 за време старих Египћана.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nikada nećemo moći da zeznemo vrijeme i smrt kako kaže Dead Man Drinking (doduše oćemo u eshatonu :bigblue: ),jer obitavamo u makrokosmosu u kome se ocrtava evoulutivni progres.Ali ono što savremena medicina i spezi sa genetičkim inžinjeringom i njenom kobinacijom sa molekularnom biotehnologijom nudi vjerovatno će biti produžetak života zahvaljujući otkrićima gena koji utiču na starenje i imunitet.Ali mislim da će prije svega dužina da se ogleda u našoj borbi protiv bolesti jer jedino na taj način će biti logičan produžetak života.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

misliš na vremensku "blizinu", čim koristiš "pre" i "posle"? majmun nije najbliža živa vrsta "pre" čoveka, već te dve vrste imaju zajedničkog pretka... vrsta "pre" čoveka nije više živa jer je od nje nastao čovek... ako evolucijom iz jedne vrste nastane druga, kako misliš da ova prva ostane? hoćeš i da zapališ vatru i da ti ostanu drva? plus, evolucija je kontiniran proces i pošto se prelazak iz vrste u vrstu dešava jako postepeno razdvajanje vrsta po vremenskoj distanci je proizvoljno...

 

da skratim, konačan odgovor je - dinosaurus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

misliš na vremensku "blizinu", čim koristiš "pre" i "posle"?

konkretno me zanima iz chega je evoluirao taj zajednichni predak majmuna i choveka.

 

majmun nije najbliža živa vrsta "pre" čoveka, već te dve vrste imaju zajedničkog pretka...

znam, nego koliko sam shvatio, majmnuni su mnogo blizhi tom pretku od homo sapiensa, pa sam zato napisao.

 

vrsta "pre" čoveka nije više živa jer je od nje nastao čovek... ako evolucijom iz jedne vrste nastane druga, kako misliš da ova prva ostane?

e? pa kako onda postoje sve ove zhivotinje? kako i dalje postoje ribe kad su iz njih evoluirali sisari i reptili? kako i dalje postoje protisti kad je iz njih evoluiralo sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve vrste koje postoje su takođe evoluirale iz nekih vrsta koje više ne postoje. ove ribe danas i te iz kojih su evoluirali sisari, reptili nisu potpuno iste... sigurno su današnje ribe mnogo sličnije ondašnjim nego što su na primer sisari ali i ribe su evoluirale... tako da, opet, nisu sisari i reptili evoluirali iz današnjih riba već su ribe, sisari i reptili evoluirali iz zajedničkog pretka, koji je bio neka vrsta ribe, donekle slična današnjim ali vrsta koja više ne postoji jer su i ribe evoluirale...

 

evo ti sličica

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je to laz da bi se osporilo hriscansko ucenje. :mrgreen:

Zajednicki predak, ko zna ko je kome tu bio tata, neka vrsta ribe koja nije riba nego se preobrazila u pticu ali to nije ptica nego zajednicko nesto koje je preslo u sisara koje nije sisar...

Bilo majmunu dosadno pa poceo da koristi kamenje i stapove ( radnicka klasa se time dici ) pa se uspravio i porasto mu mozak... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jedno pitanje cisto da razbijem dremljivost ove teme...

 

Sta mislite da li bi covek u procesu evolucije trebao da stari ili ne? Tj. zasto uopste stari? Zasto ne bi doslo do takcih adaptacija da svi budemo mladoliki biblijskog karaktera cak i u nasim poznim godinama?

 

Starenje je prirodno. Sve je deo vecnog ciklusa stvaranja i unistenja, od atoma do planeta i galaksija. Kao sto za Ragnarok mozemo reci da je kraj ali istovremeno i novi pocetak - stari svet ustupa mesto novom svetu, podmladjenom i cistijem. Svet je nastao od vatre i leda u mitu i od istih elemenata ce i biti unisten - dakle kako je sve nastalo, tako ce se i zavrsiti. U Indiji je to Bramin dah - izdisaj je stvaranje udisaj je unistenje. Stare, istrosene i suvise pale u materiju ljude zamenjuju nove generacije, cistije i bolje. Novo zlatno doba dolazi odmah nakon mracnog doba i onda opet sve iz pocetka. Ne mozemo biti dugovecni kao u biblijsko doba jer je covek tada bio mnogo drugaciji, blizi Izvoru, da tako kazem. Zapravo, mozemo postati dugovecniji ako poznajemo odredjene misterije opisane u raznim drevnim rukopisima (Kinezi posebno), ali smrt na kraju izbeci ne mozemo, jer nismo iznad Prirode. Ziveli mi 50, 150 ili 1000 godina, sve je to isto gledano sa najvise tacke. Smrt nije prestanak naseg postojanja - i to ne govorim jer se plasim smrti i onda kao pronalazim izgovor (kao sto ateisti i ostali fanatici govore kritikujuci one koji veruju u postojanje nakon fizicke smrti). Ja sam odavno prestao da se plasim smrti i ne brine me toliko sta ce biti nakon toga, jedino u sta verujem jeste jedan red koji vlada Univerzumom, nesto sto tibetanci nazivaju Fohat a stari nordijci Wyrd, pojmovi koje je skoro nemoguce opisati recima. A verujem jer razmisljanjem uvek dolazim do istog zakljucka, a to je da sve ovo sto smo mi, nasi mali i kratki zivoti, dani koje provodimo na ovoj maloj planeti, nase misli, reci i poslovi kojima se bavimo tako naivno, nemaju ama bas nikakav znacaj osim onog koje mu mi damo i da je sve to delic jedne mnogo vece slagalice koju mi nikada necemo shvatiti. Mi jednostavno nismo u stanju da shvatimo stvari koje egzistiraju na nivoima postojanja iznad nas, bas kao i mravi sto nisu u stanju da shvate nas. I tako mozemo ici na dole ili na gore lestvicom evolucije u nedogled. Kao sto sam rekao, suva analaticika filozofija i hladni racionalizam modernog doba imaju poguban uticaj po coveka jer velikim delom blokiraju nas ukupan potencijal. Mi ipak mozemo biti mnogo bolji nego sto smo danas ali onda bi to bilo neprirodno jer danasnje doba je doba propadanja, ljudi su generalno govoreci prokletiji, mracniji i sve izgubljeniji. Gubi se smisao zivota, zaboravljaju se prave vrednosti i iistovremeno se stvara iluzija kako mi znamo sve vise i vise, materijalizam nas zaslepljuje, tehnoloski progres nas je zarobio, zapravo sami smo sebe upleli u robovanje materijalnom. Sto se vise neko trudi da objasni nesto, sto je nacitaniji, sto misli da vise zna ili razume svet oko sebe, zapravo sve je vise izgubljeniji u ovom haosu oko nas jer sam sebe vezuje ispraznim intelektualizmom i suvim racxionalizmom. I sve ovo sto sam rekao nema veze da li smo vernici, ateisti, zli ili dobri, metalci ili sabani, filozofi ili vojnici, da li verujemo u bogove ili Boga, da li smo vikinzi, maje, kelti, egipcani, teozofi, budisti, pravoslavci ili naucnici, da li gledamo u zvezde ili pasulj, sve je to nebitno, svi cemo umreti jednog dana ne znajuci nista vise od onog sto nasa ogranicena inteligencija dozvoljava. Svi dajemo odgovore na pitanja koja ni sami ne shvatamo. Bio to IQ jednak broju mojih cipela ili 260, nebitno je.

Zakljucak: ljudska civilizacija je jedno veliko nista i da sada svi izumremo, univerzum nece ni primetiti.

Zakljucak 2: samo se zajebavam i lupam gluposti pod uticajem piva. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ima istine u tome da smo potpuno beznačajni kada se uzme u obzir istorija, kao i dalje postojanje naše planete. Najbolji primer naše prisutnosti na Zemlji koji sam video je sledeći: ako je prst naše ruke jednak istoriji naše planete, onda istorija ljudske vrste nije vredna ni prljavštine ispod nokta. Ljudi posmatraju sve to kroz svoj kratak životni vek i razmišljaju o svom uticaju na svet, kao da je od stvarnog značaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...