Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Ej moram da vas pitam neshto shto me vec dugo pati.

 

U chemu je problem ako neki komp (moj) nece da prima 3-4 komande sa tastature u isto vreme nego pochne da pishti u kucishtu kad drzim par dugmica... narochito ctrl+neshto Znam da se to ne deshava kod ortaka i na josh par mesta sam video da lepo radi. To mi jako smeta npr kad igram neku takvu igricu, recimo Konami, i hocu da trchim uskoso brzo pa da ulkizim. To su 4 komande i onda on primi prve 3 a kad uklizavanje stisnem nece da pri'vati... :(

 

Ne znam dal je mozhda do tastature (shto mi zvuchi glupo) ili do necheg vazhnijeg(chitaj skupljeg)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je do BIOS-a na ploci koji te ogranicava na maksimum tri pritisnuta tastera istovremeno (zato pisti iz kucista).Ako oces probaj da vidis da li negde postoji vezija BIOS-a za tvoju plocu koja to ispravlja, pa ako postoji flashuj BIOS ako znas a ako ne znas onda bolje zovi nekog sa iskustvom jer ako zajebes flashovanje najebo si ko zmaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.

2.

 

1. Sound Blaster Live! Value/Player (Compaq /Intel/IBM/NEC) - znaci 3rd party OEM - 16 bit

2. W2K? Disable that fucker alltogether!

2.5 Sledeci put kad te zanima nesto oko bilo kog elektronskog proizvoda, deder posalji FCC ID. Ako ne znas sta je FCC ID, Guglaj brate.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

kucas u run msconfig i voila

Emmm... :ph34r:

Ja na računaru nemam ništa što se tako zove... :ph34r:

Mislim, imam config.sys...

Jel to neka XP izmišljotina?

 

1. Sound Blaster Live! - 16 bit

TX

2. W2K? Disable that fucker alltogether!

Ne pada mi na pamet da koristim OS na kome mi pola softvera ne radi, koji je odvratno šaren (k'o Boy George) i koji pada svaki treći dan. A uz to ima samo "Home" izdanje, ništa "Server". Win koristim silom prilika, jer mi je za struku i hobi potreban softver koji za linux/unix ne postoji, a para za mac nemam.

Koristio bih ja pre NT4.0, jer je koliko sam ja video najstabilniji od svih do sada napravljenih winova (toliko stabilan da pola loše napisaniog 3rd party softvera neće da radi), ali jbg, ipak mi je računar potreban i za neke neozbiljne stvari (ova moja generacija računar koristi ISKLJUČIVO u te svrhe) - multimediju. A NT4.0, kao što ti je poznato, na podržava te neke DirectX 7-8-9 zajebancije...

2.5 Sledeci put kad te zanima nesto oko bilo kog elektronskog proizvoda, deder posalji FCC ID. Ako ne znas sta je FCC ID, Guglaj brate.

Ćale, izgleda da imaš jednu osobinu kao ja- da ljude po defaultu smatraš za retarde, dok se ne dokaže suprotno. Loše. Znam šta je FCC id.

 

Daklem, ako neko zna:

 

0.

Kako se u pendžerima NT 5.0 namešta auto play RUČNO?

 

1.

Ako se neki program startuje pri dizanju sistema, a nema ga u Startup folderu, nije na šeđuld tasks, nema ga u servisima, gde je onda?

 

2.

Kako da izvedem da mi se neki program izvrši pri gašenju mašine/logofu, a da ne koristim sad tu neki dodatni softver za to? Mora da postoji rešenje...

 

Hvala unapred :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

0. skini tweak ui sa microsoftovog sajta, verziju za win2k

1. u registriju u hklm ili hkcu \software\microsoft\windows\current version\run

 

+1

 

Mada, koliko se secam, samo mozes da ga disable/enable ali ne i da promenis aplikaciju koja egzekutuje AutoPlay sekvencu (na XP-u moze).

 

Uzgred, NT 5.1 je prilicno stabilniji od NT 5.0. Veruj starcu koji kompjuter koristi da otima pare velikim biznisima a ne za igrice i 'cute' desktop skinove.

 

P.S. Pa sto onda ne procita FCC ID sa kartice i ode na FCC sajt i pronadje sta ti treba. 2 minuta posla. Ajoj.

 

P.P.S. Neke od tih stvari koje zelis nisu moguce u W2K bez upotrebe 3rd party utility softvera. Ono, nema u izlogu ali ima u radnji. Moras da 'pridjes' WinAPI-ju da bi se igrao kako ti hoces. U XP-ju, to je sve exposed u shell-u sto bi reko nas narod.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emmm... :ph34r:

Ja na računaru nemam ništa što se tako zove... :ph34r:

Mislim, imam config.sys...

Jel to neka XP izmišljotina?

Pa rekoh u Run ( Start meni ) kucas msconfig lupis ENTER, odes na Startup i iskljucis ono sto ne zelis da ti se pokrece sa startovanjem sistema.

msconfig imas na 98, 2000, XP i verovatno svakom Micro$oft-ovom operativnom sistemu.

Ja ovo koristim pri svakoj (re)instalaciji sistema.

Edited by R_a_S_a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Користим Оперу и малопре се појавио један проблем. Када притиснем точкић у средини екрана се или не појави курсор за скрол него стрелица или се појави курсор али скрол не ради, односно могу да га вртим по екрану кол'ко хоћу, ништа се не дешава.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD kasetofon? Compact Disc kasetofon?

 

:)

 

U svakom slučaju, priveže na line-in ako hoćeš sa istog da snimaš na kompjuter, a ako hoćeš da reprodukuje sa kompjutera onda na normalan izlaz za zvučnike sa kompa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

0. skini tweak ui sa microsoftovog sajta, verziju za win2k

1. u registriju u hklm ili hkcu \software\microsoft\windows\current version\run

Hvala, vrlo mi je pomoglo, živ bio!

 

Mada, koliko se secam, samo mozes da ga disable/enable ali ne i da promenis aplikaciju koja egzekutuje AutoPlay sekvencu (na XP-u moze).

Au, bedak...

Uzgred, NT 5.1 je prilicno stabilniji od NT 5.0. Veruj starcu koji kompjuter koristi da otima pare velikim biznisima a ne za igrice i 'cute' desktop skinove.

Aj' da ti verujem na reč... Al' me drka taj njegov Auto Play, ne mogu da nađem Control Panel, kamere i skeneri su na nekom levom mestu, šaren je (to se da isključiti), nisam provalio gde je "Security" u "Properties" od fajla (nemoguće da ga nema)... No, to se sve svodi na pitanje navike... A zaista me smara da se navikavam na novi "alat"...

Od ozbiljnijih problema:

1. ne XPu mi ne radi pola matorog softvera

2. nema server varijantu

3. 2K mogu da instaliram i na 486 mašinu, a da radi glatko (!!!), a XP ne mogu...

P.S. Pa sto onda ne procita FCC ID sa kartice i ode na FCC sajt i pronadje sta ti treba. 2 minuta posla. Ajoj.

Gad demit. Kartica nije bila kod mene, nego je ortak preko fona čitao šta piše, a nije video FCC ID. Totalno nebitno, jer ja tražim 24bitnu.

Neke od tih stvari koje zelis nisu moguce u W2K bez upotrebe 3rd party utility softvera. Ono, nema u izlogu ali ima u radnji. Moras da 'pridjes' WinAPI-ju da bi se igrao kako ti hoces.

Pa znam, zato i pitam... A taj 3rd party utility softver verovatno čačka reg, pa rek'o da vas pitam direktno...

Pa rekoh u Run ( Start meni ) kucas msconfig lupis ENTER, odes na Startup i iskljucis ono sto ne zelis da ti se pokrece sa startovanjem sistema.

Reče neko, nema ga 2K... TX enivej...

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Морам да реинсталирам систем (користим Windows XP), па ме занима да ли постоји начин да сачувам bookmarks-e из Opere на партицији коју нећу форматирати, пошто не желим све поново да подешавам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Морам да реинсталирам систем (користим Windows XP), па ме занима да ли постоји начин да сачувам bookmarks-e из Opere на партицији коју нећу форматирати, пошто не желим све поново да подешавам.

Imaš na meniu file opciju inport and export tu ti je export bookmarks, tako ih i vraćaš posle inport bookmarks

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...