Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ферари је очајан, јебени Тимо Глок је претекао Кимија! Ако је Маси заиста нестало горива, онда стварно нема смисла возити даље. Свака част Фетелу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako se Bahrein preselio na drugi kontinent :) :) :)

 

Fala qrcu da su razresili ova sranja s' difuzorima...a vidi se da su mnoge ekipe i bile spremne za to (citaj reno i mclaren) ... sto se i osetilo po rezultatima !! Ima tu jos prostora da se radi i napreduje !!

 

Vettel je jos jednom pokazao da je sjajan...onako tehnicki savrseno odvesti trku po kisi mogu samo veliki vozaci !! Brown je dobio finu konkurenciju u Red Bull-u...mada, sve je to relativno na mokroj stazi !!

 

Ferari...sjajan, kao i na prve dve :rockdevil:

Edited by RaVeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propao sport , cim je Shumi otisao , izgubile trke na popularnosti i uzbudljivosti .

Nije bas da je propao, al' meni bez njega nikad nece biti isto... Najjace su mi bile sezone kad je Sumaher osvajao titule dok je Hakinen i dalje vozio... Uh, kako sam mrzeo tog lika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jebote, ovi "stratezi" Ferarija treba svi kolektivno da daju otkaze i da sede kući i kuvaju špagete (ako su i za to sposobni). Oni iz trke u trku pwnuju sami sebe, nakon što su juče sjebali Kimija na treningu, danas je Masa morao u poslednjih par krugova da uspori i bukvalno pokloni 2 mesta zato što bi u suprotnom ostao bez goriva!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu misliti kako je Kimi popizdeo, a tek Masa.... koj kreteni sunce ti jebem! Zajeb je bio sto su oterali Toda i Brauna, sad ispastaju, a imam utisak i da ih onaj peder Shumi minira kako stigne. Picke.

 

Ja danas navijao za Fetela, ali jbg i on lose takticki prosao pa je klupski kolega zavrsio ispred njega. Red Bul vozi bez difuzora i kersa i opet su uzasno dobri! Svaka cast tim momcima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali ovde se izgleda nesto gadno desava.

Ferari mora da vidi sta ce. Stvarno je potrebna neka generalna cistka u strucnom timu. Jbt... Ovo je za plakati.

Ma jok, zivot cine i porazi. Dosao je red na njih da zobaju gorak talog.

Ja cu plakati kao sto su oni godinama plakali nad tudjim neuspehom.

 

Sta je taj kers? Cemu to sluzi i ko to ima?

Imam ja jedan, osh da kupish? :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ali znam da sam zadovoljan pretumbacijom. Jedan diktator manje u zivotu, moj osmeh je za jedan stepen zdraviji. Ne volem preuspeshne ljude pa se radujem kad i neko drugi okusi vr`. Znam i ova ekipa je teski kapitalizam, ali me iz nekog ugla trenutno inspirisu vise nego da Ferari uzme 790034-tu krunu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 10-ak godina pratio americku kart seriju, i jako su mi se svidjala pravila. Krilc mogu biti pomicna, kolila hoces, moze turbina i pogon na etanol. Brzine su bile ogromne, ali imao si da biras dve sasije i cini mi se tri proizvodjaca motora. Vozilo u boksu moze da opsluzuje samo 4 coveka. Bilo je jako ujednaceno izanimljivo takmicenje, nije bilo da sad jedan vozac razbija, mozda je jos jedan konkurentan, a svi ostali pusiona. Pusiona su bili samo losi vozaci, a ne vozaci losih automobila. Jedan od njioh se posle oprobao u F1, ako se neko seca, njegovo ime je Kristijano Da Mata, ali bilo ih je jos, recimo Zak Vilnev je bio sampion kart serije, Montoja takodjer.

 

Meni je drago sto momak poput Vettela sad ima priliku da pokaze koliko vredi, i vozeci automobil koji nema dvospratne difuzore parira ovima koji ih imaju i vozi odlicno, svaka cast tom momku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se secas perioda kad su turbine bile dozvoljene u F1 a motori bili maksimalne zapremine litar i po? To su bila vremena. Nego, mnogo ih je poginulo frajera, pa su morali da menjaju koncept.

 

 

U sad me podseti mog ljubimca Zil Vilneva. Caleta.

Edited by PhD. Kalifa nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 10-ak godina pratio americku kart seriju, i jako su mi se svidjala pravila. Krilc mogu biti pomicna, kolila hoces, moze turbina i pogon na etanol. Brzine su bile ogromne, ali imao si da biras dve sasije i cini mi se tri proizvodjaca motora. Vozilo u boksu moze da opsluzuje samo 4 coveka. Bilo je jako ujednaceno izanimljivo takmicenje, nije bilo da sad jedan vozac razbija, mozda je jos jedan konkurentan, a svi ostali pusiona. Pusiona su bili samo losi vozaci, a ne vozaci losih automobila. Jedan od njioh se posle oprobao u F1, ako se neko seca, njegovo ime je Kristijano Da Mata, ali bilo ih je jos, recimo Zak Vilnev je bio sampion kart serije, Montoja takodjer.

E, to je pos`o. ;) Ju, idem u krpe, pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se. A meni se ova USA kart serija zato i svidjala jer je bila jako ekstremna, opasna, ogromne brzine su se razvijale. A secas se kako je stradao Zanardi, ostade covek bez obe noge. Zaista je trebalo imati muda pa voziti tako nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam tad pratio (2001.) F1. Stavise prestao sam da pratim to manje vise pocetkom devedesetih. Ameri slabo prate F1, nisu ni prenosili, a i kad prenose u neko je suludo vreme tipa Nedelja pola dva tri cetri ujutro kad se lecim od Subotnje ciroze. Ili cirkah sve u sesnajs. Sad sam malo stao na loptu, ali opet je u nezgodno vreme, a snimci mi se ne gledaju. Niti znam te vozace u poslednjih 10 godina, meni je sve to nekako trulo. Mnoge firme su ispale iz 'Cirkusa' i onda je lako Ferariju da dominira. Ja sam pratio religiozno izmedju recimo '72.-'73. pa do recimo '90. Tad nije mogla ista ekipa da osvoji titulu za redom maltene. Menjali su se Brabham, McLaren, Lotus , Reno i Ferrari. Pazi kad je Ferrari u tom periodu od 20-tak godina kad sam gledao osvojio 3 vozacke titule (dve Lauda i jednu Jody Schecter koji mi je isao zestoko na jetru pogotovu sto je Vilnev vozio 'iza njega' i nisu mu dali da on osvoji titulu onako mladjan). Kako su otisli svi velikani konstruktori i razne firme i sponzori Ferrari se vratio na veliku scenu u ovom veku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se i ja. Ma `70-te su bile pizdarija, bio sam klinac ali se secam k`o da je juce bilo. Ligier, Brabham, Lotus (koji mi je kasnije tako predrkano izgledao sa onim JPS reklamama) Jacques Laffite, Fitipaldi, Jody Schecter, pa onda Prost i Pike....e dinamike. I onaj dokumentarac o F1 nesrecama koji je neke `77-`78e picio na tv-u...horor relikvija. Taj me je proganjao godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, viđe old school ekipe, ja nisam toliko mator, počeo sam od '96 da pratim, tad je Damon Hill bio šampion, a Schumacher večiti drugi a još Ferrari crvene boje pa ja kao navijač Zvezde počeo da navijam za njih. :)

 

njegovo ime je Kristijano Da Mata, ali bilo ih je jos, recimo Zak Vilnev je bio sampion kart serije, Montoja takodjer.

Beše i nesrećni Zanardi sezonu-dve ako se ja dobro sećam...

 

 

Definitivno su preopasne te američke serije, ali neke ideje po pitanju izjednačavanja timova bi dobro došle. :da:

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...