Jump to content

Random BM diskusija [If You're a False, Don't Entry]


Zen

Recommended Posts

Јутуб је крцат тим срањима типа 10 нај ово/оно бендова. И чим те листе избацује лаудвајр све ти је јасно да су те листе чисто комерцијално срање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Rešio sam da se bacim malo na neke starije albume koje nisam slušao dovoljno i došao je S.V.E.S.T - Urfaust na red. Da nije splita sa DsO, verovatno mu nikad ne bi ni pružio šansu jer kad sam prvi put pustio album jedini utisak koji sam imao bio je užasan zvuk. Sećam se kad je split najavljen, pitao sam se šta li traži DsO sa njima uopšte. Međutim, vrlo brzo sam uvideo ne samo da su odlični, nego da su mi i bolji na tom splitu bez ikakvog dvoumljenja. Evo sad slušam album i to su ti rifovi i vokali, čak je i produkcija slična, ali razlikuje se taman toliko da je nebo i zemlja kad se uporedi sa splitom. Da je kako treba, album bi dobio bar 50% na kvalitetu, a ovako može da se sluša jer sam u međuvremenu malo i oguglao, tj. privikao sam se, ali stvarno je greota za ovakvu muziku da bude unakažena tako, zvuči kao da sam ja bio producent, a u studio nisam ušao u životu. Što je najgore, oni su očigledno zadovoljni kako zvuči jer je NED prošle godine izbacio album sa novim omotom, ali zvuk koliko vidim nisu dirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pokušavao nekoliko puta, pustim album i odustanem posle jednog slušanja. Sad sam se zainatio da preslušam jedno desetak puta, pa ćemo da vidimo. Malo mi se popravio utisak, po prvi put znam pesme dok slušam, ali i dalje me iritira zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S.V.E.S.T. deo odlican, opet kazem najbolji bend koji je bio na splitu s DsO ali da se ne zezamo da je nesto bolje od Chaining the Katechon. Vise blek metal jeste, ali bolje, jok :D

 

Meni je taj zvuk lego kao kec na 10, doduse nakon preslusavanja gomile demoa i krseva snimanih na telefonskoj sekretarici, pa se uvo naviklo, ali ne verujem koji ste picani, sto puta bolji zvuk nego kad je ispolirano i napucano

 

Ima taj prljavi smek, lepo se cuje sta je odsvirano, odlicno

 

Split je nedje izmedju 9 i 10 /10, nema tu prostora da album dobiva 50% na kvalitetu kad se nabudzi produkcija :D

 

E jbg ja istripovao da pricate o splitu dso/svest, a ono svest/urfaust haha

 

Ali nema veze bas sam lepo napisao post :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma za album njihov pričamo. Dobra je muzika, druga pesma naročito, ali je zvuk strašan. Na splitu je zvuk savršen. Meni je bolji S.V.E.S.T. za nijansu, savršenstvo bez mane, a Deathspell Omega tu po prvi put od Si Monumentum Requires, Circumspice nije baš za čistu desetku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene pitaš i ti si nešto pobrkao. Stare albume ne slušam. Prosek. Od 2004. do 2007. sve je savršeno i tu su neke više sile umešale prste, ovi što su svirali su samo instrument. Na dalje mi se sve manje sviđaju. Chaining the Katechon je dobra pesma, ali nije baš vrh vrhova. Npr. onaj deo u sredini, kao da su hteli da ponove ono ludilo sa Fas, a nije ni blizu. Paracletus opet dobar, ali ima delova gde ponovo kopiraju sami sebe (odnosno Fas) i ti delovi su mi najslabiji, jer ne zvuči onoliko mračno. Početak Devouring Famine me recimo i nervira jer je nepovezano samo da bi bilo nepovezano. Drought nikad nisam preslušao sa uživanjem, iako ima dobrih delova, ali je nekako mlitav. Poslednji album kad je izašo obradovao sam se u početku jer su ponovo podivljali, ali ne vuče me nešto često da ga slušam, daleko je to od njihovih najboljih albuma.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...