Jump to content

Omiljeni domaći film?


kuruz

Recommended Posts

Od Kusturice izgleda da sve valja :D

 

Nope. Prva dva lektira.

Plus Dom za vješanje i Underground, koji jesu slabiji, ali su i dalje dobri filmovi i to ti je to.

 

Ovo malo duše

 

Ni slučajno nemoj da propustiš.

 

Nije to serijal, nego su Mi nismo anđeli film, a nastavci su cash-in xD

 

Apsolutno.

Ostale ne moraš (i nemoj) ni da gledaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decak iz Junkovca, sto se tice underground-a

 

Ovako Decko koi obecava + bilo koi sa pecatom Dusana Kovacevica + Kako sam sistematski + Drug Pista/aka Drzavni nepriatelj broi 1

 

Naravno, van toga ima gomila dobrih filmova

 

Divlje-seme_slika_O_13837557.jpg

 

Ovai e crnji od celokupne srpske, a dobrim delom i strane black metal scene

 

Gore obesessed Ljuba Tadic :rockdevil:

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decak iz Junkovca, sto se tice underground-a

 

A-p-s-o-l-u-t-n-o! :rockdevil:

 

Divlje seme

 

Jašta! :blek:

 

Isto, od manje eksploatisanih "crnih" filmova tog vremena, odličan je i Randićev Tragovi crne devojke, apsolutna preporuka.

 

I javi obavezno kad pogledaš neke od ovih klasika, baš me zanimaju utisci nekoga ko ih gleda prvi put danas i svježim očima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjecam se da sam ranije vec postovao na ovoj temi, pa necu da se ponavljam. Od domacih koje sam u medjuvremenu pogledao, moram izdvojiti "U raljama zivota". Toliko mi se dopao, da bih ga bez dileme stavio u moj Top 10 domacih, a tragam i za nekoristenim original DVD diskom, ali slaba vajda, tiraz se u medjuvremenu rasprodao. Imam ovaj film na kompu, ali je rip dosta los.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao Kad budem mrtav i beo i svideo mi se dosta, vazda gotivim taj road movie fazon. Prvo zato sto je uvek uzivanje gledati likove kako stalno menjaju mesto radnje, atmosferu i tako drze paznju i jednostavno obogate ceo film, a drugo zato se tako mogu obraditi mnogobrojne teme bez nekog preterano dugackog uvoda u stvar. Tako i ovde za nekih sat vremena Dzimi pobegne nekoliko puta iz jednog mesta u drugo upravo kada shvati da mu takvo okruzenje ne odgovara. On je kao neka vrsta posrednika uz pomoc cijeg tumaranja reditelj uspeva da nam prikaze ostale likove, zene sa kojima se susrece i narod u opste..

Zanimljivo mi je sto pre svakog bega mora da otpeva neku pesmu koju ljudi bez obzira na ocajno pevanje prihvataju za umetnost, sve dok ne dodje u BG :D

A onda recimo scena kad se opet nadje sa prvom devojkom, nema nekog preteranog pozdravljanja i slicno iako se duze vreme nisu videli, kao da su znali da ce morati na kraju da se vrate tu odakle su i otisli (sa razlikom sto je ona zaradila neku kintu 'sljakom', koju on bas i ne voli ali sve jedno nije mnogo moralniji od nje). Moracu da obratim paznju malo vise na tako neke detalje kad budem opet gledao, nadam se u boljem kvalitetu..

Sto se tice politicke crte (bar sto se tice direktnijih stvari), nisam je toliko primetio sem u onom momentu kada tesi jednu od svojih saputnica "Kad su nasi drugovi u ratu skapavali od gladi, sto mi da ne mozemo" dok se u pozadini vijori Jugoslovenska petokraka..

 

Najjaci citat mi je "Neces da pricamo?", "Pricamo vec tri godine", "I to sto kazes.."..

 

Hadersfild mi je jedan od boljih

 

Gledao sam to ali davno bas moracu da obnovim utisak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...