Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Restoran Novi Sport na Autokomandi, otkad je otkriven ubedljivo ga najčešće posećujemo.

Svaki dan imaju X kuvanih jela, tj. nisi osuđen na roštilj/pečenje + salatu.

Škembići su im sjajni, isto i kuvana teleća glava u škembetu.

Cene vrlo korektne; mislim da daju 20% popusta na hranu za poneti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šteta, jer je fantastično

zaboravih da pomenem najbolju stvar - konjski biftek

 

Ne sumnjam, svi koji su jeli su puni hvale, ali ja nešto ne mogu, nekako su mi to (subjektivno) životinje "višeg reda", iako znam da su npr. svinje vjerovatno inteligentnije, ali jedenje konjskog mesa meni stvara osjećaj kao kad bih jeo majmuna ili delfina npr.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to već ne znam, ali probaću :D

 

na Brutalu je bio štand sa bubašvabama, ali to ipak nije mesto na kojem bih probao takvu hranu

btw, kureći gyros na češkom znači pileći giros

a grilovana kyta je pečena noga, iliti kolenica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korektna cena = kuvana jela (đuveč/sarmice u zelju/škembići) oko 350-450 din, porcija roštilja oko 650 din, salata oko 150 ali nije prcvoljčić kao u Soli & biberu. Npr. porcija kuvane teletine oko 700 din, ali dvoje zaista ješnih ima da se najedu (tona mesa i puno povrća).

To je ono čega se sećam napamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korektna cena = kuvana jela (đuveč/sarmice u zelju/škembići) oko 350-450 din, porcija roštilja oko 650 din, salata oko 150 ali nije prcvoljčić kao u Soli & biberu. Npr. porcija kuvane teletine oko 700 din, ali dvoje zaista ješnih ima da se najedu (tona mesa i puno povrća).

To je ono čega se sećam napamet.

 

Slažu nam se korektnosti, skroz ok cene :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo primer od večeras:

dve porcije sarmica u zelju (uz njih ide kiselo mleko), dve porcije telećeg ribića, dve šopske (ili beše jedna?), dva litra kisele vode, korpica hleba.

2200 din ukupno. Dakle, 550 din po vugli. To nema ni kod mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje ce se naci neko pametan da napise kako mozes da se najedes pljeskavice za 150din u Boru or something :haha:

Eeerm.. Evo prva ću da ti kažem da više ne prolazim kroz Prijepolje a da u brzoj hrani Lovac/Lovački ??? (tako nešto) (preko puta Doma kulture pa 100 m malo niže) ne kupim dimljeni pileći batak. Većinu priloga ti oni stavljaju (da prosti ova sovra), ali neku mešanu salatu, senf i alevu i još ponešto stavljaš ti u željenoj količini. Ja se uvek obrukam ubačenom količinom te salate :D Samog mesa ima oho-ho. Kinti 170.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ICTYA, 200 dinara pileca. Ove skuplje i egzoticnije dostizu cenu i do 300. Npr. srneca, ali je nemaju trenutno, pride im treba 20 minuta da se spreme te zahtevnije. Inace nisam ljubitelj kobasica jer na vecini mesta, ili nemaju dobro meso, pa me uhvati gorusica i to posle treba oprati sa litrom kisele. bljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...